1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
cleo33 - komentarze
Autor Wiadomość
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #76  Wysłany: 2009-11-19, 22:38  


Nie martw sie kochana bedzie dobrze!!! Musi być, inna opcja nie istnieje!!!
Ja to sie tylko obawiam ze na jakiegos dziwnego lekarza trafiliscie :| Może sie myle ale do tej pory mi sie wydawało ze pobranie krwi przed każdym wlewem i tabletki p.wymiotne sa zawsze przepisywane, ale moze tylko mi sie wydawało, może to nie jest jakimś standardem.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #77  Wysłany: 2009-11-19, 22:39  


Mam taka nadzieje jusiu :?ale??:
No i gratuluje ;)


[komentarz dodany przez: cleo33: 2009-11-19, 22:46]
Dzieki awilem mysle ze to jest wlasciwe postepowanie bo inaczej ..... :hun: chyba by mnie ponioslo :<:
(...)
[ Dodano: 2009-11-20, 22:08 ]
:)
 
ASSIA


Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 18
Pomógł: 8 razy

 #78  Wysłany: 2009-11-20, 22:11  


Trzymam kciuki oby tak dalej
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #79  Wysłany: 2009-11-21, 08:58  


cleo33, ja równiez mam nadzieje ze tak juz zostanie i nic sie nie zmieni, trzymam kciuki za tate.


[komentarz dodany przez: cleo33: 2009-11-21, 22:07]
Pozdrawiam i dzieki za wsparcie dziewczyny i chłopaki ;)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #80  Wysłany: 2009-11-21, 22:13  


cleo33 napisał/a:
moja corcia obchodziła 9 urodzinki

ooo :) Cleo - to mamy prawie równolatki - mój synuś ma 9-te urodzinki 21.12 :lol:

cleo33 napisał/a:
kolejny dzien po chemioterapii zaliczyl mam nadzieje ze sie juz stan nie pogorszy

ja też i trzymam kciuki

pozdrawiam
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #81  Wysłany: 2009-11-21, 22:16  


Dzieki Gontcha :)
Choc cały czas jestem w niepewnosci :?ale?:


[komentarz dodany przez: zufed: 2009-11-21, 22:37 ]
też trzymam kciuki, żeby kolejny dzień minął w spokoju albo, żeby przynajmniej nie był gorszy od poprzedniego.

pozdrawiam

zuza
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #82  Wysłany: 2009-11-21, 23:23  


Cleo, poczytałam sobie twój temat i chciałabym Ci coś powiedzieć. Wiesz, ja mam cudownego prowadzącego onkologa, ale na chirurga to on się nie nadaje (jest radiologiem). Ostatnio wypisał mi skierowanie na RTG lewej nogi z powodu "bólu nogi prawej". Technik kategorycznie odmówił zdjęcia, mąż musiał biegać poprawiać. Poprzednio miałam zlecone badanie krwi na 42 maja. Była tez pomyłka w imieniu w wypisie.

Ja się śmieję, że facet zdradza cechy genialności, a przynajmniej ma ostrą dysleksję dysgrafię i dys... jeszcze coś tam... Pilnuję go teraz przy każdym papierku, przypominam o wszystkim.

Ale jako diagnosta intuicyjny od "całego człowieka" jest świetny. Jako lekarz: dobry, życzliwy, ciepły. Zabiegany, zalatany - jednak w sytuacjach trudnych reaguje natychmiast nawet telefonicznie, potrafi jeszcze wtedy pocieszać i uspokajać mojego męża.

Ufam mu i wierzę, że o mnie pamięta i że jeśli tylko trafi na coś dla mnie dobrego - to stanie na głowie, żeby mi załatwić.

Więc to wszystko nie takie oczywiste. Ale jeśli lekarz jest "rozlatany", to do bliskich należy pilnowanie właśnie choćby przeciwwymiotnych czy wzmacniających. My z mężem przygotowujemy się do wizyty kilka dni, wszystko notujemy, potem Andrzej punktami kolejno czyta u lekarza i odhacza.

Już dawno przestałam liczyć na to, że lekarz sam się zainteresuje, dopyta, że sam będzie o czymś pamiętał. To się zdarza, owszem, ale wolę polegać na wcześniejszej "burzy mózgów" w rodzinie.

Bo - i to jest ważne - z naszą chorobą jest tak, że nic nie jest oczywiste i że niebezpiecznie jest potem dopytywać kogoś innego. Szczególnie jeśli chodzi o zalecenia lekowe. Za to w ciągu ostatniego roku wyrobiliśmy sobie prawo dzwonienia na oddział i zadawania pytań nawet w sprawach "średnio ważnych" (tak jest w CO). Często lekarz rzuca odpowiedź pielęgniarce, która z kolei nam później powtarza.

Ale to wszystko dopracowuje się z czasem... :lol:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #83  Wysłany: 2009-11-22, 10:45  


[komentarz dodany przez: cleo33: 2009-11-22, 10:14 ]
Dzieki dziewczyny :)
-------------------------------------

Moja Babcia też dostawała zastrzyki przeciwwymiotne przed chemią, na oddziale, ale później normalnie recepta na Zofran - tabletki przeciwwymiotne [na cały tydzień po chemii, brane 3x dziennie] plus teraz recepta też na tabletki przeciwwymiotne, ale już ma brać je doraźnie, tylko jak zacznie ją mdlić. Zofran też całkowicie mdłości nie wyeliminował, ale nie wymiotowała, i w zasadzie to standard, że te tabletki się przepisuje - nawet panie na sali w szpitalu o tym mówiły.

Ja co prawda nauczona doświadczeniem ludzi z forum nie czekałam, aż lekarka wszystko przepisze, tylko sama od razu pytałam co z tym, a co z tamtym, czy będzie to i to - i chyba to działa lepiej :) chociaż czasem mina lekarza świadczy o tym, żeby się nie wymądrzać bo to on tu wszystko wie najlepiej, no ale chodzi o zdrowie naszych bliskich i nie ma co się przejmować takimi głupotami ;)
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #84  Wysłany: 2009-11-22, 11:37  


cleo33, ja mam nadzieje ze te tabletki nie będą potrzebne a przy następnej chemii będziesz już pamietac i weźmiesz. Wiesz co jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to zróbcie sobie dzień czy dwa dni przed chemią wyniki prywatnie albo weźcie od rodzinnego skierowanie żeby była pewnosć ze wyniki sa dobre i pozwalają na podanie chemii. Przepraszam ze sie narzucam, ale ja jestem z tych co dmuchają na zimne ;)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #85  Wysłany: 2009-11-22, 22:54  


Mój szwagier dostał pierwszą chemię 19 XI. To chyba podobnie jak u Twojego Taty. Jak narazie żadnych objawów. Lekarstwa które mu zapisali wypisałam na moim wątku. Jeżeli Cię to interesuje to zerknij.

Pozdrawiam serdecznie
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #86  Wysłany: 2009-11-23, 18:43  


Witaj Cleo, jak samopoczucie Taty?
Wiesz mi też lekarz powiedział, że nic nie potrzeba, jak spytałam o przeciwwymiotne to....a to tak, przepisze... ; ja:coś osłonowo na żołądek... a też;
coś w razie słabej krwi tak ewentualnie, na później -zapisał neupogen i antybiotyk taka walka.
Pozdrawiam Ciebie i Tatę M.

[komentarz dodany przez: cleo33: 2009-11-23, 21:29 ]
madziorek :)
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #87  Wysłany: 2009-11-23, 21:40  


cleo33, moja mama nie miała takich mdłosci po dolewkach i nie czuła takiego "smrodu", bo po duzej ciagle jej wszystko smierdziało, mówiła ze nawet od siebie czuje jakiś nieprzyjemny zapach, którego ja oczywiście nie czułam. Ogólenie czuła się lepiej po małej.
No to super że tato dobrze zniósł chemie, skoro do tej pory nic sie nie dzieje to mysle ze juz bedzie ok, czego oczywiście życzę.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #88  Wysłany: 2009-11-27, 21:33  


cleo33, no to bardzo sie ciesze ze tata czuje sie dobrze i oby tak pozostało.
Wiesz co jezeli chodzi o sterydy to moja mama nie dostawała przy pierwszych chemiach tzn. tych przed operacja. Chyba ze we wlewie bo doustnie na pewno nie. Dostała dopiero po operacji jak miała uzupełniająca to własnie onkolog przepisała Pabi Dexamethason ale mama sie źle czuła po nim i nie brała go długo.
Pozdrawiam
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #89  Wysłany: 2009-11-28, 22:47  


[komentarz dodany przez: cleo33: 2009-11-28, 21:38]
banialuka dzieki , tak myslalam ze moze pozniej ...ale zawsze mam jakas taka niepewnosc :roll:
(...)
(ale ssobie komplikuje prawda ?zamiast sie cieszyc )
Przepraszam taka juz jestem .
Pozdrawiam, trzymajcie sie :papap:
-----------------------------

cleo33, no to nie komplikuj sobie kochana, nie komplikuj ;) tylko ciesz się ze tatko czuje sie dobrze i oby tak pozostało ,z pewnoscią to była chemia więc nic tylko sie cieszyć ze tak ją dobrze znosi. Trzymajcie się :tull:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #90  Wysłany: 2009-11-28, 23:52  


cleo 33 cieszę się, że Tata tak dobrze znosi chemioterapię. Trzymam kciuki, by dalej tak dobrze było. Ufam, że lekarze zdecydują o operacyjności guza.Pozdrawiam ciepło.
_________________
agni5
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group