1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark IV, Breslow-1,5 mm
Autor Wiadomość
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #31  Wysłany: 2012-03-26, 14:55  


bardzo dobre wiadomosci, super :) :) :)
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #32  Wysłany: 2012-03-28, 13:53  


No i suuuer!
Węzły chłonne powiekszone odczynowo, bo był stan zapalny. Ale czyste i to jest na duuży plus ;)

Teraz tylko pozytywne myslenie i czas na życie ;)
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #33  Wysłany: 2012-04-02, 18:01  


uff... jest dobrze... dzisiaj jedna wizyta zaliczona a kolejna wizyta kontrolna zaplanowana na 28 maja, koniec siedzenia w domu, czas wracać do pracy, dziękuję Wam wszystkim [tak] będę tutaj zaglądał... za wszystkich trzymam kciuki :okok"
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #34  Wysłany: 2012-04-05, 14:09  


:mrgreen:
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #35  Wysłany: 2012-04-05, 14:31  


Super,super,super!!!uwielbiam takie wiadomości.Od razu buzia się cieszy :-D
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #36  Wysłany: 2012-04-07, 08:28  


Wesolych Swiat :)
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #37  Wysłany: 2012-05-02, 15:51  


Dzięki za życzenia, coś brakuje mi czasu żeby tutaj zaglądać, ale nie zapomniałem o Was :) teraz zbliża się termin wizyty kontrolnej i lekko zaczyna mi wzrastać poziom stresu... ale spoko nie ma na co narzekać... pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #38  Wysłany: 2012-05-02, 17:47  


Kynek czekamy na 28 maja,zaciskam mooooocno kciukaski,nie martw się będzie dobrze,a teraz odpoczywaj i ciesz się majóweczką.
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #39  Wysłany: 2012-06-06, 11:37  


Jestem po wizycie kontrolnej, niestety pojawiły się zmiany w bliźnie po wycięciu pachowych węzłów chłonnych |hmm| widać je gołym okiem. Jak to możliwie! Lekarz sam się zdziwił.... mówi, że to mogą być pozostałości po nici chirurgicznej, ale szczerze w to wątpię. Znowu mnie czeka zabieg, bo trzeba to wyciąć i przebadać... :?ale?: teraz wiem co znaczy "złośliwy nowotwór", muszę nabrać do niego dystansu i zająć głowę myśleniem o czymś innym... pozdrówka
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #40  Wysłany: 2012-06-06, 11:53  


Kynek napisał/a:
Jestem po wizycie kontrolnej, niestety pojawiły się zmiany w bliźnie po wycięciu pachowych węzłów chłonnych widać je gołym okiem. Jak to możliwie

Prześledziłam Twoja historię, pierwsza wznowa na bliźnie pojawiła się dość szybko po ok. miesiącu. Obawiam się, że może to być złośliwszy podtyp czerniaka stąd te
(dość szybko pojawiające się) ewentualne przerzuty w okolicy wykonanej limfadenektommi.
W tym wypadku konieczne będzie usunięcie tych zmian i wykonanie badań obrazowych a najlepiej badanie PET-CT w celu wykluczenia zmian odległych. W przypadku III stadium choroby ( brak przerzutów odległych) opcja mogło by być leczenie interferonem. Niestety w Polsce nie należy do standardowego postępowania. Nie we wszystkich ośrodkach jest możliwe.
W jakim ośrodku się leczysz?
_________________
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #41  Wysłany: 2012-06-09, 20:56  


Dziekuję za odpowiedź . Leczę się w małym ośrodku na podkarpaciu, w Brzozowie, tutaj to badanie PET-CT napewno nie jest dostępne... hm najbliżej to chyba Kielce albo może Kraków, zresztą dojechać mogę wszędzie to nie problem dla mnie... tylko zostaje kwestia skierowania na to badanie, bo mój lekarz ani słowem się nie zająknął na temat przeprowadzenia jakiegokolwiek badania obrazowego, owszem wspomniał o naświetlaniu gdyby się okazało że to znowu czerniak. Sam nie wiem... :?: może warto skonsultować się z innym lekarzem. W poniedziałek 18 czerwca mam być w przychodni do zabiegu usunięcia zmian. Co dalej ... zobaczymy.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #42  Wysłany: 2012-06-09, 22:10  


Kynek napisał/a:
Sam nie wiem... może warto skonsultować się z innym lekarzem.

W przypadku tego nowotworu akurat warto, bardzo warto. W Krakowie jest możliwość wykonania badanie PET - CT potrzebne będzie jednak skierowanie ( także Gliwice są w okolicy )
Jeśli chodzi o leczenie będzie uzależnione od wyniku PET , ale wówczas nie polecałabym Krakowa. Myślę ,że badanie i wycięcie zmian to teraz priorytet.

Pozdrwaiam.
_________________
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #43  Wysłany: 2012-06-10, 16:06  


Wcześniej polecano mi też Gliwice... spróbuję się tam dostać, sprawdzę na kiedy mnie zarejestrują i do jakiego lekarza... no i oczywiście poczytam jeszcze w internecie o tym ośrodku.

[ Dodano: 2012-06-11, 10:04 ]
Zadzwoniłem do Gliwic, ale niestety porażka . Ponieważ jestem z innego regionu, poproszono mnie o rozmowę z kierownikiem przychodni. Kierownik powiedział, że nie widzi potrzeby konsultacji w moim przypadku i wskazań do wykonania badania pet-ct, chyba że mój lekarz uzna, że jest potrzebna konsultacja albo wystawi mi skierowanie na badanie, które nie jest dostępne w moim ośrodku onkologicznym. Niby wszystko jasne :?ale?: było konkretnie i rzeczowo. Zostało mi porozmawiać ze swoim lekarzem no i został niepokój... i oczywiście na końcu nadzieja, że nie potną mnie na plasterki.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #44  Wysłany: 2012-06-11, 10:21  


Kynek, proponuję udaj się do Warszawy do prof.Rutkowskiego.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Minia 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 50
Pomogła: 9 razy

 #45  Wysłany: 2012-06-11, 14:58  


prof. Rutkowski przyjmuje prywatnie w Onkolmedzie na Nowoursynowskiej w Warszawie
226434503 pod tym tel mozesz sie zarejestrowac. Jezeli
sie poprosi moze byc calkiem dobry termin panie sa bardzo mile. On napewno pokieruje Cie dalej, jezeli bedzie trzeba dostaniesz skierowanie do CO w Warszawie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group