1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
clark III breslow 0,5
Autor Wiadomość
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #46  Wysłany: 2015-03-25, 18:07  


Minia napisał/a:
Ja miałam usunięty węzeł wartowniczy, a w nim mikroprzerzuty. Dalam do zbadania bloczek z wartownikiem do CO w Warszawie ponieważ czekała mnie limfodenoktomia węzłów biodrowych. W CO w Warszawie okazało sie, ze mój wartownik jest czysty i nie ma przerzutów. Cudem uniknęłam okaleczenia nogi. Zbadaj bloczek jeszcze raz, ludzie są omylni.


to mnie zmartwilas..w tym tygodniu mam limfodenektomie a wezel byl badany tylko raz..
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #47  Wysłany: 2015-03-25, 19:25  


Bedziesz jutro u prof.to zapytaj czy mogla zaistniec pomylka i czy warto zbadac ponownie.Jesli beda watpliwosci to prpf. moze zlecic przebadanie plytek w CO.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #48  Wysłany: 2015-03-26, 20:21  


Agnieszko co u Ciebie?Jak po wizycie?
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #49  Wysłany: 2015-03-27, 20:27  


Nie bylam.konsultowalam sie mailowo..i wlasnie jestem po wycince wszystkich węzłów..
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #50  Wysłany: 2015-04-08, 11:55  


Usunięto mi wszystkie wezly pachowe i okazało się że było tam czysto😊tylko czy jest się z czego cieszyć??to w końcu czerniak czyli ruletka..
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #51  Wysłany: 2015-04-08, 13:39  


Tak, ciesz się, właśnie dlatego, że przy czerniaku trzeba pamiętać, że może być różnie. Niech towarzyszy ci lekki strach, który jednak niech cię nie paraliżuje, ale pozwoli żyć intensywnie i cieszyć się każdą chwilą. Musisz pamiętać by na siebie uważać, sprawdzać znamiona, unikać słońca itd, ale nie musisz myśleć, że nastąpi najgorsze. W końcu obawy niczego nie zmienią. Każdy z nas ma chwile zwątpienia i rozumiemy co czujesz, ale właśnie wiemy też, że może być wszystko w porządku. Wielokrotnie już tutaj pisano, że stres wyjątkowo niekorzystnie wpływa na rozwój czerniaka i dlatego głowa do góry :)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #52  Wysłany: 2015-04-08, 16:01  


A co na to prof?Kazal zbadac plytki ponownie,co doradzil?
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #53  Wysłany: 2015-04-08, 22:10  


dopiero sie do niego wybieram osobiście tym razem za 2 tyg...nie wiem co będzie dalej..
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #54  Wysłany: 2015-04-20, 22:49  


profesor stwierdził, że nic nie można teraz zrobić..mam się tylko kontrolować..ta choroba jest straszna..to będzie takie życie na bombie😞😞
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #55  Wysłany: 2015-04-21, 00:31  


głowa do góry, wszyscy doskonale Cię rozumiemy, żyjemy na takiej samej bombie - jak to nazwałaś. Ale pamiętaj, że to nie może przysłonić Ci całego świata. Wprost przeciwnie - ciesz się życiem jeszcze mocniej. Każdy z nas przechodził chwile zwątpienia, ale one w niczym nie pomagają. Lepiej skupić się na pozytywach. Teraz przecież nic złego już się nie dzieje. Profesor kazał ci się tylko kontrolować. Wracaj do zdrowia po zabiegu i myśl, że możesz już nigdy więcej nie potrzebować kolejnych zabiegów, że już wygrałaś z chorobą. Trzymam kciuki, żeby tak właśnie było :) Pozdrawiam
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #56  Wysłany: 2015-04-21, 22:08  


Dziekuje Lenka😊zdrówka dla Ciebie😊
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #57  Wysłany: 2015-05-06, 16:30  


czy ktoś z Was mogłby mi napisać jak wygladaja guzki/przerzuty czerniaka?czy są widoczne czy są bolesne?? na co zwracać uwagę??
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #58  Wysłany: 2015-05-06, 17:56  


To zalezy jaki przerzut... w poblizu wyciecia czesto maja ciemny kolor i sa wyczuwalne... podobnie w wezlach chlonnych tez sa wyczuwalne guzki. Bolesne raczej nie sa chyba ze sa juz duzych wielkosci. W narzadach wewnetrznych moga byc zupelnie bez objawowe przez dluzszy czas... zalezy gdzie sie pojawia... to takie moje duze uproszczenie kazda sytuacja moze byc inna.
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #59  Wysłany: 2015-05-07, 07:46  


Tak jak napisał Stefanek zazwyczaj nie są bolesne. Mogą być widoczne jeśli są na skórze, ale niekoniecznie jeśli są to przerzuty do tkanki podskórnej. Czasem da się je wymacać, ale niekoniecznie- w zależności od tego jak urosły. Czasem też pojawia się jakiś powiększony węzeł na drodze spływu chłonki. Najlepiej dokładnie badać miejsca w których były zabiegi - zmiana pierwotna i limfadenektomia. Sprawdzaj cz nie ma tam jakiś zgubień podskórnych lub zmian na skórze. Ale nie panikuj. To może cię nigdy nie spotkać. W sytuacji stresu człowiekowi zdaje się, że wszędzie ma przerzuty. Trzymaj się :)
 
Agnieszka.W 


Dołączyła: 21 Mar 2015
Posty: 27

 #60  Wysłany: 2015-05-07, 09:36  


wlasnie tak mi sie wydaje..kazda zmiana kazdy bol to panika..a zszywane ciecia mam jakimis rozpuszczalnymi nićmi które widać i które sieją niepokój😞😞
a co do badań kontrolnych to właśnie uświadomiłam sobie że zmiany będą widoczne w badaniach jak juz będą odpowiednio duże..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group