1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak DLBCL
Autor Wiadomość
MassonX 


Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Gdynia

 #1  Wysłany: 2016-09-17, 13:27  Chłoniak DLBCL


Witam,
Mam 28 lat i jestem już po 3 wlewach R-CHOP przy chłoniaku DLBCL IV-go stopnia. Mam kilka pytań odnośnie samopoczucia i skutków ubocznych ludzi po tym schemacie leczenia.
Chemia wlewana portem naczyniowym w żyle udowej.
Czy to normalne że tracę czucie w opuszkach palców?Ostatnio ciężko mi nawet pisać sms na telefonie o klawiaturze komputera nie wspomnę.
Co polecacie na te nieszczęsne rozwolnienia bo czasami sobie z nimi nie radzę.
Pozdrawiam

Ps. Jak ktoś z Gdyni z oddziału na Redłowie to do zobaczenia ;)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-09-17, 23:28 ]
Uprzejmie poproszę o dostosowanie awataru do zasad naszego Regulaminu ( http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm ) - część II punkt 23e.
 
anes 


Dołączyła: 01 Lip 2016
Posty: 8

 #2  Wysłany: 2016-09-17, 19:07  


hej MassonX ;) ja również miałam podawany R-CHOP przy chłoniaku DLBCL, ostatni - ósmy wlew miałam 6.06. Przez cały okres podawania chemii męczyłam się z tymi opuszkami, ale nawet nie wiem jak szybko po zakończeniu chemii to minęło. Teraz na pewno już nie ma po tym śladu, mam nadzieję że u Ciebie tez tak będzie. Co do rozwolnień to niestety nie pomogę, bo na szczęście mnie to nie dotyczyło ;) ale robiły mi się nadżerki w buzi (po 1 i 8 chemii), no i przez cały czas walczyłam ze słabą morfologią. teraz na szczęście już wróciło wszystko do normy, tylko leukocyty troche obniżone, ale na szczęście żadnej infekcji nie ma. W razie pytań wal jak w dym :D
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #3  Wysłany: 2016-09-18, 15:16  


Niestety leczenie chemioterapią, nie jest najprzyjemniejsze. Jednak kiedy człowiek walczy o życie, zniesie nawet większe niedogodności.
Neuropatia - drętwienie, mrowienie w palców, dłoni a nawet całej ręki, zaburzenia czucia, bóle, to skutek uboczny leczenia chemioterapią. Zauważ, że najbardziej to się odczuwa zaraz po wlewach. Potem w miarę upływu dni, powoli się zmniejsza. Zwykle po zakończeniu leczenia, takie objawy powinny ustąpić całkowicie.
Biegunki trzeba leczyć lekami np: Loperamid 2 mg + Nifuroksazyd 200 mg. W receptę na takie leki powinien zaopatrzyć Ciebie, lekarz podczas wypisu ze Szpitala. Dodatkowo trzeba dużo pić płynów, unikać produktów mlecznych i ciężkostrawnych. Ograniczyć lub wyeliminować z jadłospisu surowe, nie poddane obróbce termicznej owoce i warzywa.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w leczeniu, oraz jak najmniej skutków ubocznych :)
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
MassonX 


Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Gdynia

 #4  Wysłany: 2017-03-10, 22:38  


Witam.Dawno nie zaglądałem na forum.Dziekuje za podpowiedzi.Chemie zakończyłem z końcem listopada.W grudniu był PET w Gdańsku i niestety wróciłem do szpitala na naświetlania.Dzisiaj skończyłem cykl 18 lamp.Trzymajcie kciuki za dwa miesiące kontrola.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group