1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak DLBCL / schemat R CHOP / długofalowe skutki uboczne
Autor Wiadomość
Poisonek 


Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Częstochowa
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-03-14, 15:55  


Witam serdecznie. Mam do Was pytanie dotyczące długofalowych skutków ubocznych po leczeniu chłoniaka DLBCL schematem R CHOP. Guza umiejscowionego w krezce jelita cienkiego wykryto u mnie w październiku 2010 roku. W tymże miesiącu usunięto mi go operacyjnie a od połowy grudnia 2010 roku rozpocząłem leczenie systemowe w oparciu o schemat R CHOP. Leczenie polegało na podaniu 7 dawek chemii - ostatnią przyjąłem 28 kwietnia 2011 roku. Badania PET z 16 maja 2011 jak i z połowy stycznia 2012 - ujemne. Czyli całkowita remisja. W miesiącach letnich 2011 roku (2-3 miesiące po chemii) samopoczucie fizyczne bardzo dobre...
I tu mój problem: od okolic października/listopada 2011 zacząłem odczuwać dolegliwości bólowe ze strony układu stawowo - kostnego. Wstępnie był to ból w okolicach przyczepów mięśni przedramienia (łokcie z obu stron) oraz guzowatości piszczeli (kolano). Stopniowo dolegliwości bólowe "rozlały" się na całe ciało. Żeby obrazowo scharakteryzować ból napiszę, że jest bardzo podobny do bólów mięśniowych występujących przy grypie. Czy mogą to być dolegliwości po chemioterapii, które objawiły się tak późno po przyjęciu ostatniej dawki 28 kwietnia 2011 roku? Czy ktoś z Was borykał/boryka się z podobnymi dolegliwościami? Czy jeśli występowało u Was coś takiego to kiedy i jak sobie z tym poradziliście? Czy może to być neuropatia wywołana przyjmowaniem Winkrystyny? Proszę o podzielenie się Waszymi opiniami na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2012-03-14, 16:01 ]
Post wydzielono do osobnego tematu.

_________________
chłoniak DLBCL - pełna remisja
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-14, 16:03  


Zasadniczo mogą to być skutki uboczne chemioterapii, np. neuropatia, ale zdecydowanie skonsultowałabym tę kwestię z Twoim hematologiem oraz z neurologiem i reumatologiem. Kiedy masz teraz kontrolę u hematologa?
_________________
 
 
Poisonek 


Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Częstochowa
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-03-14, 16:16  


Ze względu na bardzo dobre rokowania co do nawrotu wizytę w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach wyznaczono mi dopiero na 10 lipca 2012. Wcześniej kontrole oczywiście były częstsze i za każdym razem zgłaszałem mój problem Doktorowi. Odpowiadał zawsze: "czas i cierpliwość". Ale ze względu na zgłaszane przeze mnie dolegliwości przyspieszył termin drugiego badania PET na styczeń (miałem mieć dopiero w rok po pierwszym czyli w maju 2012). Jestem pod opieką neurologa, który twierdzi, że może to być neuropatia. Co do reumatologa: miałem robione badania krwi pod kątem zmian reumatycznych: wszystko OK. Generalnie przez cały czas morfologia krwi perfekt.
_________________
chłoniak DLBCL - pełna remisja
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-14, 16:35  


No to wychodzi na to, że rzeczywiście neuropatia, czas i cierpliwość. :)
_________________
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-14, 18:09  


Mam podobnie, czas i cierpliwość wskazane;)
 
Poisonek 


Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Częstochowa
Pomógł: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-03-15, 19:05  


Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jeśli ktoś może powiedzieć coś w tym temacie to byłbym wdzięczny - im więcej opinii tym lepiej. Dziś dla spokoju powtórzyłem morfologię z OB i CRP. Wszystko w idealnej normie. Między innymi:

WBC - 6,0 (4,0 - 10,0)
RBC - 5,04 (3,80 - 5,80)
HGB - 14,9 (11,0 - 17,0)
PLT - 194 (150 - 400)

OB - 5/15
CRP - 0,4 (<= 5,0)
_________________
chłoniak DLBCL - pełna remisja
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #7  Wysłany: 2012-03-15, 19:41  


Morfologia piękna aż zazdroszczę;)
Ciesz się remisją;)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-15, 22:23  


kobiecinka napisał/a:
Morfologia piękna aż zazdroszczę;)
Ciesz się remisją;)

Nic dodać, nic ująć :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #9  Wysłany: 2012-03-15, 23:12  


I wielu wspaniałych kilometrów na rowerze ;)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Poisonek 


Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Częstochowa
Pomógł: 1 raz

 #10  Wysłany: 2015-11-19, 21:34  


Witam po długiej nieobecności. Zbliżam sie powoli do 5 lat remisji chłoniaka DLBCL (pozostało pół roku). Nic mi nie dolega. Czuję się względnie dobrze jak na moje 41 letnie ciało. Mam do Was pytanie. Jak to właściwie jest z tymi mitycznymi pięcioma latami remisji o których tyle się słyszy w przypadku nowotworów? Czy te 5 lat bez wznowy to niejako potwierdzenie, że jestem wyleczony? Jeśli macie wiedzę w tym temacie proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Walczących.
_________________
chłoniak DLBCL - pełna remisja
 
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #11  Wysłany: 2015-11-19, 23:16  


W przypadku chłoniaków agresywnych oznacza to praktycznie jednocyfrowe (choć nie niemożliwe w chłoniaku DLBCL) ryzyko wznowy. Maleje z każdym rokiem. Reasumując: im dłużej trwa remisja, tym większa szansa na to, że choroba nie powróci.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group