1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bardzo proszę o pomoc - nigdzie nic nie ma w internecie
Autor Wiadomość
kinder12345 


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-09-03, 09:58  bardzo proszę o pomoc - nigdzie nic nie ma w internecie


witam, bardzo jestem załamany, mój dziadek dostał dziś taki o to wynik badania patologicznego, nigdzie nic nie mogę w internecie znaleźć na ten temat dokładnie dlatego kieruje pytanie do państwa. wizytę u onkologa mam wyznaczoną dopiero na poniedziałek dlatego też kieruje do państwa lekarzy prośbę o wyjaśnienie czy mamy się czym martwić, dodam że dziadek ma 77 lat

wynik badania częściowo zakryłem z uwagi na lekarzy oraz imię i nazwisko dziadka

poniżej to co otrzymaliśmy w formie JPG



badanie.jpg
badanie dziadka
Pobierz Plik ściągnięto 1193 raz(y) 213,79 KB

 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2014-09-03, 10:05  


kinder12345,

przede wszystkim dbaj o interpunkcje: stosuj wielkie litery, akapity, przecinki - nie pisz wszystkiego jednym ciagiem! To, jak piszesz, swiadczy i o tobie, i o tym, czy i jak szanujesz czytajacych. Czasami jeden przecinek, brak wielkiej litery zmienia wszystko.

Jakie masz konkretnie pytania? Wynik hist.pat. swiadczy o raku, ktorego punktem wyjscia jest najpewnie zoladek.
Dziadek musi byc pod opieka onkologa klincznego i to on ma go prowadzic, zaden inny lekarz. Na pewno zostana zlecone inne badania, aby okreslic ogolna sytuacje.
Musisz wkleic inne wyniki: USG, ew. TK brzucha, wypisy ze szpitala.
 
kinder12345 


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2014-09-03, 10:12  


Witam ponownie, bardzo przepraszam że tak chaotycznie napisałem pierwszy post - wszystko ze zdenerwowania dosyć dużego.

Dobrze jak wrócę z pracy to wkleję wszystko co mam dla Państwa do oceny, proszę mi tylko powiedzieć czy to oznacza że ma raka złośliwego, czy tego nie można stwierdzić ?

Na początku jak miał zabieg operacyjny to stwierdzono że to jelito cienkie a teraz piszą coś o żołądku. Bardzo się denerwuję.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2014-09-03, 10:18  


kinder12345,

mow do nas per Ty, tak bedzie wygodniej.

Tak, jest to nowotwor zlosliwy. Kazdy rak jest nowotworem zlosliwym. W opisie jest podane, ze punktem wyjscia jest prawdopodobnie jest zoladek, a wiec na chlopski rozum tam sie ten rak najpierw rozwinal. Teraz trzeba to sprawdzic.

Ale spokojnie, podaj wszystkie wyniki, jakie masz dziadka. Dziadek musi wyrazic zgode na przedstawienie tychze wynikow tutaj. Bardzo dobrze, ze lekarz onkolog zajmie sie dziadkiem w poniedzialek.

W tej chwili nic wiecej sie nie da powiedziec.
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #5  Wysłany: 2014-09-03, 15:17  


podstawowe informacje (po angielsku)

http://en.wikipedia.org/w..._cell_carcinoma
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2014-09-03, 15:30  


kinder12345 napisał/a:
Na początku jak miał zabieg operacyjny to stwierdzono że to jelito cienkie a teraz piszą coś o żołądku. Bardzo się denerwuję.


W czasie tego zabiegu pobrano guz przestrzeni zaotrzewnowej.
Okazało się, że jest to guz przerzutowy, a jego budowa wskazuje, że pierwotnie może (nie musi) wywodzic się właśnie z żołądka.
Potrzebna jest dalsza diagnostyka, którą musi poprowadzic onkolog.

Przykro ale niestety nie są to dobre informacje.
Witamy na forum
 
Prof 


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 28
Pomógł: 10 razy

 #7  Wysłany: 2014-09-03, 20:11  


Ten rodzaj nowotworu (signet cell carcinoma) faktycznie najczesciej ma ognisko pierwotne w zoladku ale nie jest tak w 100% przypadkow.

Znam osobiscie przypadek koniety w wieku ok. 70 lat z guzem na jajniku, ktory okazal sie przerzutem tego typu raka. W badaniu histpat sugerowano wlasnie zoladek jako punkt wyjscia ale gastroskopia nie stwierdzila tam zadnych zmian. Podpowiedzialem, ze istnieje tez mozliwosc jelita grubego jako ogniska pierwotnego - ten rodzaj raka stanowi ok 10% wszystkich nowotworow zlosliwych jelita grubego i NIE wyrasta z polipow.

U w/w kobiety faktycznie znaleziono naciek nowotworowy w jelicie grubym. Dokonano resekcji i podano chemioterapie w schemacie FOLFOX. Pacjentka zyla jeszcze poltora roku co biorac pod uwage agresywnosc tego typu nowotworu bylo dosc nieoczekiwane.
_________________
Prof
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group