1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bardzo proszę o interpretacje wyniku TK
Autor Wiadomość
kajdor 


Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 8

 #16  Wysłany: 2014-07-03, 12:37  


Witam bardzo dziękuję za odpowiedz.
Lekarka jest bardzo oschła, wyniosła, obajśniła tylko sposób odżywiania i w zasadzie na tym sie zakończyło. Miałam pytania zapisane, które chciałam zadać, ale się nie udało. Kobieta kompletnie nieczuła.
Takie leki jak zapisałam podano na wypisie. Nie zapisałam, ze w pierwszym dniu podano jeszcze 10 mg VINORELBINUM 150 mg.
Lekarka wspominała coś, ze ta chemia i kolejną są chemiami "małymi" ( nie wiem co to oznacza) dopiero 3 cykl bedzie dłuższy (proszę o wyjaśnienie czym to sie rózni)
Plan leczenia ma sie przedstawiać następująco: IV cykle chemioterapii PN oceną KT klatki piersiowej ,RTG KL.P. I USG jamy brzusznej co 2 cykle i badanie ECHO serca przy kazdym cyklu chemioterapii.
Prosze o wyjaśnienie w najprostszych słowach o co w tym wszystkim chodzi i czy tata ma jeszcze jakiekolwiek szanse na wyleczenie? Pytanie nr 2 Czy można wymienić lekarza prowadzącego ? Ta Pani została nam przydzielona jakby odgórnie. Jesli jest taka możliwość to jak to zrobić?
_________________
kajdor
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2014-07-03, 12:50  


kajdor napisał/a:
Nie zapisałam, ze w pierwszym dniu podano jeszcze 10 mg VINORELBINUM 150 mg.

No to dużo wyjaśnia :) czyli schemat PN, cisplatyna z winorelbiną.

kajdor napisał/a:
Miałam pytania zapisane, które chciałam zadać, ale się nie udało. Kobieta kompletnie nieczuła.

Zero wyrzutów, pytam z ciekawości - dlaczego się nie udało? Wyszła bez słowa? Odwróciła się i nie słuchała?
Pytam, bo u nas też była taka lekarka (wyniosła, urażona samym faktem kontaktu z rodziną pacjenta), i póki mnie ktoś nie kopnął w tyłek, że chodzi o czyjeś ŻYCIE i dlatego nie mogę się przejmować tym, że ktoś jest oschły czy nie, tylko nie zastanawiając się wiele włazić oknem, jak mnie wyrzucają drzwiami, i z karteczką z pytaniami łazić za nią lub stać pod gabinetem tak długo, aż wysłucha, to tego nie wiedziałam. U Was sytuacja może być oczywiście zupełnie inna, bo i różni są ludzie, ale taka mała rada - nie odpuszczaj. Olej jaka jest lekarka, to jej praca udzielić Ci odpowiedzi na pytania. Jak nie chce, proś o pisemną odmowę - to zawsze działa ;)

kajdor napisał/a:
Lekarka wspominała coś, ze ta chemia i kolejną są chemiami "małymi" ( nie wiem co to oznacza) dopiero 3 cykl bedzie dłuższy (proszę o wyjaśnienie czym to sie rózni)

Nie mam pojęcia co ma na myśli. Generalnie pacjenci często nazywają "dolewkę" winorelbiny "małą chemią" a podanie cisplatyny z winorelbiną w pierwszych dniach cyklu "dużą chemią", może o to chodzi.

kajdor napisał/a:
Prosze o wyjaśnienie w najprostszych słowach o co w tym wszystkim chodzi

To ja poproszę o konkretne pytania :)

kajdor napisał/a:
czy tata ma jeszcze jakiekolwiek szanse na wyleczenie?

Tak jak pisałam wczoraj:
absenteeism napisał/a:
Tak, samodzielne leczenie chemioterapią raka płuca to leczenie paliatywne.

Leczenie paliatywne to takie, które nie prowadzi do trwałego wyleczenia, ale ma za zadanie przedłużyć życie pacjenta i zmniejszyć objawy wynikające z choroby.

kajdor napisał/a:
Czy można wymienić lekarza prowadzącego ?

Można, choć rzadko się to udaje. Należy udać się do ordynatora oddziału i poprosić o zmianę.
_________________
 
kajdor 


Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 8

 #18  Wysłany: 2014-07-03, 13:21  


Serdecznie dziękuję, za wszelkie informacje.
Mam myślę już ostatnie pytanie. Być może ośmieszę sie ale tak jak napisałaś :chodzi o ludzkie życie. Czy w takim przypadku można próbować jakiegoś leczenia niestandardowego? Czy nie wchodzi to kompletnie w grę?
_________________
kajdor
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2014-07-03, 13:32  


kajdor napisał/a:
Czy w takim przypadku można próbować jakiegoś leczenia niestandardowego? Czy nie wchodzi to kompletnie w grę?

Jeśli masz na myśli jakieś "cudowne leki na raka" typu amigdalina, diety zwalczające raka, preparaty z jajek za grube setki itp. - nic takiego nie ma. Nic to nie pomoże, a jeszcze może zaszkodzić.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group