1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znamię - wynik hit.pat.
Autor Wiadomość
kolorowa 


Dołączyła: 16 Sty 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-04-09, 15:45  Znamię - wynik hit.pat.


Witam,

wczoraj odebrałam wyniki badania hist.pat. mojego znamienia, które miałam już co najmniej 8 lat. Po prostu miało ok 6 mm średnicy, było płaskie i nieregularne. Dermatolog w lipcu stwierdziła, że jest ono raczej bezpieczne. W styczniu poszłam do dermatologa prywatnie, bo chciałam coś na trądzik i pokazałam mu to znamię - wg niego znamię powinnam usunąć. Wtedy się wystraszyłam i na początku lutego poszłam w szpitalu MSW w Bydgoszczy do dermatologa - chirurga, który obejrzał znamię, powiedział, że powinnam je usunąć ze względu na to, że jest duże, podrażniane przez stanik, ale na pewno nie jest to coś złośliwego. 26 marca miałam 'wycinkę', no a wczoraj odebrałam wynik:

Histpat:
naevus Spitz
wycięte w całości

Lekarz powiedział, że to zmiana łagodna. Z ciekawości poczytałam w Internecie o tym i natknęłam się na ten wątek z forum: http://www.forum-onkologi...czne-vt4878.htm ,
a szczególnie zainteresował mnie fragment:

Cytat:
Dowiedziałam się też, że patomorfolodzy szczególnie boją się oceny znamion typu Spitz, które są trudne w diagnostyce i ciężko je odróżnić od melanomy, lekarz pokazał mi nawet atlas histologii ze zmianami łagodnymi, czerniakami i znamieniem Spitz.


Będę znów na wizycie u tego lekarza 22.04 (za 2 tyg) w związku z trądzikiem. Zastanawiam się, czy nie poruszyć z nim tego tematu. Oczywiście boję się, że okaże się, iż był to jednak czerniak, a przeczytałam już kilka wątków na tym forum przez wycięciem znamienia (gdy 'nastraszył' mnie dermatolog u którego byłam prywatnie) i widzę, jaka jest to nieprzewidywalna choroba. Nie chcę jednakże wyjść na hipochondryczkę. Czy sądzicie, że powinnam raczej cieszyć się ze zmiany łagodnej, czy upewnić się, że nie jest to czerniak? Dodam, że zabieg miałam robiony w Bydgoszczy (miasto rodzinne), natomiast teraz przebywam w Gdańsku, gdzie studiuję i dopiero za 2 tyg będę mogła iść do tego lekarza.

Proszę o jakąś radę.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-09, 15:59  


Biorąc pod uwagę ten wątek, jaki założyłaś, lepiej idź się upewnić (z punktu widzenia własnej psychiki).
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group