1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znamię męża - proszę o poradę.
Autor Wiadomość
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #1  Wysłany: 2012-04-18, 15:37  Znamię męża - proszę o poradę.


Witam wszystkich. Bardzo proszę o poradę. W przyszłym tygodniu jadę do Polski, do Wrocławia. Mam chorą na raka drobnokomórkowego płuc mamę. Będzie operowana. Zawsze przy okazji pobytu w Polsce odwiedzamy z mężem stomatologa, ja idę sobie zrobić cytologię itd. Nie mamy w Polsce ubezpieczenia dlatego chodzimy prywatnie. Dwa lata temu mój mąż miał usuniętą małą brodawkę, umiejscowioną pod pachą. Pani doktor przy okazji sprawdziła wszystkie inne znamiona na skórze męża (ma bardzo jasną skórę, dużo znamion). Znalazła znamię na plecach które określiła jako atypowe. Znamie ma ok 7 mm, jest owalne, lekko wypukłe w środku, płaskie na brzegach. Srodek jasny, na brzegach ciemniejsze. Mam wobec tego pytanie: czy wobec powyższego należy to znamie usunąć? Czy prosić o badanie histopatologiczna, czy doktor sam zadecyduje czy to badanie będzie konieczne. Dodam tylko, że w rodzinie męża dużo wszyscy umierają jak dotąd na różnego typu nowotwory. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-18, 15:51  


Honorata napisał/a:
czy wobec powyższego należy to znamie usunąć?

O tym powinien zadecydować dermatolog, po obejrzeniu zmiany - najlepiej dermatoskopem. Czy takie badanie było wykonane?

Jeśli zmianę mąż uważa za niepokojącą, to może ją usunąć, naturalnie z późniejszą histopatologią.
_________________
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #3  Wysłany: 2012-04-18, 16:55  


Zdaje się, że pani doktor dwa lata temu w prywatnej klinice oglądała wszystkie jego zmiany pod dermatoskopem i dlatego orzekła, że to właśnie jest atypowe. Chcemy je usunąć, bo lepiej na zimne dmuchać. Dodam tylko, że znamie nie boli, nie swędzi i nie zmienia kształtu ni koloru. Proszę doradź abseenteism ze swoją wiedzą czy słusznie robimy chcąc to znamie usunąć i czy pani doktor wyśle je do histopatu? Dziękuję za poprzednią odpowiedź. Honorata

[ Dodano: 2012-04-18, 16:58 ]
Przepraszam za to, że przekręciłam nick :shock: Teraz się dopiero połapałam.
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-18, 17:05  


Absolutnie nic się nie stało.

Jeśli znamię Was niepokoi, to zawsze lepiej je usunąć niż potem zastanawiać się, czy przypadkiem nie zrobi się z tego coś złego.

Przy usuwaniu należy powiedzieć lekarzowi, że chce się wycięte znamię przebadać histopatologicznie - wtedy na pewno takie badanie będzie przeprowadzone.
(przyznam, że nie wiem jak odbywa się to na NFZ, ja usuwałam znamię prywatnie i wówczas osobno płaciłam za zabieg usunięcia znamienia, osobno za histpat - jeśli ktoś robił to na NFZ to mam nadzieję, że opisze jak wówczas wygląda procedura wycięcie -> histpat)
_________________
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #5  Wysłany: 2012-04-18, 17:24  


Uff, zadzwoniłam, umówiłam z lekarzem dermatologiem-onkologiem, wycięcie będzie z histopatem. Mężuś drogi coś ostatnio sie zrobił. Ma na głowie 3 tłuszczaki do usunięcia, jakieś też pewnie tłuszczaki pod skórą na łydkach :shock: Wszystko wytną ale czy chociaż mężusia coś zostanie po tych wszystkich zabiegach? ;) Absenteeism - dziękuję za rady - z całego serca.
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group