1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w wątrobie - przerzuty?
Autor Wiadomość
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #16  Wysłany: 2013-04-19, 13:25  


Witaj
A czy to jest skierowanie do szpitala na jakis oddzial, gdzie bedzie mial przy okazji zrobione tk? Czy to jest skierowanie na tk, ktore bedzie po prostu zrobione w szpitalu?
Bo to jest roznica. Jesli nw oddzial, to go poloza i tam zadecyduja w ktory dzien zrobia badanie. A jesli skierowanie na tk ktore ma byc po rpostu zrobione wszpitalu, to z tego co sie orientuje, trzbea sie konkretnie umowic na dzien i godzine wykonania badania. Piszesz ze tata ma miec zrobiona badanie 26, wiec rozumiem ze w szpitalu umowiliscie ten termin, bo jesli dal wam to skierowanie rodzinny i tylko powiedzial zebyscie 26 poszli na tomograf to moze ozn aczac ze dopiero wtedy ustala wam termin... nie wiem, czy jestem komunikatywna??? Wyjasnie na przykladzie:
1) moj tata dostal skierowanie na tk od rodzinnego, zadzwonilismy do przychodni w ktorej robia tk i umowilismy sie na konkretny i dzien i konkretna godzine, zrobili badanie, za pare dni byl do odebrania opis tk, z ktorym udalismy sie do naszego onkologa,
2) dostal skierowanie na oddzial wewnetrzny, poniewaz mial tez skierowanie na gastroskopie i na tym oddxiale mieli mu ja zrobic. Ustalilismy z ordynatorem date przyjecia na oddxial i dopiero jak go przyjeli zadecydowali ze tego samego dnia zrobia gastroskopie, wtedy wynik hispat przychodzi do szpitala i oni decyduja co dalej
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Zośka_K 


Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 8

 #17  Wysłany: 2013-04-19, 20:19  


Witaj, tego dnia ma się stawić w szpitalu konkretnie na wykonanie tomografii. Próbowałam dziś coś przyspieszyć, ale nawet prywatnie terminy za ok. tydzień.
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #18  Wysłany: 2013-04-20, 12:45  


Witaj,
No to o tyle dobrze, ze na pewno tego dnia zrobią bdanie. Tylko musiecie sie liczyc z tym , ze na wynik, cxyli opis czeka sie czasem nawet okolo tygodnia albo dluzej, chyba ze lekarz na skierowaniu napisze ze sprawa pilna. Pozdrawiam
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Zośka_K 


Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 8

 #19  Wysłany: 2013-05-02, 12:11  


Witam ponownie, tato jest po tomografie klatki i jamy brzusznej. Dokładny wynik przekażę później, wiem na razie tyle, że poza wątrobą nie ma żadnych zmian, wątroba niepowiększona. Zmiany najbardziej odpowiadają FNH (jest ich 6), do weryfikacji badaniem MR. Czyli jest nadzieja, że to zmiany łagodne, tylko nie pasuje tu podwyższone CEA. Czy taką wartość- 12, 6 ng/ml może osiągnąć w innych przypadkach, niż nowotwór?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2013-05-02, 19:51  


CEA może być w normie mimo nowotworu, może być podwyższone mimo braku nowotworu.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group