1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersiach
Autor Wiadomość
Marrisol 


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-04-18, 11:50  Zmiany w piersiach


Witam,
w mom pierwszym poscie na tym forum zwracam sie do Was z prosba o porade zwiazana z dalszym leczeniem.

W latach 2010 i 2011 mialam usuniete 2 zmiany lagodne w piersi prawej,
poczatkowo diagnozowane jako fibroadenoma (USG), potem (wynik hist-pat) okazaly sie jednak adenosis sklerosans.
W styczniu zeszlego roku na USG widoczna byla kolejna zmiana, na powiezi miesnia w piersi lewej (duzo glebiej w porownaniu do poprzednich zmian).
Poczatkowo miala byc usunieta "za jednym zamachem" z poprzednia, ale w dniu operacji chirurg odstapil od planu i zaproponowal dalsza obserwacje.
Dodam, ze mam do chirurga pelne zaufanie (przyjaciel), a oddzial, na ktorym sie leczylam, specjalizuje sie wlasnie we wczesnym wykrywaniu chorob piersi.

Niestety, z przyczyn niezaleznych ode mnie (temat na osobny watek - skandaliczne zachowanie lekarza podczas kontroli), przenioslam sie z kolejnymi badaniami do lekarza ginekologa.
Podczas kolejnych 2 USG doktor rozpoznal w miejscu zmiany wylacznie tkanke tluszczowa.

Obecnie mieszkam w Szwajcarii i po USG otrzymalam rozpoznanie: wezel chlonny lub fibroadenoma.
Do obserwacji. USG za 3 mies.

Ta rozbieznosc wynikow zaczyna mnie troche niepokoic, zaczynam sie zastanawiac, czy nie lepiej wyciac zmiane i miec spokoj - wiem, ze biopsja cienkoiglowa w tej sytuacji nie ma sensu, a usg niewiele wnosi.
Czy domagac sie przyjecia przez lekarza onkologa i konsultowac sprawe, czy nie ma to na razie sensu?
Daleko mi do panikowania, ale tez nie boje sie operacji - dwukrotnie przeszlam ja juz bez najmniejszych powiklan czy bolu.
Ponadto planuje niedlugo zajsc w ciaze i chce miec pewnosc, ze mnie i dziecku nic nie zagraza.

Z gory dziekuje za komentarze!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group