1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w nerce
Autor Wiadomość
Dawid_91 


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-03-24, 19:05  Zmiana w nerce


Witam serdecznie, Jestem nowy na tym forum.

Szukam pomocy w rozróżnieniu cysty od nowotworu, ponieważ lekarze trzymają mnie w niepewności, a wszystkie dotychczasowe badania dostaję bez opisów.
Pisze z zagranicy, z Niemiec.
Moja choroba została odkryta przypadkowo 3 tygodnie temu przy badaniu moczu w którym znaleziono za dużo krwi.
Dostałem antybiotyk, ale krew nie zniknęła.

Po badaniu USG okazało się, że prawdopodobnie nie posiadam prawej nerki od urodzenia,
a w jej miejscu jest "coś", co lekarz rodzinny określił jaką bardzo dużą cystę,
ale lekarz urolog - onkolog już nie potwierdził tej diagnozy, dodam że lewa nerka jest powiększona o ok. 4 cm.

Urolog skierował mnie na tomografie z kontrastem po której nadal podobno nie wiedzą co to jest.
Mam zdjęcia, ale bez opisów.

Dostałem skierowanie na scyntygrafie nerki, na środę 26.03.

Dzisiaj mijają 2 tygodnie od tomografii, 2 dni do scyntygrafii, a ja nadal nie wiem co mi jest,
ucisk i ból jest coraz gorszy, najgorzej jest w nocy.

Proszę o jakąkolwiek pomoc ponieważ od lekarzy niczego nie mogę się dowiedzieć, słyszę tylko, że będzie ok.
Załączam screen zdjęcia tomografii czołowej jamy brzusznej.



tomografia 2.png
tomografia mojej jamy brzusznej
Pobierz Plik ściągnięto 1077 raz(y) 397,23 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2014-03-25, 08:43  


Dawid_91 napisał/a:
Moja choroba została odkryta przypadkowo 3 tygodnie temu przy badaniu moczu w którym znaleziono za dużo krwi.
Dostałem antybiotyk, ale krew nie zniknęła.

Krwiomocz jest jednym z objawów mogących świadczyć o obecności raka nerki,
moim zdaniem jest to wystarczający powód by wnikliwie zainteresował się tym lekarz onkolog.

Dawid_91 napisał/a:
Mam zdjęcia, ale bez opisów.

Na forum raczej będą nieprzydatne, obawiam się, że możesz nie doczekać się tutaj wizyty lekarza i uzyskania jego interpretacji wyniku.

Dawid_91 napisał/a:
Urolog skierował mnie na tomografie z kontrastem po której nadal podobno nie wiedzą co to jest.

Jeśli badanie TK nie ujawniło informacji mogących pomóc wyjaśnić przyczyny obserwowanych zmian,
to proces diagnostyczny trzeba poszerzyć.
Pomocne mogą być wskazania zawarte w odpowiednich Zaleceniach (2013 r.), str. 370:
Cytat:
Rozpoznawanie — ogólne zasady
Wiele nowotworów nerek nie powoduje objawów i ich wykrycie w badaniu palpacyjnym jest możliwe dopiero w późnym stadium choroby. Obecnie ponad połowę nowotworów nerki rozpoznaje się przypadkowo podczas badań obrazowych [ultrasonografii (USG) lub komputerowej tomografii (KT) jamy brzusznej] wykonywanych z innych przyczyn.
Klasyczną triadę — ból w okolicy lędźwiowej, krwiomocz i wyczuwalny palpacyjnie guz — stwierdza się rzadko (6–10%).
Rozpoznanie histopatologiczne (konieczne przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia systemowego) jest ustalane na podstawie oceny preparatu po nefrektomii lub preparatu z biopsji przezskórnej, która jest coraz częściej wykorzystywana w diagnostyce.
Rośnie znaczenie biopsji gruboigłowej przy kwalifikacji do leczenia systemowego, ablacji lub w rozpoznawaniu nawrotów.

W opisywanej przez Ciebie sytuacji nasuwa się potrzeba rozważenia wykonania biopsji tej zmiany.
Wynik biopsji pozwoliłby jednoznacznie (w takim razie powinna to być biopsja gruboigłowa) stwierdzić jaki jest charakter tej zmiany,
a w następstwie tego przyjąć odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczne/terapeutyczne.

Dawid_91 napisał/a:
Dzisiaj mijają 2 tygodnie od tomografii, 2 dni do scyntygrafii, a ja nadal nie wiem co mi jest,
ucisk i ból jest coraz gorszy, najgorzej jest w nocy.

Być może wynik scyntygrafii wniesie coś nowego,
niezależnie od tego skoro zmiany powodują tak nasilone dolegliwości lekarz powinien także rozważyć wdrożenie leczenia bardziej radykalnego,
nawet nie wyłączając operacyjnego usunięcia ujawnionych zmian i ich histopatologicznego przebadania.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Dawid_91 


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2014-03-25, 12:44  


Dziękuję bardzo za pomoc:) Jutro scyntygrafia, mam nadzieje, że będzie wszystko ok, napisze jak będę wiedział co dalej. Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group