1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana sklerotyczna z rozrzedzeniem kości.
Autor Wiadomość
sus 


Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2011-11-06, 14:54  Zmiana sklerotyczna z rozrzedzeniem kości.


Witam,
chcialabym dowiedzieć się, ponieważ moja mama bardzo histeryzuje czy oby wszystko jest dobrze. Przedstawię sytuację:
Od ponad roku, a nawet mogłabym powiedzieć, że koło 2 lat bolało mnie kolano, dawało o sobie znać.

Dostałam w końcu skierowanie Na rtg – w rozpoznaniu wyszlo: rozrzedzenie kości udowej z otoczką sklerotyczną.
Na dole, przy kolanie, ta kośc udowa w porównaniu z druga jest opuchnieta (lekko, ale jest to wyczuwalne) oraz od pewnego czasu troszkę mocniej mnie boli. Nie jest to jakis okropny ból, po prostu gdy mam zgięta nogę, albo pod pewnym kątem odchyloną, albo czasem po prostu mnie lekko pobolewa, jakby rwie, szczypie, dosyć specyficzne odczucia.
Z rtg pozłam do rtopedy -> dostałam skierowanie do Centrum Onkologii w Warszawie (sama jestem z Warszawy).
Tam odbyła się wizyta – która, trochę to mnie zastanawia trwała ok. 3 minut. Weszlam, lekarz wziął prześwietlenie, stwierdził, iż jest to włókniak, zapisał mnie na kontrole na kwiecień i koniec. Poza tym nie odniósł się do tego w ogóle, gdy wspomnialam, ze noga mnie boli.

Moja mam jest zaniepokojona tym, ze ta wizyta tak krótko trwała, oraz, że nie zlecił mi biopsji czy rezonansu – czegokolwiek. Poza tym w naszej rodzinie od zawsze były nowotwory – w tym dwa złośliwe, oraz włókniaki w dużej mierze (mam, jej siotra, babcia), co w pewien sposób moja mamę niepokoi.

Czy wszystko zatem odbyło się poprawnie? Czy mogę jak to się mowi „spać spokojnie”. Ja wiem, ze tam sa zapewne bardzo dobrzy specjaliści, ale chciałabym jeszcze się czegos dowiedzieć, zyskać potwierdzenie. Dodam, że mam 20 lat. Ewentualnie mogę zeskanować prześwietlenie jakoś.


Pozdrawiam serdecznie.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2011-11-06, 16:54  


Witaj,

Dla świętego spokoju, poszłabym do innego lekarza na konsultacje, mając na uwadze skłonności rodzinne zarówno do włókniaków jak i nowotworów.

Czy mówiłaś lekarzowi, że w Twojej rodzinie występowały nowotwory?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
sus 


Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2011-11-06, 19:54  


Nie, nie zdążyłam właściwie. Poza tym ja u lekarza siedze cicho, bo sie boję zawsze odezwać. Ale ok, dziękuje za odpowiedź. Skoro to nie wyglada na nic poważnego + tamta opinia lekarza to się ciesze. :)
 
sus 


Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2011-11-19, 23:27  


Przepraszam, że piszę jeszcze raz, ale sie niepokoję, albo raczej moja mama, bo noga moja ciągle nie daje mi spokoju tym bardziej, ze bol od miesiąca tak jakby się zwiększył i to po prostu jest dziwne.
Zastanawiam się czy mogłabym zamieścić RTG / USG żeby ktoś jeszcze mogł to dla spokoju zobaczyc? Głównym czynnikiem, który ma wpływ na moj niepokój jest moja mama, której chyba trzeba jakis filrt zrobić w internecie, żeby nie czytała rzeczy i nie histeryzowała potem niepotrzebnie.

http://imageshack.us/phot...197/kinga1.jpg/
http://imageshack.us/phot...705/kinga3.jpg/
http://imageshack.us/phot...683/kinga5.jpg/


Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich ..

[ Dodano: 2011-11-19, 23:32 ]
A tak naprawdę to co to jest to rozrzedzenie kości ? I czy to dlatego boli ?

[ Dodano: 2011-11-19, 23:38 ]
Znaczy sprostuję - nie jest to stricte bol - tylko jakby parzenie, drętwienie, promieniowanie do gory uda zwlaszcza od wewnętrznej strony. Hm.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group