1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaawansowany nowotwór, starsza osoba
Autor Wiadomość
o.jedlina
[konto usunięte]



Posty: 0

 #16  Wysłany: 2012-07-14, 22:57  


nasturcja napisał/a:
Psu przypomnij, żeby się nie pętał i nie robił maślanych oczu


Spoko, spoko. Złapałem babcię kiedyś jak skarmiała psa ze stołu(!). Mam fotki... No dym poszedł straszny. Awantura na pół osiedla ;)

Od tego czasu jest kompromis polegający na tym, że pies udaje, że nie sępi... A i tak dostanie swoje ;) Większy problem z kotem jest. Ale też opanowany.

To co mnie niepokoi, to fakt, że kot zaczyna się lepiej dogadywać z babcią niż ze mną :(

[ Dodano: 2012-07-15, 00:20 ]
Co nie zmienia faktu, że przestaję mieć siłę robić dobrą minę do złej gry. Nie radzę sobie z tym wszystkim. Za szybko, za dużo.
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #17  Wysłany: 2012-07-15, 14:21  


Babcia jaj ma ochotę na kielicha to ja osobiście bym nalała.
Mój tata wypij raz pół litra ajerkoniaku na spirytusie ,bo mu się tak chciało a brał silniejsze leki.Na drugi dzień czuł się bardzo dobrze.
Uważam że nie ma co odmawiać chorym przyjemności.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #18  Wysłany: 2012-07-15, 14:25  


też tak mówię.
a mówię to jako chora. ja miałam ochotę na frtyki i czipsy o hamburgerze nie wspomnę. byłam po 2 miesięcznej głodówce prawie byłam świeżo po operacji i miałam takiego smaka na to że musieli mi kupić był to pierwszy stały posiłek po tym jak mi wykroili guza z żołądka jelit i czegoś tam jeszcze . zjadłam i czułam się lepiej jak po posiłkach z papki czy kleiku ryżowego
 
nasturcja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 121
Pomogła: 48 razy

 #19  Wysłany: 2012-07-15, 17:35  


o.jedlina napisał/a:
To co mnie niepokoi, to fakt, że kot zaczyna się lepiej dogadywać z babcią niż ze mną :(


E, tam to i tak nie najgorzej, przynajmniej trzyma się w rodzinie. Mój się dogadał z sąsiadem, którego widzi w roku przez miesiąc, spakował walizki i przeniósł się za płot.U mnie tylko jada :)

o.jedlina napisał/a:
przestaję mieć siłę robić dobrą minę do złej gry. Nie radzę sobie z tym wszystkim. Za szybko, za dużo.


Czasami tak mamy. Po prostu musisz w tej sytuacji dać z siebie ile tylko możesz. Dasz radę, ale - jeśli wolno radzić- postaraj się nie miotać między przerażeniem a poczuciem siły. Skup się na budowaniu względnej stabilizacji w tym, co niestabilne z natury. Rzeczy nieprzewidywalne z reguły spadają jak grom z jasnego nieba i powodują , że na początku gubimy się zupełnie, a potem z każdym dniem przywykamy i mieścimy się w tym, co wydawało nam się za małe, albo za trudne.
_________________
Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.
Fryderyk Nietzche
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2012-07-16, 11:59  


A co w końcu z konsultacją w innym ośrodku, np. wspominanych Gliwicach?
_________________
 
o.jedlina
[konto usunięte]



Posty: 0

 #21  Wysłany: 2012-07-16, 13:05  


absenteeism, szukam "dojść", żeby zdalnie (e-mail + tel) to załatwić. W stanie na dzisiaj, ani nie mogę tam z nią jechać, ani na praktycznie dobę samą ją zostawić :/

[ Dodano: 2012-07-16, 14:46 ]
Edit: bo dzisiaj miałem dzień, że hospicyjno-domowe kwestie rozpoznawałem. I w obu, w których byłem - byli skłonni "wziąć ją" od ręki. Co nie wchodzi w rachubę. Babcia chce stanąć na nogach, a nie się ostatecznie położyć. Skąd innąd wiem, że chce bardzo pojechać w dwa miejsca. I jak bardziej stanie na nogi, to pojedziemy.

Dlatego, a to obierze ziemniaki na obiad, a to czosnek do małosolnych, a to przejdzie do samochodu, żeby pojechać na pobranie krwi do badania (nie chciałem, żeby przyjeżdżała pielęgniarka - uznałem, że 120 metrów spacerku, podzielone na cztery dawki nie zaszkodzi). W mojej ocenie sił jeszcze trochę jest, problem jest z chęciami...

Póki co - pojutrze - będzie lekarz z hospicjum. Mógł być jutro, ale żeby się nie rozminąć z wynikami krwi - ustaliliśmy, że środa.

[ Dodano: 2012-07-16, 23:04 ]
Edit edit: a swoją drogą, to dziwne jest, że takich rzeczy nie można zdalnie. W tym w ramach płatnej, prywatnej wizyty. Jestem w lekkim szoku, bo "ashkar-owcy" dotarli do mnie bardzo szybko. W dodatku kanałem, który mnie zaskoczył...

Spokojnie. Jak czosnek, to do zupy. A cieciorkę wypróbuję jeżeli znajdę przekonujący przepis. Eksperymentowałem dzisiaj z soczewicą i nawet pies nie chciał zjeść :/

Na poważnie: skończyło się na żurku. A właściwie na niecałych dwóch ziemniaczkach i jednym jajku od zielononóżki (bez pieczątki, od kury szczęśliwej) w żurku. Plus drożdżówka ze srem na śniadanie i drugie śniadanie. Oraz - musiałem pojechać - 1/4 pizzy Dr Oeteker na kolację.

Dość zjadła? Biorąc pod uwagę, że apetyt miewa co drugi dzień?

Na jutro plan jest taki, że wystawiamy stołeczek przed ganek i będzie sobie wycinać miętę (zaczyna kwitnąć).
 
o.jedlina
[konto usunięte]



Posty: 0

 #22  Wysłany: 2012-07-30, 20:05  


Mam już dwie konsultacje. Na trzecią czekam dla porządku. Spadam do działu paliatywnego.

Administrację proszę o zamknięcie wątku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group