1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wznowa rak jelita :(
Autor Wiadomość
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #31  Wysłany: 2012-06-24, 20:28  


Małgosia81 napisał/a:
Pytałaś lekarza o te obrzęki? Z doświadczenia wiem że obrzęki pojawiają się jak się "zbiera" woda w organizmie, mój dziadek dostawał Furosemit, ale może to tak jak pisała moderatorka wypłukiwany jest inny składnik.

Nam lekarz hepatolog powiedział, że w trakcie przyjmowania leków takich jak Furosemid czy Spironol z organizmu wypłukiwany jest sód i trzeba go cały czas pilnować :roll:
3maj się cieplutko :)
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
adda 


Dołączyła: 31 Gru 2011
Posty: 34

 #32  Wysłany: 2012-06-24, 23:43  


Leży cały czas w szpitalu, o opuszczeniu nie ma mowy, póki ma tę rurkę. Lekarz mówił, tak, jak pisze administratorka, że wypłukuje to białko i tak się dzieje... Rozumiem, że jedzenie dużej ilości białka, na nie wiele się tu zda?
Mojej mamusi lekarze nie dają już szans, a patrząc na Nią, nie można w to uwierzyć! mówi, że zdrowieje, że wyjdzie niebawem do domu, że chce żyć, bo ma dla kogo...Serce się kraja. Te słowa, które wcześniej cieszyły, dziś tak bardzo bolą...
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #33  Wysłany: 2012-06-25, 00:33  


Caroline napisał/a:
w trakcie przyjmowania leków takich jak Furosemid czy Spironol z organizmu wypłukiwany jest sód

Istotnie, wypłukiwany jest sód, ale on się sam "pilnuje" (w diecie mamy go w nadmiarze), natomiast głównym problemem jest wypłukiwanie potasu i to jego trzeba "pilnować" - tzn. przyjmować preparaty potasu, kontrolując od czasu do czasu jonogram.
Istotnie, z płynem wysiękowym traci się białko. Można spróbować uzupełniać je np. preparatem Protifar: 3 x dziennie po 1 miarce lub - najlepiej - dawkowanie uzgodnić z lekarzem prowadzącym.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
adda 


Dołączyła: 31 Gru 2011
Posty: 34

 #34  Wysłany: 2012-07-10, 11:10  


Opuchlizna zeszła, mama zaczęła z pomocą chodzić, szykowała się po mału do domu... i jelito cienkie przestało pracować...lekarze zaledwie po dwóch tyg. od ostatniej operacji zadecydowali o kolejnej...była to już szósta w tej chorobie operacja mojej Mamusi...wyłoniono kolejną stomię, ma teraz aż trzy dziury na brzuchu...
Dwa dni po operacji jakoś się polepszyło...a od wczoraj..ma lodowate stopy, oblewają ją poty, ma dusznośći w dołku, przy sercu....Gaśnie...Serce mi pęka...Bardzo, bardzo cierpi.. A pomimo tych wielkich cierpień, wciąż wierzy, że wyzdrowieje, wciąż wierzy, że będzie żyła. Jestem z iej dumna..a zarazem cierpię razem z nią...codziennie muszę ją okłamywać, patrzę w jej oczy i serce się kraja...Tak mamusiu..wszystko będzie dobrze... :cry:
 
violinista 


Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Zamość / Kraków
Pomogła: 9 razy

 #35  Wysłany: 2012-07-10, 11:21  


Kochana, przytulam bardzo, bardzo mocno i jestem z Wami... Bądź silna:*
_________________
Tatulek ur. 23.07.1945 - zm. 29.01.2012 godz.22.56 [*] Przegraliśmy batalię...
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #36  Wysłany: 2012-07-10, 14:20  


Adduś :tull: nawet nie mogę sobie wyobrazić co czujesz. Trzymaj się kochana chociaż ciężko.
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group