1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
Autor Wiadomość
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #16  Wysłany: 2011-02-02, 19:25  


Kasiu źle mnie zrozumiałaś- mamy wyznaczony termin na 18 lutego.
_________________
agni5
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #17  Wysłany: 2011-02-02, 19:51  


Kasiu ja byłam dziś u taty i też mieliśmy termin 2 lutego ale tatę odesłali do domu zdenerwowałam sie nie powiem już jak, ale mniejsz z tym no i dziś mi tato wyjśnił i powiedział, że gdyby był na miejscu to by było szybciej bo by tylko na naświetlania i wracał do domu, ale my mamy ponad 100 km i to nie wchodzi w rachube, nie mamy w Łodzi ani rodziny a na hotel nie stać nas :( niestety. Pani doktor powiedziała, że w takim przypadku tato musi być hospitalizowany a tym samym musimy czekać na miejsce i mamy dzwonić 9 lutego. :) nom cóż to tylko Polska :evil:
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #18  Wysłany: 2011-02-02, 19:57  


U nas też pacjenci miejscowi, którzy nie muszą być hospitalizowani mają szybciej radioterapię.Choć w naszym Centrum Onkologii jest nieodpłatny hotel dla osób zamiejscowych , mających radioterapię.
_________________
agni5
 
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #19  Wysłany: 2011-02-02, 20:04  


agni widzisz nie wiedziałam ze cos takiego wogóle jest musze zobaczyc, ale mysle ze pani radiolog by cos wspomniała :)
 
mcsylwia 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 18

 #20  Wysłany: 2011-02-04, 23:18  


Sluchajcie udalo sie tatus zaczyna naswietlania od poniedzialku.Mama zadzwonila do lekarki prowadzacej(tata juz predzej mial naswietlania na poczatku choroby wiec znamy lekarke) i pozniej pojechala do niej do szpitala.Jednak lekarka jej powiedziala,ze nie da sie szybciej nic zalatwic.Gdzies godzine po powrocie mamy zadzwonili,ze tata ma sie zglosic na naswietlnia.Ufff a tak sie denerwowalam.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #21  Wysłany: 2011-02-04, 23:49  


O, to dobra wiadomość:)

trzymam kciuki za naświetlania:)
_________________
Katarzynka36
 
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #22  Wysłany: 2011-02-05, 08:40  


To do przodu, bardzo się cieszę. Trzymam kciuki za powodzenie terapii, pozdrawiam:)
_________________
Kamila
 
 
mcsylwia 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 18

 #23  Wysłany: 2011-02-09, 15:52  


Witam! Mam dobre i zle wiesci.Tatus zaczyna od dzisiaj naswietlania na glowe.Moze jeszcze w tym tygodnu beda naswietlania tez na pluca.Ogolnie stan tantaty brdzo sie pogorszyl.Jak wybierali sie do szpitala tata nie mogl zejsc ze schodow z czwartego pietra,bardzo sie dusil.Lekarka prowadzaca powiedziala mamie,ze to ostatni etap choroby.Moze to potrawc pare tygodni lub pare miesiecy.Przy badaniu taty zauwazyla sińce(lub sine plamy) pod piersiami na brzuchu.Ponoc dziwnie zaaregowala.Co te zasinienia oznaczaja?Prosze o pomoc.....moze ktos wie!
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #24  Wysłany: 2011-02-09, 19:03  


A Tata nie otrzymywała żadnych zatrzyków w brzuch?? Lub się nie oderzył,albo nikt nie przytrzymywał Taty tak pod klatką piersiową skoro jest słaby i ciężko my się chodzi??

Mniejmy nadzieję, ze te naświetlania, poprawią kondycję Twojego Taty, napewno temu mają służyć . Chcoć jest tak że niekórym osobom nie pomagają one zbyt wiele niestety, ale w naszym przypoadku bardzo pomogły więc trzeba być dobrej myśli, że przyniosą lekką poprawę.

Tylko musicie się liczyć, że bezpośrednio po naświetlaniach może przyjść pogorszenie, które powinno minąć po dwóch do trzech tygodni.
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #25  Wysłany: 2011-02-11, 14:06  


To bardzo smutne co piszesz, ale miejmy nadzieję, ze te naświetlenia cos wskórają. Musimy być dobrej myśli. Mi też lekarz powiedział, ze na 99,9% mój tato umrze w tym roku. Co więcej, powiedział, że śmierć może nadejść nagle, w każdej chwili. Ja nie dopuszczam na razie tych myśli bo chyba bym zwariowała, ale podświadomie licze się ze wszystkim. Trzymaj sie kochana, modlę sie za Twojego tatusia i za ciebie (choc nie ukrywam, że często mam wątpliwości co do istnienia Boga). |przytula|
_________________
Kamila
 
 
mcsylwia 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 18

 #26  Wysłany: 2011-02-11, 23:35  


ma ka dziękuje bardzo za modlitwe.Tatuś nie czuje się za dobrze.Ma straszne dusznosci.W domu też je miał,tylko jak siedział i nie było żadnego wysiłku to bylo dobrze.Kilka dni przed szpitalem te dusznosci sie nasiliły.Teraz nawet w nocy go dusi.Strasznie mu sie powiekszyly węzły chłonne na szyji.Jak na dzień dzisiejszy mial tylko jedno naswietlanie na glowe.Lekarze postanowili naswietlac płuca bo to teraz najważniejsze.Tak się boje...nie wiem co myśleć.Nadal do mnie nie dociera,ze tatus ma taka straszną chorobe.Jak myślicie czy naswietlania pomoga mu chociaz troche ..czy jest taka szansa?
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #27  Wysłany: 2011-02-12, 14:23  


Kurcze, muszą pomóc... Na pewno jest szansa. Trzeba być dobrej myśli. Kochana, trzymam kciuki. Pisz co dalej... |przytula|
_________________
Kamila
 
 
mcsylwia 


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 18

 #28  Wysłany: 2011-02-12, 23:31  


ma ka ....jest bardzo zle.Może zaczne od poczatku.Wczoraj mama była u tatusia w szpitalu,jakoś siędzinie zachowywał.Zasypiał na siedzaco,mówił dziwne rzeczy.Mama myślała,że coś sie dzieje ale tatuś powiedział,że dostał zastrzyk na uspokojenie(dostawal paniki przed radioterapia i zaczal sie dusic)Dzisiaj brat i ja rano dzwonilismy do taty(razem z bratem nie mieszkamy w Polsce) i normalna była rozmowa.Popoludniu tata znowu zaczal mowic od rzeczy....dusic się.Wszysko mu sie myli.Mama została w szpitalu na noc razem z tata.Boże co się dzieje?co bedzie dalej?czy te objawy mijaja?Może guz uciska?Co mamy robic?Czy przez to moga nie skonczyc radioterapi?Nie moge sobie znalezc miejsca..jestem załamana.
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #29  Wysłany: 2011-02-13, 18:40  


Moja droga, rozumiem Cię doskonale, Twój strach... Mój tato też bardzo źle. Ma zajęte w tej chwili 3/4 obszaru obu płuc. Dowiedzieliśmy się dzisiaj. Jest mi tak samo cięzko jak Tobie. Ściskam cie gorąco, bądź dzielna, bo tylko to nam pozostaje. Pozdrawiam gorąco.
_________________
Kamila
 
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #30  Wysłany: 2011-02-13, 20:42  


mcsylwia napisał/a:
Jak myślicie czy naswietlania pomoga mu chociaz troche

Zaufaj lekarzom. Ponieważ prorytetem było naświetlanie płuca, właśnie ze względu na duszności, zrezygnowano z naświetlań OUN.
Trzeba wierzyć, że naświetlania zmniejszą tkanke nowotworową, przez co poprawi się stan ogolny tatusia.
Jednak radioterapia ma też skutki uboczne.
Ze względu, że w głowce taty są przerzuty, występują takie zmiany w zachowywaniu.
mcsylwia napisał/a:
co bedzie dalej?

Chyba zdajesz sobie sprawe, jak ciężko chory jest Wasz tatuś.
Przykro mi.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group