1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez absenteeism z tematu: Zmiana skóry
Autor Wiadomość
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #1  Wysłany: 2012-03-08, 17:16  


Czytam Wasze posty i włos mi się na głowie jeży!Ja od kiedy pamiętam mam dużo pieprzyków.Na samej twarzy mam 3pieprzyki ale niewypukłe.Na szyi też kilka ale niektóre odstające.Na dekolcie też mam sporo pieprzyków małych i większych.W zeszłym roku nad morzem trochę się zapomniałam z opalaniem i dekolt mi przypiekło.Wystraszyłam się ale narazie nic niepokojącego z moimi pieprzykami się nie dzieje.A i wiosną jak wyjrzy pierwsze słońce mój nos robi się rudy od drobnych piegów!i tak zostaje do późnej jesieni.W sąsiedniej miejscowości pewna pani usunęła znamię bo ją szpeciło(tak twierdziła).Okazało się,że to rak!Kobieta żyje ale przeszła piekło.Zapomniałam o rękach a na nich też pieprzyki i duże i małe.Szczerze mówiąc oglądam je co jakiś czas dokładnie tym bardziej że mam ich naprawdę dużo.Jestem przeczulona na tle chorób ostatnio a to dlatego,że 11lutego zmarł mój tato na raka oskrzela :-( Będę obserwować je dalej i mam nadzieję,że pozostaną takie,jak teraz.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-03-09, 10:38 ]
Twoje posty zostały wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

_________________
ewka
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-08, 17:36  


Witaj!

Obserwuj je regularnie najlepiej sama znasz swój organizm :) Najważniejsza jest profilaktyka, czerniak wcześnie wykryty jest prawie w 100% wyleczalny. Jeśli zauważysz jakieś niepokojące zmiany powinnaś udać się natychmiast do dermatologa.

Czerniaka możesz spróbować ocenić wg tego:
Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Amerykanie stosują regułę ABCD, co oznacza, że:

A oznacza : asymetrię znamienia, niepokojące jest jeśli jedna połowa znamienia różni się od drugiej,
B oznacza: obrzeże znamienia (ang. border), niepokojące jest, jeśli wykazuje nierówności;
C oznacza: kolor znamienia (ang. color), niepokojące jest jeśli jest różny w różnych częściach znamienia (od barwy białej i niebieskawej, do czerwonej, brązowej i czarnej)
D oznacza: średnicę znamienia ( ang. diameter ) – należy zwrócić szczególną uwagę na każde znamię, które ma 6 mm średnicy lub więcej, a także na każde, które powiększyło się lub wzniosło ponad powierzchnię skóry.

No i oczywiście przypominam że nadmierna ekspozycja na słoneczku może przyczynić się do rozwoju tego nowotworu, oraz solarium tak więc kremiki z filtrem :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-08, 19:45  


Dzięki klikers za zainteresowanie! :) 6mm to żadne znamię u mnie narazie ma.Kolor ten sam od kiedy pamiętam i kształt też.Teraz po śmierci Tatusia bardziej przyglądam się swojemu ciału i większą uwagę zwracam,jeśli mi coś dolega.Szczerze mówiąc,nawet ból głowy wyzwala u mnie ciemne myśli :-( Mój lekarz mówi,że po jakimś czasie to minie ale ja czuję,że nie za szybko.Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem a z Twoich rad skorzystam jak najbardziej :)

[ Dodano: 2012-03-08, 20:49 ]
Ma być :"żadne znamię nie ma".Przepraszam trudno się czasami skupić przy dwójeczce dzieciaczków. :)
_________________
ewka
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-08, 21:02  


Przykro mi z powodu tatusia _itsme_
Gratuluję 3 dzieciaczków. Jeśli jednak dalej będziesz się niepokoiła to może warto rozważyć się wybranie do dermatologa
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-09, 10:28  


Witam!Poczytałam wczoraj trochę o tych znamionach i pieprzykach i złapałam się na tym,że boję się iść do dermatologa!!!Narazie się nic niepokojącego nie dzieje ale jak zajdzie taka potrzeba :???: Wstyd mi trochę bo mój Tatuś też się bał iść do lekarza i to go zgubiło!Tyle razy go prosiliśmy,błagaliśmy i nic.A teraz ja sama włączyłam takie myślenie!Mam nadzieję,że ten strach mi przejdzie.Mam jeszcze pytanie;moje nogi są bez pieprzyków i znamion,czy też muszę je chronić przed słońcem?Pozdrawiam.
_________________
ewka
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-09, 11:57  


Jeżeli masz wiele znamion to powinnaś zrezygnować z opalania się.
Pamiętajmy że czerniak może tworzyć się de novo czyli na skórze uprzednio nie zmienionej:)
Faceci głównie łapią czerniaka na tułowiu (plecach), kobiety na kończynach :!: To są statystyki ale można jego złapać niemal że wszędzie na uchu, w środku gałki ocznej, pod paznokciem tzw czerniak akralny
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group