1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o ...
Autor Wiadomość
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-09-27, 10:56  Wydzielony z tematu: Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o ...


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-09-27, 11:20 ]
Post wydzielono z tematu: » Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei «


Witam ponownie - książka jest rewelacyjna, ale mam jeszcze pytanie - zabieram sie za pisanie pracy licencjackiej na temat nowotworów a dokladnie czy choroba zmienia nasze życie i w jakim stopniu, czy pokonanie jej jak pisze autor powyższej książki to druga szansa czy naznaczenie - czy znawcy tematu nowotworu mogą polecic mi jeszcze jakąs literaturę ale nie medyczna a bardziej psychologiczną - zaznaczam iz prace piszę na kierunku socjologia. Z góry dziekuję za wszelkie wskazowki
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-27, 11:45  


Kajcia, a po co Ci książki? Postudiuj dokładnie to forum a myślę, że dowiesz się więcej niż z niejednej książki. Tu masz samo życie.
Pozdrawiam, jedna z "wybranych" ;)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-27, 11:58  


Problem w tym, że w bibliografii trzeba mieć jakieś konkretne pozycje, a nie tylko strony Forum :)

Postaram się czegoś poszukać i jak coś, podrzucę na PW.
_________________
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-27, 12:02  


kajcia801, to dosyć mało sprecyzowany temat i na razie chyba nie do końca pasujący do kierunku socjologia. Czy promotor rozmawiał z Tobą na temat tego, jakie dokładnie będą Twoje hipotezy (co będziesz chciała tą pracą udowodnić, lub czego się dowiedzieć?)

Zoja 62 ma rację o tyle, że na ten temat mało dowiesz się z książek. Oczywiście będą one niezbędne dla przyjęcia metod badawczych i ukazania tła teoretycznego (o takie tytuły możesz zapytać np. naszego psychoonkologa, drMartę).
Jednak praca musiałaby chyba być badaniem jakiejś grupy osób - pacjentów lub ich rodzin. Forum nie do końca chyba nadaje się na podstawę badań socjologicznych, ze względu na brakujące informacje o osobach wypowiadających się tu, które byłyby relewantne do badań na kierunku zajmującym się jednak całym społeczeństwem.
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #5  Wysłany: 2011-09-27, 12:16  


Przeczytaj ,,Wygrać życie,, Kamila Durczoka
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2011-09-27, 21:24  


Finlandia doceniam Twoje uwagi ale bibliografie muszę mieć i tą konkretna a nie wypowiedzi z forum, bo to za mało - co do tezy chodzi mi głównie o to czy pokonanie raka jest szansą na nowe, drugie życie czy też już "naznaczeniem" i strachem do końca życia o swoje zdrowie i życie, jak zmienia się nasze życie i najblizszych przez tę cieżką chorobę - socjologia to taki kierunek nauki, który pozwala zbadać każde zjawisko i każdą grupę, nie ma tu ograniczen - grupę badawczą już znalazłam są to pacjenci poradni onkologicznej w Wejherowie a jako narzędzie badań wybieram wywiad pogłębiony - spotkanie z promotorem mam za 3 tygodnie i do tego czasu muszę mieć zarys tematu i wybraną literaturę
Absenteeism za wszelką podpowiedź bardzo dziękuję.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #7  Wysłany: 2011-09-28, 15:47  


kajcia801, to dobrze, że masz wybraną grupę i metodę badawczą, Twój pierwszy post sprawił wrażenie postu osoby trochę porywającej się z motyką na słońce.
Zobaczę, może uda mi się też Ci trochę pomóc, ale czy interesowałaby Cię ew. literatura anglojęzyczna?
_________________
 
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2011-09-28, 18:46  


nie ma problemu bo język angielski mam opanowany biegle a czego nie będę rozumiała to odszukam, więc jak najbardziej. Temat tej mojej pracy nie wziął się ot tak po prostu - sama doświadczyłam tej paskudnej choroby i na moje szczęście udało mi się wygrać jak na razie fizycznie, gorzej jest psychicznie - dalej jestem pełna obaw i chyba stąd chęć pisania tej pracy - może uda mi się w ten sposób pomóc sobie i innym...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group