1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Beta-2-mikroglobulina i LDH
Autor Wiadomość
dziubas 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 12

 #1  Wysłany: 2013-05-11, 18:08  


Witajcie,
nie chciałam zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj bo szukam pomocy i jestem w odrobinę podobnej sytuacji co kolega zakładający temat.

4 tygodnie temu zuważyłam za prawym uchem guzek wielkości ok 1cm, poszłam z tym do laryngologa, żeby sprawdzić czy to nie ma związku z jakąś infekcją w uchu lub okolicy. Laryngolog stwierdził, ze nic nie pokojącego nie widzi i odesłał mnie do internisty. Poszłam do internisty, który mnie zbadał i stwierdził ze to faktycznie węzeł i że mam jeszcze kilka powiększonych na szyi (o czym wiedziałam, ponieważ miałam robione USG węzłów w styczniu, które uwidoczniło liczne widoczne węzły chłonne wzdłuż MOS największy po strnie prawej 14mm i po lewej 7mm). Internista wysłał mnie na USG węzłów i jamy brzusznej no i jestem po:

Po stronie prawej na szyi liczne zwłókniałe węzły chłonne. Węzeł za uchem po prawej stronie bardzo drobny bez patologicznych odchyleń. Po stronie lewej na szyi pod MOS bardzo liczne węzły do 15mm ze skąpym unaczynieniem we wnekach. Podzuchwowo po stornie lewej widoczny odczynowy węzeł 23x8mm.
Obustronie pod pachami widoczne bogato unaczynione węzły po stornie prawej 12mm po stornie lewej max22x8mm.
Wszystkie opisywane węzły są najpewniej węzłami odczynowymi w różnej fazie reakcji na zmiany zapalne. W przypadku powiększenia węzłów proponuję wycięcie jedengo węzła i ocenę hist.pat.
Doktor powiedziała ze te węzły pachowe mogą być powiększone po goleniu pach (pachy goliłam wczoraj).
OB i CRP są ok, mam jedynie nieco poniżej normy leukocyty norma od 4 ja mam 3,9 i podwyżsozne eozynofile,
Dodam, że jestem alergikiem (alergia krzyżowa, skórna, wziwna, na nikiel). W kwietniu byłam w szpitalu na dermatologii ponieważ miałam na całym ciele wysypkę, cieżką do zdiagnozowania, brałam przez 1 dzień sterydy dozylnie i przez 8 dni sterydy w maści na całe ciało (tych maści używam rónież obecnie w momncie zostrzenia).
DOdatkowo mam zmianę litą w prawym płącie tarczycy, czekam na wynik biopsji, nieco podwyższone p/ciała p/tarczycowe i tsh w górnej granicy normy, internista podejrzewa rozpoczynającą się hashimoto.
Kochani co o tym sądzicie?Czy powinnam się umówić na wizytę do onkologa czy nie zawracać lekarzowi głowy???
Próbowałam samodzielnie zinterpretować to usg, ale niestety nie potrafię tego ująć całościowo.
Nie mam żadnych objawów towarzyszących, niczego sobie nie wmawiam, nie szukam na siłę. Jestem odrobinę przewrażliwona, ponieważ w lipcu ub/r mój synek 3 letni był diagnozowany w kierunku chłoniaka, powiększone węzły szyjne i nadobojczykowe, skończyło się wszystko ok, węzły odczynowe, doświadczony onkolog nas uspokił, ale co przezylismy na nasze.
Proszę was o radę, co mam dalej robić szukać czy dać sobie spokój i obserwoać tak jak móiła dr radiolog.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-11, 18:25  


dziubas,

musisz zalozyc watek swoj wlasny. tu na forum kazdy ma swoj watek, w ktorym opisuje swoja chorobe tak, aby nie powodowac zamieszania.
poczekaj chwile, az administrator przeniesie twoj wpis i utworzy twoj wlasny watek, nie powinnas opisywac swoich wynikow w czyims watku.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-11, 18:32 ]
Wydzielone.

 
dziubas 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 12

 #3  Wysłany: 2013-05-11, 18:34  


Przepraszam, nie wiedzialam, nie chciałam zakładać nowego tematu żeby nie zaśmieciać forum, a stało się odwrotnie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-11, 18:37 ]
Wystarczyło przeczytać Regulamin :)

[ Dodano: 2013-05-11, 18:38 ]
:oops:
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2013-05-11, 18:40  


dziubas,

masz juz swoj watek.

Uwazam, ze powinnas isc do onkologa - nie pisz, ze nie chcesz ''zawracac lekarzowi glowi'', bo to nieprawda. Lekarze sa od leczenia, tu chodzi o twoje zycie.

W USG jest mowa o welzach odczynowych, a wiec nic zlego. Nawet ten wezel podzuchwowy, ktory jest dosc spory: 23mm, ma charakter odczynowy. Akurat te wezly w tym miejscu maja tendencje do powiekszania sie, np. z powodu problemow z zebami itd.

To absolutna prawda, golilas pachy i na drugi dzien robilas USG pach? Prawie na pewno sa one wtedy powiekszone.
Uwierz, lekarz na USG potrafi rozpoznac,czy wezly sa odczynowe czy powiekszone z powazniejszych powodow.

Jezeli chodzi o tarczyce: dobrze, zrobilas biopsje.

Generalnie bym ci poradzil, abys poszla do onkologa, ktory mysle, ze uspokoi twoje obawy. W USG nic podejrzanego nie widac.
 
dziubas 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 12

 #5  Wysłany: 2013-05-11, 18:46  


Wątek mam, po przejściach ale jest :)

Mam obawy czy iść do onkologa czy nie, bo nie chcę zabierać terminu osobie, która być moze bardziej go potrzebuje niź ja.

Próbowałam wypytac Panią radiolog jakoś dokładniej o te węzły, powiedziała ze ten pachowy jest brzydki, nie wiem co oznacza termin bogato unaczynione i przeciwnie skąpo unaczynione.
węzeł podrzuchwowy jest już ze mną od dawna.
Dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #6  Wysłany: 2013-05-11, 18:55  


dziubas,

w pewnym sensie rozumiem cie, ale musisz dbac o swoje zdrowie rowniez, masz dziecko, masz dla kogo zyc, dla siebie oczywiscie rowniez.

Niezwykle wazna w ocenie powiekszonych wezlow chlonnych jest rownież dodatkowa opcja dostepna w diagnostyce ultrasonograficznej, a mianowicie badanie unaczynienia wezla chlonnego w technice Dopplera. Wezly chlonne maja bardzo charakterystyczne unaczynienie, które ulega powaznym zaburzeniom w przypadku, gdy wezel chlonny zajety jest przez nowotwor.

To nie znowu taki klopot, spokojnie. Niemniej dobrze czytac regulamin forum ;)
 
dziubas 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 12

 #7  Wysłany: 2013-05-11, 19:02  


no właśnie widziałąm, ze doktor badała przepływy w węzłach, ale dokłądnie nie wiem co to oznacza. Z tego co zrozumiałam to bogate unaczynienie świadczy o trwajacym stanie zapalnym? a skąpe o czym moze świadczyć, że węzeł przechodzi w stan zwłókniały? jak to rozumieć?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group