1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez JustynaS1975 z tematu:
Autor Wiadomość
ketikicia 


Dołączyła: 18 Gru 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-12-18, 14:43  


Dzień dobry,

u mojego taty podobne podejrzenia. 60 lat, guz wielkości 12-14 mm na lewym płucu, bez żadnych nacieków ani stanów zapalnych ( takie info po TK ). Do tego dobre wyniki krwi oraz bronchoskopii i jamy brzusznej też ok. Ale lekarz powiedział, że wg niego do usunięcia i wtedy dopiero do dalszego badania czy komórki są nowotworowe czy nie, bo guz za mały aby robić biopsję. Ewentualnie jeszcze badanie PET ale nie jest ono 100% pewne i kosztuje bagatela 5000 zł prywatnie. Moje pytanie jest, czy przy takich wynikach faktycznie lepiej wycinać czy lepiej nie ruszać? Ja osobiście bym nie ruszała ale zdania są podzielone... Czy ktoś zna podobny przypadek? Proszę o pomoc :(
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-12-18, 14:55  


Keti,
przede wszystkim każda historia pacjenta to osobny wątek.

Czy przekonanie, by zmiany "nie ruszać" to gusła w stylu "rak nie lubi noża"? Nie wiem, jaka jest dokładnie sytuacja Twojego taty, ale w przesądy wierzyć nie należy. Kiedy już Twój post zostanie wydzielony do osobnego wątku, uzupełnij wiadomości (wyniki badań, przyczynę wykonania badań, samopoczucie taty, ew. choroby towarzyszące).

Pamiętaj, że każdy pacjent ma prawo do drugiej i kolejnej opinii - zwłaszcza, jesli ma wątpliwości odnosnie do zaleconego postepowania.
 
kamila85 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 74
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2014-12-18, 15:28  


Witam serdecznie,

Keti

od razu piszę, że nie jestem żadnym autorytetem w sprawach doradzania, ale jestem właśnie w trakcie leczenia Taty i moge cokolwiek powiedzieć na naszym przykładzie.

Mój tato też miał małego guzka ...6 lat temu....i też "nie chciał ruszać" . Na tą decyzje wpłynęla na pewno także śmierć jego wujka, który zmarł na raka drobnokomórkowego w krótkim czasie i tato przestraszył się tego , że u niego "ruszyli", ale każdy przypadek jest inny wiadomo...

Dzisiaj tato jest po operacji... zdecydował sie wreszcie, ale gdybyśmy mogli cofnąć czas NA PEWNO zrobiłby to 6 lat temu, kiedy miał jedną niewielką zmianę. Zdiagnozowano po biopsji raka gruczołowego, ale czekamy jeszzce na dokładne wyniki po operacji..

Teraz miał już 2 zmiany na jednym płucu ( na jednym płacie) i drobne zmiany na drugim.

Tato jest po operacji usunięcia jednego płata i węzłów.

Może w przypadku takiej niewielkiej zmiany odbyłby sie zabieg laparoskopowy , który jest o wiele mniej inwazyjny niz klasyczna operacja.

Namów tate na wizyte u innych specjalistów. Dlaczego rozważaż wykonanie PET prywatnie, to nie ma sensu..powinien miec wykonane to badanie na fundusz...

Jeśli mogę cokolwiek jeszcze doradzić to wybierzcie się do Zakopanego do Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc ul.Gładkie na konsultacje do docenta Zielińskiego, to świetny fachowiec, na pewno Wam coś konkretnego doradzi.

pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-12-18, 18:50  


ketikicia napisał/a:
Moje pytanie jest, czy przy takich wynikach faktycznie lepiej wycinać czy lepiej nie ruszać?

Tyle że nie mamy żadnych wyników - skrótowe informacje z TK to nie jest informacja, na której można się oprzeć. Wklej pełen wynik.
Były jakieś niepokojące objawy, że wykonano TK? Kaszel? Osłabienie? Chudnięcie?
Tata pali?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group