1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-05-11, 19:14
Guz płuca prawego z przerzutami do wątroby
Autor Wiadomość
monika.9991 


Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-05-06, 19:20  Guz płuca prawego z przerzutami do wątroby


Witam!
U mojego taty stwierdzono guza prawego płuca z przerzutami do wątroby.W poniedziałek odbiera wyniki biopsji ale juz wiemy, że jest zle(tak powiedział lekarz,gdy dzwoniliśmy w sprawie wyników).Chciałabym dowiedzieć się czy ktoś zna dobrego onkologa,ktory ma prywatny gabinet i równocześnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi w Poznaniu na ulicy Szamarzewskiego.Tata będzie tam leczony a znajoma mówiła mi żebyśmy skonsultowali się prywatnie z jakimś onkologiem, gdyż wtedy tata może mieć lepszą opiekę.Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2011-05-06, 20:56 ]
Wydzieliłam do osobnego tematu, pozdrawiam.

 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-06, 22:05  


monika.9991, witaj (niestety) i Ty na forum. Przykro mi,że i u Was w rodzinie zawitała ta choroba :(
Niestety nie znam żadnego onkologa ,który ma prywatny gabinet i jednocześnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi na Szamarzewskiego.
Co do lekarzy na onkologii to wydaje mi się, że są dobrzy,pacjenci jako tako chwalą sobie pobyt tam , choć nie da się ukryć, że niekiedy lekarze są mało zorganizowani , my przynajmniej trafiliśmy na takiego... Choć w waszym przypadku może być inaczej , bo lekarzy jest kilku!
Daj znać jak będziesz coś więcej wiedziała.
A na dzie dzisiejszy życzę Wam dużo siły i aby tata czuł się dobrze mimo złej diagnozy.
Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
monika.9991 


Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-05-09, 16:28  


Potrzebuje pomocy w interpretacji wyników,które mój tata dziś odebrał.Niestety nadal wiemy tyle co na początku, bo wg lekarzy wyniki biopsji są nie wyrażne i brakuje wynków z wcześniejszego szpitala ,gdzie tata miał usuwany polip,znajdujący się na wątrobie(nikt nam nie powiedział,że mamy się zgłosic po jakieś jeszcze wyniki,myśleliśmy,że wszystkie otrzymaliśmy przy wypisie).

Biopsja zmiany chorobowej

Opis mikroskopowy:
Probabiliter neoplasma nonmicrocellulare.
material skrojony serynie.
Badanie immunohistochemiczne w toku.
Badanie immunohistochemiczne(ekspresja w komórkach nowotworowych)
cytokeratyny(+)
CK(-)
TTF1(-)
CD56(+)
Ki67(+) w mniej niż 1% komórek
Uzupełnienie rozpoznania:
Utkanie guza neuroendokrynnego,najprawdopodobnie rakowiaka.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-05-09, 20:42  


Probabiliter neoplasma nonmicrocellulare - prawdopodobnie nowotwór niedrobnokomórkowy
Jest podejrzenie rakowiaka.

O rakowiaku płuca ciekawie można przeczytać w rozprawie doktorskiej:
Wyniki leczenia chirurgicznego chorych na rakowiaka płuca
Adam Sternau
_________________
 
monika.9991 


Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-05-10, 14:52  


Nastąpiło małe zamieszanie w związku z chorobą mojego taty.Z wyników hist.pat. usuniętego polipa na wąteobie wynika,że pierwotny guz nie jest na płucach lecz na wątrobie.Prawdopodobnie tata nie ma nowotworu pluc ale ma nowotwór wątroby.Pani dr z WCPiT skierowała tate do Wielkopolskiego Centrum Onkologii na Garbarach.Jutro tata ma tam wizyte więc jesteśmy bardzo ciekawi co tamtejsi lekarze stwierdzą.Jestem bardzo zaniepokojona calą tą sytuacją i długim okresem dochodzenia do tego co tak naprawde dolega mojemu tacie(15 marca po raz pierwszy trafił do szpitala z podejrzeniem nowotworu)
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #6  Wysłany: 2011-05-10, 21:03  


monika.9991, ojjj to rzeczywiście długo trwa diagnozowanie choroby. Oby na Garbarach wreszcie coś pomogli. W WLKP CO na Garbarach ogólnie są dobrzy lekarze (moim zdaniem) ,więc zapewne wszystko pójdzie sprawnie.
Jak tata wogóle się czuje ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
monika.9991 


Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-05-11, 16:13  


Dzisiaj tata był w WCO na Garbarach i tam mu powiedzieli,że rakowiaka nie leczą w tym szpitalu,bo nie maja podpisanej umowy z NFZ i wysłali tate z powrotem do WCPiT na Szamarzewskiego,bo ich zdaniem tam powinien być leczony albo oni powinni go skierować dalej.Tata pytał się co on ma robić a pani dr powiedziała,że ona niewie i dała mu namiary do endokrynologa,który leczy w Katowicach.Ciekawe co jutro pani dr z WCPiT powie.Kompletnie nic nieiwemy,chyba nawet nie powinnam pisać w tym temacie skoro tata nie ma raka płuc tylko rakowiaka ale czego tego nawet niewiemy!Czy ktoś orientuje się gdzie leczą rakowiaka w Poznaniu albo moze mi polecić forum o rakowiaku,gdzie mogła bym znależć inforamcje o tym nowotworze?
A tata czuje się dobrze,nic go nie boli i psychiczne też nie najgorzej tylko też jest zdenerwowany tą sytuacją.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group