1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wstępna diagnoza
Autor Wiadomość
Aniuta 


Dołączyła: 17 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Rotterdam

 #1  Wysłany: 2013-12-28, 00:51  wstępna diagnoza


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witam wszystkich. Przymierzałam się do napisania na forum od dnia, kiedy moja pani doktor nie pozostawiła mi większych złudzeń co do charakteru mojej choroby.(13 grudzień - piątek :) ) Rozległe zmiany w płucu lewym o charakterze nowotworowym. Wytłumaczyła mi wszystko co na wstępnym etapie powinnam wiedzieć, pokazała i opisała zmiany na zdjęciu. Oraz objaśniła tryb postępowania i kolejność działań, jednocześnie rozwiewając moją nadzieję na błąd w wynikach. Wszystko o czym z nią rozmawiałam wydawało się rozmową o kimś innym....to, że mówimy "o mnie" dotarło do mojej świadomości dopiero po kilkunastu minutach, gdy dotarłam na parking i usiadłam w aucie.
Stoję na początku nowej, nieznanej drogi i nie bardzo wiem dokąd mnie ona zaprowadzi. Jestem zdeterminowana i gotowa do walki....
Mieszkam w Holandii, mam niewielu znajomych z którymi mogę rozmawiać na tematy mojego zdrowia i nie myśleć o tym, że jestem sensacją i jakimś urozmaiceniem w ich plotkarskiej szarości. Mój mąż nie chce o tym rozmawiać- myślę, że boi się tematu. Jak próbuję coś napomknąć, to słyszę coś w stylu... "na pewno wszystko się wyjaśni i będzie dobrze", lub "ty to jeszcze mnie przeżyjesz"
Chciałabym porozmawiać z ludźmi , którzy zaczynają swoją "przygodę" z chorobą, lub borykają się z nią na co dzień i podzielą się ze mną tym co dobre i również tym co złe.
Pozdrawiam
_________________
Ania
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-12-28, 09:58  


Czy oczekujesz bardziej pomocy merytorycznej, czy wsparcia emocjonalnego? Jeśli to pierwsze - wrzuć wszelkie wyniki badań, jakie były wykonane, zadaj konkretne pytania, byśmy mogli pomóc. Jeśli to drugie - daj znać, a założymy Ci drugi wątek w odpowiednim dziale, gdzie z pewnością Forumowicze chętnie będą się z Tobą dzielić swoim wsparciem.
_________________
 
Aniuta 


Dołączyła: 17 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Rotterdam

 #3  Wysłany: 2013-12-28, 11:37  nie wiem.....


Nie wiem czego oczekuję, może to śmieszne, ale to niestety prawda. Trudno mi sprecyzować oczekiwania na tym etapie. Mętlik w głowie, sprzeczne uczucia..
Co do wyników badań , nie mam czego "wyrzucać", bo w kraju w którym mieszkam pacjent nie dostaje wyników do ręki - jest tylko informowany przez lekarza. Cały obieg dokumentacji medycznej pomiędzy diagnostyką, a lekarzem odbywa się informatycznie. Komputery rządzą :) . Dzięki temu wszystko dzieje się znacznie szybciej niż w Polsce. Czas pomiędzy badaniami, a wizytami u lekarzy liczy się w dniach, a nie w miesiącach. Co prawda mogę zażyczyć sobie swojej pełnej dokumentacji medycznej i otrzymać ją na papierze, tylko na dzień dzisiejszy nie wiem czy tego chcę. Wymyśliłam sobie, że poczekam aż onkolog zadysponuje leczenie i wtedy będę wnikliwie dociekać co , jak i dlaczego. hmm...to chyba nazywa się strach przed prawdą.
_________________
Ania
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-12-28, 11:50  


W takim razie masz już założony tzw. wątek kciukowy - http://www.forum-onkologi...arze-vt9220.htm ; w nim można spokojnie pisać o emocjach, znaleźć wsparcie, porozmawiać z Forumowiczami.
Dział, w którym obecnie się znajdujemy, dot. spraw merytorycznych odnośnie choroby, leczenia.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group