1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-02-23, 09:56
Wizyta-Diagnoza- jak to wyglada?
Autor Wiadomość
FirstAid 


Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-02-22, 22:00  Wizyta-Diagnoza- jak to wyglada?


Witam wszystkich.
Mam jedno znamie ktore bardzo mnie niepokoi. Przez ostatni rok sporo sie zmienilo. Chcialabym je usunac bez wzgledu na to co powie lekarz. A wydaje mi sie, ze dobrych wiadomosci nie bedzie :(
Mieszkam za granica, ale bezpieczniej czulabym sie zalatwiajac sprawe z Polsce. Dlatego mam do Was pytanie - jak to wszystko wyglada? Do jakiego lekarza lepiej sie udac: dermatolog czy onkolog? Czy mozecie polecic kogos kot przyjmuje prywatnie w Poznaniu? I przede wszystkim, ile czasu powinnam zarezerwowac sobie na wizyte w Polsce? Czy znamie wycinane jest od razu? Ile zwykle sie czeka na wyniki?
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-22, 22:21  


W jakim kraju jestes? Po co chcesz tracic pieniadze skoro mozesz to zrobic poprzez darmowa opieke lekarska. Nalezy isc do dermatologa.
 
FirstAid 


Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2014-02-22, 22:28  


W Finlandii, gdzie niestety nic nie jest darmowe :-( Jakos nie mam zaufania do tutejszych lekarzy.

[ Dodano: 2014-02-22, 22:48 ]
Dodatkowo, w miejscowosci w ktorej mieszkam nie ma dermatologa. Nawet przyjmujacego prywatnie. Takze jesli chodzi o kwestie finansowe, w Polsce raczej wyszloby mnie to taniej.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #4  Wysłany: 2014-02-22, 22:51  


Jesli znamie wydaje ci sie bardzo podejrzane to nie trac czasu. Niech je obejrzy specjalista jak najszybciej.
 
Kudłacz 


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2014-02-23, 00:30  


Można się udać do dermatologa, najlepiej takiego z dobrym dermatoskopem, może nawet wideodermatoskopem, ale nie wiem, czy w Twoim przypadku lepszym wyjściem nie byłoby uzyskanie od lekarza pierwszego kontaktu skierowania do poradni chirurgicznej. Czas oczekiwania może się wahać, podejrzewam, że nie dłużej niż miesiąc-półtora miesiąca. Po wycięciu pobrany materiał zostanie przekazany do badania histopatologicznego i dopiero na jego podstawie będzie można coś wnioskować.

Prywatnie na pewno również da się taki zabieg przeprowadzić, niestety żadnych nazwisk nie jestem w stanie podać.


[Ponieważ wątek nie dotyczy pacjenta z diagnozą czerniaka, a sposobu diagnozowania w danym kraju, zostaje przeniesiony]
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2014-02-24, 19:19  


Moja siostra właśnie miała usuwane takie zmiany i czeka na wynik hist-pad.
Dokładnie nie wiem jak to wyglądało, ale mogę powtórzy to co mi przekazała telefonicznie.
Umówiła się prywatnie na wizytę do Chirurga w Krakowie. Tam lekarz ustalił zabieg jednodniowy w znieczuleniu miejscowym (bezpłatnie na NFZ).
Siostra przyjechała na czczo i po kilku godzinach wróciła do domu.
Usuniecie szwów za 2tygonie i czeka jeszcze dwa tygodnie na wynik
 
FirstAid 


Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2014-02-24, 20:05  


Dzieki bardzo! Dzisiaj umowilam sie na wizyte, ale termin dopiero pod koniec marca :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group