1. Link do strony z mo¿liwo¶ci± wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych u¿ytkowników s± aktywowane przez Administracjê
(linki aktywacyjne nie dzia³aj±) - zwykle w ci±gu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona G³ówna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Nastêpny temat
Wez³y ch³onne
Autor Wiadomo¶æ
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #1  Wys³any: 2011-01-11, 15:51  Wez³y ch³onne


Moj problem polega na tym iz pol roku temu powiekszy³y mi sie dwa wez³y ch³onne na szyi by³y wielkosci wisni po dwoch antybiotykach zmala³y ale nie znik³y morfologia z rozmazem w normach toxoplazme przesz³am kiedys. Woczekiwaniu na wizyte do hematologa wysz³y mi w do³ach nadobojczykowych. Rtg nie wykazuje zmian usg brzucha rowniez dobrze. A usg wez³ow w prawym dole nadobojczykowym weze³ hypoechogenny o wymiarach 15mm na 7mm bez widocznej wneki w jego obrebie poza tym obustronnie w do³ach powiekszone wez³y chlonne o charakterze odczynowym. ostatnio sporo schud³am jestem zmeczona. Wizyte mam dopiero za tydzien. Jesli ktos wie co to moze oznaczac prosze o odpowiedz
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³a: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomog³a: 311 razy

 #2  Wys³any: 2011-01-11, 18:44  


Konieczna jest dalsza diagnostyka, a konkretniej pobranie tego wêz³a opisanego w USG. Powodem tej zmiany mo¿e byæ szereg dolegliwo¶ci, od stosunkowo niegro¼nych infekcji, przez dobrze uleczalne nowotwory wêz³ów ch³onnych a¿ po przerzuty innych nowotworów (co mniej prawdopodobne, zwa¿ywszy dobre wyniki badañ krwi, usg i rtg). Nie martw siê wiêc na zapas, wizyta za tydzieñ - to ju¿ nied³ugo.
 
 
goja 



Do³±czy³a: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Sk±d: Kraków
Pomog³a: 16 razy

 #3  Wys³any: 2011-01-11, 19:33  


Witam

Czy by³y wykonywane wymazy z gard³a? Czy zêby masz poleczone? Powodem powiêkszonych wêz³ów ch³onnych mo¿e byæ jaka¶ infekcja, ubytki w z±bkach, niekoniecznie sprawy onkologiczne. Je¶li nie by³o takich badañ to proponujê je wykonaæ a je¶li by³y ju¿ robione to pobranie powiêkszonego wêz³a wydaje siê byæ najrozs±dniejszym rozwi±zaniem :)

Pozdrawiam
Goja
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
nesssssa 


Do³±czy³a: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomog³a: 10 razy

 #4  Wys³any: 2011-01-11, 20:24  


je¶li nie dostaniesz skierowania na biopsjê chirurgiczn± wêz³a (pobranie go w ca³o¶ci) to hmm spróbuj wymusiæ :mrgreen: ale my¶lê, ¿e taki bêdzie nastêpny krok w diagnostyce. Wêze³ hypoechogenny ma nieprawid³ow± budowê i nale¿y go zbadaæ. Dobra wiadomo¶æ to taka, ¿e reszta to odczynowe. Powodzenia i odezwij siê jak bêdziesz wiedzieæ wiêcej
 
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #5  Wys³any: 2011-01-12, 08:01  wez³y ch³onne


Dziekuje za odpowiedzi zêby mam poleczone nie bola mnie tak macie racje ze wez³y powstaja od infekcji i tak dalej ale nie wez³y w do³ach nadobojczykowych nawet radiolog powiedzia³ ze sa tam gdzie byc nie powinny. Hematolog jak spojrza³ na wez³y na szyi to odrazu powiedzia³ ze one sa niegrozne ale te w do³ach sa podejrzane nie wiem co myslec
 
absenteeism 
Administrator



Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009
Posty: 13332
Sk±d: £ód¼
Pomog³a: 9431 razy

 #6  Wys³any: 2011-01-12, 08:39  


Na razie nie my¶leæ i czekaæ na wizytê :) dobrze, ¿e to ju¿ za tydzieñ, im szybciej zostanie wdro¿ona odpowiednia diagnostyka tym szybciej mo¿na podj±æ odpowiednie leczenie.
RTG i USG mia³a¶ czyste, to dobrze. Lekarz pewnie zdecyduje o pobraniu powiêkszonego wêz³a, jak ju¿ pisa³y dziewczyny, i by³oby to najlepsze rozwi±zanie.

Pozdrawiam i daj znaæ po wizycie!
_________________
 
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #7  Wys³any: 2011-01-12, 18:41  Wez³y ch³onne


Wszystko rozumiem kazdy jest za tym zeby wyciac ten wêzee³ ja tez jestem za tym bo wtedy wie sie na 100% ale radiolog na opisie usg napisa³ ze proponuje badanie kontrolne i napewno hematolog bedzie kierowa³ sie tym co on napisa³ a takie czekanie mnie wkurza
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³a: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomog³a: 311 razy

 #8  Wys³any: 2011-01-12, 18:47  


anetka napisa³/a:
napewno hematolog bedzie kierowa³ sie tym co on napisa³

Hematolog jednak decyduje o tym co zrobiæ, nie radiolog. A je¶liby zaleci³ tylko kontrolê - jed¼ do innego o¶rodka onkologicznego, zobacz siê z onkologiem, który Ciê skieruje do innego hematologa lub od razu na biopsjê.
_________________
 
 
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #9  Wys³any: 2011-01-12, 20:56  Wez³y chlonne


Wiem ze zdrowie jest najwazniejsze ale mam dwojke ma³ych dzieci i szczerze mowiac nie mam czasu zeby biegac non stop po lekarzach. A myslisz ze to cos powaznego moze byc. Wiem ze radiolog powiedzia³ ze sa one w miejscu gdzie byc nie powinny no ale to tylko ten jeden weze³ no chyba ze cos sie rozwinie dopiero
 
absenteeism 
Administrator



Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009
Posty: 13332
Sk±d: £ód¼
Pomog³a: 9431 razy

 #10  Wys³any: 2011-01-12, 21:00  


Najpierw zaczekaj co powie hematolog, nie zak³adaj z góry, ¿e bêdzie kierowa³ siê opini± radiologa.

Ale moje zdanie jest podobne jak Finlandii, je¶li hematolog nie zadecyduje o pobraniu wêz³a, to powinna¶ spróbowaæ zrobiæ to gdzie indziej, skonsultowaæ w innym miejscu.
Tym bardziej, ¿e masz w³a¶nie dwoje dzieci - dla nich chyba warto zadbaæ o swoje zdrowie? :)
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³a: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Sk±d: Szczecin
Pomog³a: 175 razy

 #11  Wys³any: 2011-01-12, 21:01  


anetka napisa³/a:
dwojke ma³ych dzieci i szczerze mowiac nie mam czasu zeby biegac non stop po lekarzach. A myslisz ze to cos powaznego moze byc


Anetko

lepiej zdecydowanie teraz "pobiegaæ" po lekarzach i dowiedzieæ siê po badaniach czy to co¶ powa¿nego, czy nie - ni¿ potem mieæ o wiele wiêksze problemy!

Zw³aszcza dlatego, ¿e jeste¶ mam± dla dwójki ma³ych dzieciaczków musisz znale¶æ czas na "bieganie po lekarzach"- bo potem mo¿e byæ ( oby nie) za pó¼no i czas spêdzony u lekarzy bêdzie o wiele d³u¿szy ni¿ teraz.
_________________
Gosia
nie oddam Ciê kochany...bêdê walczyæ z t± chorob±!
 
 
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #12  Wys³any: 2011-01-12, 21:39  Wez³y ch³onne


Dziekuje wam za s³owa otuchy poprosu codziennie o tym mysle. Postaram sie wytrwac do poniedzia³ku mam nadzieje ze da skierowanie na wyciecie
 
anetka 


Do³±czy³a: 11 Sty 2011
Posty: 8

 #13  Wys³any: 2011-01-19, 11:36  Wez³y ch³onne


Czesc dziewczyny wczoraj wroci³am od hematologa mia³yscie racje skierowa³ mnie na wyciecie wez³a nad prawym obojczykiem. Teraz musze tylko umowic sie na termin usuniecia. Mam pytanie bac sie tego zabiegu?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Do³±czy³a: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomog³a: 311 razy

 #14  Wys³any: 2011-01-19, 12:56  


anetka napisa³/a:
Mam pytanie bac sie tego zabiegu?

Nie bój siê, po co siê bêdziesz ba³a.
_________________
 
 
nesssssa 


Do³±czy³a: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomog³a: 10 razy

 #15  Wys³any: 2011-01-19, 13:41  


spoko zabieg :lol: 9 grudnia mia³am ciachany lewy nadobojczykowy, zosta³a tylko ma³a blizenka. Mia³am w znieczuleniu miejscowym. 40 minut i po strachu :) od razu wysz³am do domu i bola³o trochê ale ¿adnych prochów nawet nie musia³am braæ. Nie bój siê :)
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group