1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Radioembolizacja
Autor Wiadomość
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #1  Wysłany: 2014-05-23, 22:04  Radioembolizacja


Witam,
spiesząc z pomocą mojej mamie, natrafiłem na pewien problem z dostępem do zabiegu radioembolizacji. Chodzi o to, że radioembolizacja TEORETYCZNIE jest w koszyku świadczeń gwarantowanych jest przy niej zapis, że jest refundowana jako terapia niestandardowa za zgodą płatnika jeśli wszystkie inne dostępne metody leczenia zostały wyczerpane. W Polsce wykonują to ośrodki w Warszawie i w Bydgoszczy, ale jest tam tez zapis że można to rozliczyć tylko poprzez chirurgię naczyniową jako radiologia zabiegowa więc tu już musi lekarz wszystko określić żeby to jakoś w tej chirurgii naczyniowej umieścić.
Pytanie, co zrobić, jakie kroki podjąć celem uzyskania zgody?

Pozdrawiam
Jarek
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-05-23, 23:36  


Informację na temat procedury kwalifikującej uzyskasz pod tymi numerami telefonu:

Pracownia Medycyny Nuklearnej Zakładu Diagnostyki Radiologicznej CSK MSWiA w Warszawie, tel. 22 508 13 33, 225081336

albo pod tym adresem mailowym:

zmn@cskmswia.pl

specjaliści z tego ośrodka przeprowadzili najwięcej takich zabiegów - konsultacja u dr. Nowickiego byłaby najbardziej wskazana.
 
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #3  Wysłany: 2014-05-24, 08:33  


Chodzi o to, że już tam dzwoniłem i problem jest właśnie w finansowaniu przez oddziały chirurgi naczyniowej, bo jak powiązać radiologię, onkologię z chirurgią naczyniową. "przychodzi pacjent onkologiczny do chirurga i prosi o radioembolizacje..." ??? Dzwoniąc do Zakładu Diagnostyki Radiologicznej dowiemy się, że nie wykonują takich zabiegów, bo oddziały chirurgi nie chcą ich finansować. Także błędne koło, możliwość jest, ale nie można z niej skorzystać. POMOCY!
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #4  Wysłany: 2014-05-24, 11:31  


Jarku,
spróbuj się umówić na konsultację do doktora Nowickiego. Nie wiem jak to napisać jaśniej.
 
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #5  Wysłany: 2014-05-24, 16:26  


Rozmawiałem z dr Nowickim, kolejny raz powtarzam jest problem z finansowaniem przez oddziały chirurgi naczyniowej tego typu zabiegu. Jak rozwiązać ten problem?
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2014-05-24, 17:13  


j_k_82 napisał/a:
Rozmawiałem z dr Nowickim

Co z tej rozmowy wynikło, co sugerował dr, czy on nie miał pomysłu na rozwiązanie tego problemu finansowego?
 
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #7  Wysłany: 2014-05-24, 17:31  


Wynikło to co napisałem wcześniej, nie wykonują zabiegów, bo oddziały chirurgi nie chcą finansować tego typu zabiegów. Zasugerował, aby starać się o zabieg za granicą - ale żaden z NFZ na to się nie zgodzi, bo śwaidczenie jest możliwe w kraju.

[ Dodano: 2014-05-24, 17:39 ]
Ruszmy coś w tym kierunku, bo można uratować kilka istnień - napotkałem biurokratyczny mur, może ktoś wie jak go przebić?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #8  Wysłany: 2014-05-24, 17:46  


Jarku,
jesli, jak twierdzisz - skonsultowałeś się (a raczej przypadek mamy) z dr. Nowickim i ten oświadczył Ci, że w Polsce "nie wykonuje się zabiegów radioembolizacji" (samo w sobie jest to interesujące...), to pozostaje Ci szukać poza granicami Polski.

[ Dodano: 2014-05-24, 17:49 ]
Jeszcze słowo - ani nie jest prawdą, że NFZ nie finansuje tego typu zabiegów poza granicami Polski, ani to, że w PL "nie wykonuje się" radioembolizacji, ani to, że "oddziały chirurgii" finansują jakiekolwiek zabiegi.

Miszmasz powstał w tym wątku, mam wrażenie, że oparty na niedoinformowaniu autora.
 
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #9  Wysłany: 2014-05-24, 17:53  


Co z tego, że znajdę (już znalazłem) jak NFZ tego nie sfinansuje. No to jak jest interesujące to może szersze grono się tym zainteresuje???
 
j_k_82 


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 14

 #10  Wysłany: 2014-05-25, 21:12  


@P
opisałem problem, nie jestem w stanie określić co jest prawdą a co nie, bazuje na uzyskanych informacjach. Sam tego nie rozumiem, bo skoro mamy możliwości i fachowców którzy mogą wykonać zabieg radioembolizacji to dlaczego na dzień dzisiejszy tego się nie robi??? (proszę zadzwoń do Bydgoszczy i Warszawy to się dowiesz jeśli mi nie wierzysz).

Jasnym jest, że oddział niczego nie finansuje, bo świadczenie jest "za zgodą płatnika" - pisząc finansuje, mam na myśli, to w jaki sposób się to odbywa, przez jaki oddział można to rozliczyć.

Proszę o wyjaśnienie kwestii leczenia za granicą, gdy zabieg dostępny jest w Polsce. Jak NFZ na to się zapatruje?
 
l_ern 


Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2017-06-23, 20:28  Radioembolizacja. Dostępna za darmo w Grudziądzu


Zabiegi radioembolizacji prowadzi obecnie Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. Nie trzeba za nie płacić, bo są finansowane z zagranicznych środków. Więcej można znaleźć na stronie szpitala. http://bieganski.org/pl/news/438,0
 
jarek714 


Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 1

 #12  Wysłany: 2017-07-05, 15:30  Radioembolizacja.


Zabiegi radioembolizacji za darmo, w ramach wspomnianego projektu są prowadzone także w innych miastach: Warszawie i Gliwicach. Lista szpitali.
 
olgierd.sz 


Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 1

 #13  Wysłany: 2017-09-07, 10:50  


Potwierdzam , szpitale nadal szukają osób do zabiegów . Warto sięzgłosić gdyż zabiegi są wykonywane za darmo . Wszystkie oinformacje zawarte są na stronie : https://epoch.org.pl/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group