1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięśniak macicy albo mięsak
Autor Wiadomość
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2012-04-22, 18:30  Mięśniak macicy albo mięsak


Mam mięśniaka albo mięsaka o rozmiarach około 7/9cm. Miałam zabieg abrazji w celu pobrania materiału do badań histo-patologicznych. Muszę czekać na wyniki 2 tyg. Nic więcej nie wiem.
Proszę powiedzcie mi czy tak dużego guza lekarz nie jest w stanie rozpoznać na USG dopochwowym tzn. wykluczyć mięsaka?
Czy bóle stawów kolanowych, które miałam w 2010- latem i w 2011 też latem( po pracy fizycznej) mogą być objawem mięsaka?( brałam zabiegi laser i megatronik). Podobnie czy 1-dniowy ból krzyża i pleców jesienią może być związany z ewentualnymi przerzutami mięsaka gdzieś na otrzewną?
Przepraszam za takie pytanie ale dopiero zaczynam walkę o zdrowie.
_________________
białeczka
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-22, 21:00  


białeczka, przede wszystkim poczekajmy na wynik hist - pat. To podstawa do dalszych planów i rozważań.

białeczka napisał/a:
czy tak dużego guza lekarz nie jest w stanie rozpoznać na USG dopochwowym tzn. wykluczyć mięsaka?



Wydaje mi się, że tak duża zmiana powinna być zauważalna na USG.

Co do rozpoznania, to musimy poczekać na wynik. Lekarza na postawie badania USG może jedynie wysnuć podejrzenia jakiego typu jest to zmiana, jednak w żadnym wypadku na podstawie USG nikt nie postawi ostatecznego rozpoznania.

białeczka napisał/a:
Czy bóle stawów kolanowych, które miałam w 2010- latem i w 2011 też latem( po pracy fizycznej) mogą być objawem mięsaka?( brałam zabiegi laser i megatronik).


Przeszło po zabiegach?Sama piszesz, że przeciążyłaś wtedy stawy i to najprawdopodobniej przyczyna bóli.Gdyby to były przerzuty, bolałoby cały czas i na tyle mocno, że nie obyłoby się bez leków.Tak w skrócie.

białeczka napisał/a:
czy 1-dniowy ból krzyża i pleców jesienią może być związany z ewentualnymi przerzutami mięsaka gdzieś na otrzewną?


Nie. Patrz odpowiedź wyżej.

Nie przepraszaj, pytaj.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2012-04-22, 21:58  


Serdecznie dziękuję. Wyjaśniła mi ta odpowiedż moje obawy. Będę spokojniej czekać na wyniki.
Ból kolan mi przeszedł, są tylko czasem nieznaczne dolegliwości bólowe bez stosowania tabletek. Natomiast ból pleców aż pod łopatki jesienią nie był spowodowany pracą tylko czułam go od miednicy.

Rownież pozdrawiam

Zuzia
_________________
białeczka
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-23, 12:21  


białeczka, no widzisz :)

Wiem, że się martwisz, ale w tej sytuacji jedyne co można zrobić to poczekać na wyniki i zobaczymy co dalej.

Kiedy był ten zabieg?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #5  Wysłany: 2012-04-23, 15:02  


białeczka napisał/a:
Proszę powiedzcie mi czy tak dużego guza lekarz nie jest w stanie rozpoznać na USG dopochwowym tzn. wykluczyć mięsaka?


Nie wiem, czy w tym przypadku też może tak być, ale u mnie był guz 3 cm w powłokach brzusznych którego nie było widać na zwykłym usg jamy brzusznej.
Powód: są różne rodzaje głowic, niektóre sięgają głębiej a inne płycej i jeśli sprawdza się nie tą co trzeba, nie będzie nic widać nawet jeśli guz jest wielki.
 
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #6  Wysłany: 2012-04-23, 17:53  


zufed napisał/a:
białeczka,



Kiedy był ten zabieg?



zuza

Zabieg miałam 19.IV.

[ Dodano: 2012-04-23, 18:00 ]
Mama Ania napisał/a:
białeczka napisał/a:
Proszę powiedzcie mi czy tak dużego guza lekarz nie jest w stanie rozpoznać na USG dopochwowym tzn. wykluczyć mięsaka?


Nie wiem, czy w tym przypadku też może tak być, ale u mnie był guz 3 cm w powłokach brzusznych którego nie było widać na zwykłym usg jamy brzusznej.
Powód: są różne rodzaje głowic, niektóre sięgają głębiej a inne płycej i jeśli sprawdza się nie tą co trzeba, nie będzie nic widać nawet jeśli guz jest wielki.

Ja miałam robione tylko USG dopochwowe, czy zrobić na własną rękę jeszcze ogólne USG brzucha?( ale na to są terminy oczekiwania, nawet prywatnie). Byłam w szpitalu 1 dzień na tym zabiegu abrazji ale nie zlecono mi tam w szpitalu ogólnego USG brzucha.

[ Dodano: 2012-04-23, 18:19 ]
"Proszę powiedzcie mi czy tak dużego guza lekarz nie jest w stanie rozpoznać na USG dopochwowym tzn. wykluczyć mięsaka? "

Wyjaśnienie: w powyższym pytaniu chodziło mi czy lekarz nie jest w stanie odróżnić mięśniaka od mięsaka gdy ten guz już jest duży.

[ Dodano: 2012-04-23, 18:35 ]
Mama Ania napisał/a:


Nie wiem, czy w tym przypadku też może tak być, ale u mnie był guz 3 cm w powłokach brzusznych którego nie było widać na zwykłym usg jamy brzusznej.

A jakie badanie go wykryło?
_________________
białeczka
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #7  Wysłany: 2012-04-23, 19:16  


Nie wiem czy u Ciebie potrzebne jest usg jamy brzusznej, tu niech się już wypowiedzą specjaliści. Chodziło mi tylko o to, że głowica przykładana w tym samym miejscu, w zależności od tego na jaką głębokość sięga, albo zobaczy guza albo nie. Ale to że zobaczy, nie znaczy że będzie na tej podstawie można powiedzieć jaki to guz.

U mnie wystarczyło zmienić głowicę na płytszą i guz było widać, ale i tak było wiadomo tylko że guz jest i że jest unaczyniony, a jego charakter to dopiero biopsja i badanie hist-pat po wycięciu.

Przepraszam, jeśli namąciłam bo u Ciebie to chyba jednak inny przypadek (o ile rozumiem, chodziło Ci o rozpoznanie jaki to guz, a nie w ogóle o zobaczenie go).
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #8  Wysłany: 2012-04-23, 19:18  


białeczka, -ja jestem po operacji wycięcia całego narządu rodnego z powodu mięsniaka.Dużego.Nie, USG ginekologiczne nie powie jakiego rodzaju jest guz.Nie robiono mi zadnych innych badań,tylko doradzono taką radykalną operację,ale ja miałam już 54 lat,chociaż jeszcze nie po menopauzie.Po tych kilku latach jestem zadwolona,ze posłuchałam lekarza .
 
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2012-04-23, 20:33  


Dziękuję za pomoc.
Ja mam 50 lat. Lekarz ginekolog powiedział, że po tej abrazjii i wynikach histo-patologicznych będzie wiedział jak szeroki zakres operacji będzie tzn. czy usunie trzon macicy z guzem czy cały narząd rodny z jajnikami i szyjką.
Żeby tylko nie okazał się to mięsak.
_________________
białeczka
 
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #10  Wysłany: 2012-05-08, 01:46  


Otrzymałam wyniki po abrazji- robiona w ósmym dniu cyklu miesiączkowego w celu pobrania materiału hist-patolog. , jestem z mięśniakiem:

Fragmenta parva endocervicis normalis- 1,2 [M-54400].
Polypus endometrialis cysticus- 2 [M-76800].
Fragmenta epitheliiplani normalis -2 [M 54400].
Endometrius in stadio proliferationis-1,2 [M-79310].



1- kanał szyjki macicy
2- jama macicy


Proszę o przetłumaczenie bo translator nie ze wszystkim sobie radzi i parę słów na temat tych wyników. Te tajemnicze cyferki nie wiem co oznaczają.

[ Dodano: 2012-05-08, 01:53 ]
Dopisek brakującego wyrazu:

Fragmenta epithelii plani normalis[/b]
_________________
białeczka
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #11  Wysłany: 2012-05-08, 06:56  


białeczka napisał/a:
Fragmenta parva endocervicis normalis- 1,2 [M-54400].
Polypus endometrialis cysticus- 2 [M-76800].
Fragmenta epitheliiplani normalis -2 [M 54400].
Endometrius in stadio proliferationis-1,2 [M-79310].

Małe fragmenty śluzówki szyjki macicy w stanie normalnym,
Polip torbielowaty endometrium,
Fragmenty nabłonka płaskiego normalne,
Endometrium w stanie proliferacji.

W [] podano statystyczne oznaczenia tych rozpoznań.

Tajemnicze cyferki (1, 2) oznaczają numer próbki, w której stwierdzono powyższe rozpoznania:
białeczka napisał/a:
1- kanał szyjki macicy
2- jama macicy


białeczka napisał/a:
Dopisek brakującego wyrazu:

Fragmenta epithelii plani normalis

Fragmenty nabłonka płaskiego normalne.

W tych wynikach nie ma informacji na temat zmian złośliwych, wszystkie one dotyczą zmian łagodnych.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
białeczka 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 7

 #12  Wysłany: 2012-05-08, 10:24  


Bardzo dziękuję Richelieu,
to dobra wiadomość :-D . Aż chce się żyć.
Ale z tego co widzę to chyba nie skubnięto mięśniaka do badań. Myślę, że jakby to był mięsak to zmiany by wyszły w pobranych próbkach przy takiej wielkości 7/9cm.
_________________
białeczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group