1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosba o interpretacje wyniku MRI
Autor Wiadomość
beti05 


Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Trzemeszno

 #1  Wysłany: 2017-09-22, 12:45  prosba o interpretacje wyniku MRI


witam
w listopadzie 2014r miałam usuniety czerniak małżowiny usznej 0,6cm typ guzkowy,zmiana wrzodziejąca,Ki67 50%jąder komórkowych.przez dwa lata był spokój,następnie usunieta zmiana na plecach szara,owrzodziała i wyniosła o wymiarach 1x0,6x0,1cm,komórki melacytarne są S-100+,melanA+,Ki67+ w okloło 23%,CKAE1/AE3+.
teraz tzn. w czerwcu 2017r miałam robiony MRI kręgosłupa z powodu uporczywego bólu.oto wynik:badanie Mr wykazuje spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej. Stwierdza sie zmniejszenie wysokości krążka miedzykręgowego na poziomie Th10/Th11 oraz w segmencie L3/L4-L5/S1.zmiany dehydracyjne na poziomie Th10/Th11,L3/L4 i L5/S1.Śladowa protuzja k/m na poziomie Th11/Th12. Na poziomie L3/L4 widocze jest niewielkie uwypuklenie typu ''bulging disc''. Nierówny zarys płytki pokrywającej trzon kregu L4 z odczynem degeneracyjnym szpiku kostnego II stopnia w skali Modic o etiologii naciekowej,prawdopodobnie zapalnej? Na poziomie L5/S1 odczyn degeneracyjny szpiku kostnego IIstopnia w skali Modic i śladem obrzęku szpiku kostnego,w cześciach trzonów kręgu przylegających do k/m oraz nierówny zarys płytek pokrywających o etilogii zapalno-degeneracyjnej.Dyskretne stłuszczenie szpiku na poziomie Th10/Th11,L1/L2,L4/L5. Trzony kręgów o zachowanej wysokośći z odczynem zwyrodnieniowym-wytwórczym,na przednich,bocznych i tylnych krawędziach,o większym nasileniu w segmencie dolnym.Ku tyłowi od trzonu kręgu L5,epiduralne cechy lipomatosis gr.do 5mm.W segmencie Th11-Th12 poszerzenie kanału Srodkowego rdzenia kręgowego nieprzekraczające gr.2mm,wskazane odniesienie do danych klinicznych,badanie Mr odcinka piersiowego kręgosłupa,do roważenia z podaniem środka kontrastowego.Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego o prawidłowym sygnalr. proszę pomóżcie bo nie wiem co mam myśleć czy to są już przerzuty do kregosłupa czy tylko zwyrodnienie bo zastrzyki mi nie pomagają ani silne leki przeciwbólwe,nie moge normalnie funkcjonować a wizytę u nerochirurga mam na 2018r i zaczynam sie martwić czy to aby nie za długo..
_________________
beti05
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group