1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Może Wy coś poradzicie...
Autor Wiadomość
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #1  Wysłany: 2015-04-16, 17:51  Może Wy coś poradzicie...


Witajcie,
Nie wiem gdzie szukać już pomocy dlatego piszę do Was, może moglibyście mi jakoś pomóc, coś doradzić
Otóż od 5 tygodniu jest ze mną coś nie tak, początkowo wyczułam węzły na szyi i z tym zgłosiłam się do lekarza rodzinnego, potem miałam serię badań, poradnia chorób zakaźnych, laryngolog, kardiolog, hematolog i mnóstwo innych lekarzy
ogólnie bardzo źle się czuję, jestem osłabiona, ciągle mam około 38st., schudłam w tym czasie około 5-6kg mimo normalnego jedzenia i mam jakieś dziwne uczucie ciężkości w klatce. Moje ostatnie wyniki badań
usg węzłów chłonnych:
po str. lewej w okolicy podżuchwowej węzeł chłonny długości 13mm, w sąsiedztwie naczyń długości 7-9mm, w prawej okolicy podżuchwowej węzeł chłonny dł. 12mm oraz 6mm w sąsiedztwie naczyń. W sąsiedztwie prawego kąta żuchwy węzeł chłonny dł. 18mm i w sąsiedztwie lewego kąta żuchwy węzeł 20mm. W obu pachwinach widocznie powiększone węzły chłonne, po str. lewej dł 19mm i 14mm, po stronie prawej dł. 14,11 i 6. W obu pachach pojedyncze węzły dł. do 12mm.
Powyższe węzły chłonne wydłużonego kształtu z zaznaczonymi hiperechogenicznymi wnękami w badaniu PD o skąpym odwnękowym przepływie krwi.
to było kolejne badanie usg węzłów po 2 tygodniach były większe i w większej ilości

ostatnie wyniki krwi:
liczba eozynocytów 0,76 (0,0-0,5)
% eozynocytów 7,6 (0,3-5,4)
MCV 78,7 (80,0-94,0)
RDW-SD 35,6 (36-46)
TRANSFERYNA 4.0 (2,0-3,6)
D-DIMERY 1200.20 (0-500)
reszta w normie

Wynik badania izotopowego
rozmieszczenie substancji radioaktywnej w obu płucach jest dość nierównomierne, jednakże bez ewidentnie wydzielających się obszarów nieprawidłowo obniżonego gromadzenia znacznika
wniosek:
wentylacja obu płuc w granicach szerokiej normy
Dystrybucja radioizotopu w obrębie obu płuc jest niejednorodna, jednakże obecność wydzielających się obszarów zmniejszonej akumulacji znacznika
wniosek:
perfuzja obu płuc w granicach normy. Łączny wynik obu wykonanych badań płuc nie potwierdza podejrzenia zatorowości płucnej.

to w dużym skrócie, możecie coś poradzić? Kilku lekarzy sugerowało ziarnicę ale węzły mają niby charakter odczynowy i wyniki krwi w normie. ehh już nie wiem co robić...
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i wszystkie rady
 
Danita 


Dołączyła: 21 Sie 2014
Posty: 166
Skąd: Lubelskie
Pomogła: 19 razy

 #2  Wysłany: 2015-04-16, 18:19  


Witam!
Czy żaden lekarz nie sugerował pobrania węzła do badania histopatologicznego?
_________________
Danita
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #3  Wysłany: 2015-04-16, 18:45  


sugerowali ale ostatecznie nikt tego nie zlecił, jutro mam wizytę u pulmonolog, mam nadzieję, że da skierowanie na tomografię klatki, żeby sprawdzić czy tam nie ma węzłów i czy to dzisiejsze badanie wyszło dobrze.
Czy powinnam się zgłosić na konsultację onkologiczną czy nie ma ku temu podstaw?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #4  Wysłany: 2015-04-16, 20:53  


Diagnostyką limfadenopatii powinien zająć się hematolog.
W pierwszej kolejności skierować na TK, w kolejnej - na pobranie węzła, jeśli w badaniu obrazowym ujawni się taka konieczność.
Chłoniak Hodgkina jak i chłoniaki nieziarnicze agresywne najczęściej przebiegają z prawidłowym obrazem morfologii i dobra morfologia nie wyklucza choroby limfoproliferacyjnej.
Wskazana dalsza diagnostyka.
Skąd jesteś? Może będziemy mogli coś poradzić. Forum generalnie nie zajmuje się diagnozowaniem przez internet. Jeśli diagnoza choroby rozrostowej by się potwierdziła, wtedy zapraszamy (mam nadzieję, że tak się nie stanie).
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #5  Wysłany: 2015-04-16, 20:56  


Jestem z Lublina, bardzo dziękuję za odpowiedzi i rady
 
Prof 


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 28
Pomógł: 10 razy

 #6  Wysłany: 2015-04-16, 22:05  


Czy rozważano mononukleozę jako możliwą przyczynę gorączki i powiększenia węzłów chłonnych? Nie zawsze przebieg tej choroby jest związany z wysypka.
_________________
Prof
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #7  Wysłany: 2015-04-16, 22:15  


Tak, wszystkie choroby zakaźne i pasożyty wykluczone.
 
Prof 


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 28
Pomógł: 10 razy

 #8  Wysłany: 2015-04-16, 22:55  


A czy te węzły chłonne bolą po wypiciu alkoholu?
_________________
Prof
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #9  Wysłany: 2015-04-16, 23:37  


Ból węzłów chłonnych po wypiciu alkoholu to jest taki patognomoniczny objaw, że piszą o tym w każdym podręczniku, ale u nikogo praktycznie nie występuje. ;)
Przede wszystkim, jak już napisałem - diagnozy nikt poza lekarzem nie postawi.
W mojej ocenie wskazana jest TK szyi i klatki i ew. dalej pobranie węzła do histpat.
Medycyna jest nauką ścisłą, nie opiera się na gdybaniu...

Podniesione są białka ostrej fazy - jako takie białko zachowuje się transferyna, podniesiony jest także D-dimer. Nie musi to oznaczać zatorowości tt. płucnych (wykluczonej), często rośnie w stanach zapalnych/nowotworowych.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #10  Wysłany: 2015-04-17, 08:45  


Po wypiciu alkoholu boli mnie nad obojczykami ale wydaje mi się, że ja to mam od dawna i myślę, że nie jest to wiarygodny wskaźnik.

MisiekW bardzo dziękuję za rady, widzę,że masz ogromną wiedzę. Dziękuję, że się nią dzielisz
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #11  Wysłany: 2015-04-17, 12:14  


Skontaktuj się z doświadczonym hematologiem. ;)
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #12  Wysłany: 2015-04-17, 14:17  


Dzisiaj pulmonolog dała mi skierowanie na tk klatki i jamy brzusznej, dodatkowo mnóstwo badań krwi i mimo wszystko badania na pasożyty. Tk mam we wtorek mam nadzieję, że w końcu coś się wyjaśni :)
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #13  Wysłany: 2015-04-17, 19:36  


Witaj, też jestem z Lublina, zaskoczona jestem pozytywnie podejściem lekarzy , którzy zajęli się Tobą, nawet tr. zazdroszczę,(ja nie miałam tyle szczęścia) , życzę pozytywnej diagnozy, gdyby mieli się zająć Tobą hematolodzy to chociaż będziesz dysponowała kompletem badań i ewentualna diagnoza będzie "podparta" odpowiednimi badaniami. Pozdrawiam serdecznie :)
Gdzie tak szybko TK robią u nas?
_________________
babinka
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #14  Wysłany: 2015-04-17, 23:13  


Witaj babinko, w Instytucie Medycyny Wsi, na skierowaniu zaznaczone miałam, że ma być to wykonane pilnie, też jestem miło zaskoczona przez ostatnie 5 tygodni mało co się u mnie działo ciągle mnie odsyłano z kwitkiem.. Jednak udało mi się spotkać bardzo pomocną Panią doktor w medycynie nuklearnej dzięki której w końcu ktoś zechciał mnie porządnie zdiagnozować..
A gdzie Ty się leczysz/leczyłaś?
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #15  Wysłany: 2015-04-18, 09:05  


Hej przyjmuje chemię na oddziale dziennym w szpitalu przy ul.Staszica ,jak będziesz potrzebowała porady hematologa (czego Ci nie życzę ) , podzielę się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. :)
_________________
babinka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group