1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zmiany śródpiersia- grasiczak? torbiel śródpiersia
Autor Wiadomość
gg 


Dołączyła: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa

 #1  Wysłany: 2014-10-21, 20:16  zmiany śródpiersia- grasiczak? torbiel śródpiersia


Od kilku miesięcy mam kłopoty z oddychaniem, bardzo szybko sie męczę . Mam bóle w klatce piersiowej, ktore nasilają się kiedy jestem zdenerwowana. Ogolny niepokoj.
Lekarz wysłał mnie na badanie echo serca w trakcie ktorego stwierdzono nieprawidłowości i podejrzewał zator płucny. Skierował mnie tez na tomografię klatki piersiowe. W wyniku mowa jest o zmianach litych i tkankowych. Chirurg onkolog polecil wykonac za 2 miesiace kolejną tomografie w celu oceny zmian. Jako rozponanie podał torbiel śródpiersia? Symbol D-38.1.

Czy ktoś spotkał się z podobnymi zmianami? Jak to leczyć? Jakie rokowania. Moj strach wynika z tego, że mama miała raka trzustki i wątroby, ciocia mozgu i płuc, a druga piersi. Jestem wiec obciążona dziedzicznie. Wynik TK w załączeniu . Będę wdzięczna za pomoc.
_________________
gg
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-21, 20:32  


Brak wyniku TK.

Prosimy o stosowanie akapitów.
_________________
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2014-10-21, 20:37  


gg napisał/a:
mama miała raka trzustki i wątroby, ciocia mozgu i płuc, a druga piersi. Jestem wiec obciążona dziedzicznie.

W obciążenie genetyczne, przynajmniej wynikające z podanych przez Ciebie informacji, śmiem wątpić.
W uzupełnieniu mogę polecić lekturę tej prezentacji poświęconej dziedziczności nowotworów.

gg napisał/a:
Wynik TK w załączeniu

Tzn. gdzie ? |wht?!|
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gg 


Dołączyła: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa

 #4  Wysłany: 2014-10-26, 08:00  


Nie udało mi się uprzednio dołączyć zdjęcia TK oto ono.

Wynik tomografii komputerowej angio klatki piersiowej:
Angio TK piersiowej z podaniem i.v. Środka cieniujacego.
Nie wykazano zmian zaporowych w obrębie tętnic płucnych. Nie stwierdza sie objawów nadciśnienia płucnego.
W obrębie środpiersia górnego przedniego w obrębie tkanki tłuszczowej widoczna jest zmiana lita 10 mm. Ponadto do śródpiersia przedniego po stronie lewej przylega zmiana tkankowa 53x29 mm. Do łuku aorty przylega linijna struktura gr. 10 mm - płyn w zachyłku osierdzia? naciek okołonaczyniowy?
Płuca bez zagęszczeń miąższowych. Tchawica, oskrzela główne, płatowe i segmentowe prawidłowe. Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia ani wnęk. Jamy opłucnowe bez cech płynu. Nadnercza nie powiększone. Elementy kostne bez zmian podejrzanych o meta.
Wnioski - obraz zmian w śródpiersiu niejednoznaczny - wymaga dalsze diagnostyki (NMR) i konsultacji chirurgicznej; może odpowiadać grasiczakowi ; bez zatorowości płucnej.

Będę wdzięczna za interpretację i podpowiedź co dalej. Czy ktoś spotkał tego rodzaju zmiany?



image.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1983 raz(y) 397,9 KB

_________________
gg
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2014-10-26, 09:48  


Czy planowane jest wykonanie sugerowanego NMR bądź ewentualnie klasycznego TK z kontrastem?
W jakim jesteś wieku?
Palisz?
Czy konsultowałaś się z onkologiem klinicznym bądź pulmonologiem (nie chirurgiem)?
_________________
 
gg 


Dołączyła: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa

 #6  Wysłany: 2014-10-26, 14:42  


Mam 56 lat. Nie palę papierosów. Nie byłam u pulmunologa . Dostałam skierowanie na kontrolne TK z kontrastem w styczniu. Chirurg onkolog w Centrum Onkologii jak wspomniałam powiedział , że jemu zmiana nie wygląda na grasiczaka i chce sprawdzić czy ta zmiana rośnie . Nic mi nie wytłumaczył. Wspomniał o ewentualnej biopsji. Mam czekać tylko na co.
_________________
gg
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2014-10-26, 17:18  


gg napisał/a:
Dostałam skierowanie na kontrolne TK z kontrastem w styczniu.

Ale znów na angioCT czy na normalne CT z kontrastem?

Osobiście umówiłabym się na konsultację do onkologa klinicznego (nie chirurga) z wynikami na osobną konsultację i ewent. przedyskutowanie wykonanie klasycznego TK z kontrastem.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group