1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak sutka (piersi)
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #16  Wysłany: 2010-03-24, 17:06  


Cóż, interpretacja tego, co napisałaś, jest oczywista: wyniki są w normie.

Problem jedynie w tym, że dwa dobre wyniki markerów nie wyczerpują wszystkich innych czynników wpływających na zdrowie.

[ Dodano: 2010-03-24, 20:11 ]
uzupełnienie:
DumSpiro-Spero napisał/a:
[...]
Najlepszą weryfikacją tego, co aktualnie się dzieje będzie operacja;
na kiedy DUELL ją zaplanowano?

Upływ czasu w tym wypadku nie jest Twoim sprzymierzeńcem - mam nadzieję, że zabieg odbędzie się niebawem?
pozdrawiam ciepło.

Coś już wiadomo, zadziałałaś w tej kwestii ?

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
DUELL 


Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2010-03-26, 19:56  Witam!


Serdecznie proszę o informację - jakie jeszcze wyniki świadczą o moim stanie? Co jeszcze powinnam zrobić, aby wiedzieć więcej. Proszę o konkrety!
Termin operacji jest wyznaczony w przyszłym miesiącu!
Pozdrawiam serdecznie - DUELL
_________________
duell
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2010-03-27, 14:58  


Ponieważ zabieg operacyjny jest już wyznaczony w stosunkowo nieodległym czasie, uważam, że trzeba poczekać na wyniki badań histopatologicznych, jakie zostaną po nim przeprowadzone.
Wtedy będzie jednoznacznie wiadomo z jakim stadium choroby mamy do czynienia.

Porównaj co napisała DSS na temat różnic cTNM i pTNM sześć postów wyżej (na poprzedniej stronie tego wątku).

Myślę, że do tego czasu nie ma już większego sensu skupiać się na dodatkowych badaniach, które i tak niewiele pewnie wniosłyby wobec wyniku histopatologicznego i na jego podstawie oceny sytuacji i dalszego toku leczenia.

Jeśli się mylę, proszę osoby bardziej kompetentne o sprostowanie.

Wiem, że czekanie w takiej sytuacji nie jest łatwe. Trzymam kciuki za Ciebie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #19  Wysłany: 2010-03-27, 19:54  


DUELL,
niestety w przypadku raka piersi nie ma odpowiednio czułych 'markerów'.
Pozostają one dość długo w normie - jedno nauce dziś wiadomo: jeśli marker nowotworowy jest podwyższony PRZED operacją - rokowanie jest niekorzystne.
Najprzydatniejsze jest oznaczanie markerów nowotworowych po pierwotnym leczeniu radykalnym - ich wzrost oznacza wtedy wznowę, a gwałtowny przyrost - rozsiew.

DUELL, mam wrażenie, że wyczuwam, o co Ci chodzi - chciałabyś zweryfikować swój stan, bo.. obawiasz się operacji i nie wiesz do końca czy się na nią zdecydować.
Owszem, istnieją takie możliwości by to uczynić - nie doskonałe, ale dość wiarygodne. Jednak zrealizowanie ich na własne życzenie jest dość kosztowne (nikt Ci tych badań w tej sytuacji, przed operacją nie zrefunduje), otóż:
1. PET
2. rezonans magnetyczny piersi (z kontrastem).

Prosiłaś o konkrety. Są zawarte w w/w dwóch punktach.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DUELL 


Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2010-03-28, 22:47  Witam!


i dziękuję.
_________________
duell
 
 
DUELL 


Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2010-05-17, 17:38  BADANIA!


Witam! Dzisiaj rano robiłam badania markerów. Moje wyniki: - CA-15-3, DZISIAJ - poniżej 2,0; NORMA 0 - 30,0; DWA MIESIĄCE TEMU MIAŁAM 14,49 !!!!! - CEA; DZISIAJ 0,9; NORMA 0 - 2,3; DWA MIESIĄCE TEMU 1,01 !!!!!!! - AFP, DZISIAJ 3,05; NORMA 0- 10,9 (POPRZEDNIO NIE ROBIŁAM, CHCIAŁAM WIEDZIEĆ!!! Robiąc dzisiaj te badania Pani, która pobierała mi krew zobaczyła, że cała jestem w mocno żółtych plamach, więc od razu poprosiłam o zrobienie bilirubiny, mój wynik - 0,3; NORMA 0,2 - 1,3. Wygląda na to, że wyniki są dobre !!!!!!!!! W normie!!!!! Z CA 15-3 różnie bywa, nie zawsze pokazują prawdziwy stan, więc do końca nie wiem czy mam się cieszyć czy nie!!!!!!!! Przez te kilka godzin czekałam z niecierpliwością na te wyniki, ale są znacznie lepsze niż dwa miesiące temu!!!!! Nie ukrywam, że łezka zakręciła mi się w oku!!!! Przypominam: 16 listopada 2009 r. mammografia coś wykazała, od listopada do 22 grudnia kilka USG i dwie biopsje (cienko i gruboigłowe), 22 grudnia - rak, najbardziej złośliwy. Wyniki są lepsze niż były! Co o tym sądzicie????
_________________
duell
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #22  Wysłany: 2010-05-17, 18:07  


Witaj Duell, z radości, która przemawia w Twoim poście widać, że opierasz się tylko i wyłącznie na wynikach z markerów a to POWAŻNY BŁĄD.
Według Rekomendacji Organizacji Międzynarodowych:

"Panuje zgodność opinii pomiędzy ASCO, NACB i EGTM odnośnie braku przydatności wyników oznaczeń CEA i CA 15-3 w badaniach przesiewowych, czy rozpoznawaniu nowotworu. ASCO nie zaleca również oznaczania tych markerów podczas kontroli chorych bez oznak reaktywizacji procesu nowotworowego po leczeniu podstawowym. Odmienny pogląd prezentuje EGTM wskazując na celowość oznaczeń CA 15-3 u chorych bezobjawowych po operacji co 2 do 4 miesięcy przez okres 5 lat, przez kolejne 3 lata co 6 miesięcy; a następnie raz do roku. W opinii tych badaczy uzyskane wyniki ułatwią wczesne wykrycie wznowy i/lub odległych przerzutów, a wdrożone leczenie w momencie wzrostu stężenia markera przed wystąpieniem objawów klinicznych mogłoby przyczynić się do poprawy przeżycia chorych.
ASCO neguje ponadto użyteczność oznaczeń CA 15-3 w monitorowaniu leczenia chorych na zaawansowanego raka piersi. NACB i EGTM przeciwnie, zalecają wykorzystywanie u chorych na zaawansowanego raka piersi oznaczeń CA 15-3 celem monitorowania chemioterapii."

Czekamy również na wyniki badań obrazowych, a najbardziej chyba na wynik hist-pat po operacji :--:

Rozumiem, że leczenie chirurgiczno-onkologiczne i wskazania lekarzy onkologów poszły w kąt??
Duell czy dobrze pamiętam, że kolejny termin operacji minął??
 
ustinka22 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 1

 #23  Wysłany: 2011-01-02, 23:22  


Moje zdanie jest takie:
powinien być wprowadzony obowiązek przeprowadzania przez kobiety badań kontrolnych piersi , co najmniej raz na 2 lata.
Ile by to zaoszczędziło nam nerwów, stresów, obaw
Ile by to mogło ocalić żyć??? wykrycie nowotworów i nie tylko , we właściwym czasie mozeuratować zycie....
_________________
ustinka22
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #24  Wysłany: 2011-01-03, 13:07  


Na to niestety nie pozwoliłaby nasza konstytucja. I o ile zgadzam się w pełni że to ocaliłoby to mnóstwo kobiet, o tyle uważam że ludzie są istotami przewrotnymi. Zaraz by się znalazła jedna z drugą która na złość instytucji takich badań by zaniechała :)

Takie życie, tacy ludzie.

Lepiej edukować niż zmuszać, takie jest moje zdanie

Pozdrawiam Duel i życzę zdrowia.

Goja
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group