1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
uszkodzenie nerwu po wbitym wenflonie
Autor Wiadomość
Minia78 



Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 128
Pomogła: 22 razy

 #1  Wysłany: 2011-08-20, 21:47  uszkodzenie nerwu po wbitym wenflonie


witam... :)

Tydzień temu podano mi ostatnią chemię i od tego czasu mam ból całej ręki - od palców po ramię....na początku myślałam, że część cytostatyku wydostała się poza żyłę i uszkodziła żyły...okazało się, że to nie to.....wczoraj byłam na konsultacji z onkologiem, który "uspokoił" mnie mówiąc, że przy wbijaniu wenflonu w nadgarstek pielęgniarka musiała uszkodzić nerw, gdyż wbijała go w dosyć unerwionym miejscu.
Podobno ten ból może utrzymywać się do pół roku!!!!!!!!!!!!, gdyż potrzeba czasu na jego regenerację...
Lekarka zaleciła smarowanie ręki naproxenem...niewiele na razie pomaga, no ale, może potrzeba czasu...oby niewiele
Wcześniej przykładałam okłady z wody z octem, smarowałam maścią heparin-hasco....nawet lekarz podał mi dożylnie tramal......zero poprawy.
W internecie wyczytałam o zespole cieśni nadgarstka...Nic dobrego i wydaje mi się, że chyba mi się to przytrafiło...Podobno leczy się to operacyjnie :-(

Czy ktoś zna sprawdzone sposoby na tego typu dolegliwości? Czy komuś przytrafiło się coś podobnego?
Przyznam szczerze, że zaczyna mi psycha siadać, bo ból czasami jest nie do wytrzymania...

pozdrawiam
Monia
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #2  Wysłany: 2011-08-20, 22:57  


a przytrafilo, przytrafilo. Przy pobieraniu krwi z pachwiny (brrr, bo nigdzie indziej sie nie dalo), pielegniarce sie omsklo i trzasnela obok. I bolalo tez kolo pol roku. ;)
I tez wyczytalam w necie, ze moze byc to cos powaznego (co, juz nie pamietam) i lekarz tez uspokajal.

Nawet nie mialam ptretensji do pielegniarki, nie watpilam w jej umiejetnosci. No bo statystycznie - raz na ....... (no wlasnie, ile razy mnie kluli? ze 250?) mialo prawo sie nie udac. :mrgreen:

Moja pachwina to nie Twoja reka, oczywiscie. Poprawe zaczelam odczuwac dopiero po dwoch, trzech miesiacach.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Minia78 



Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 128
Pomogła: 22 razy

 #3  Wysłany: 2011-08-20, 23:02  


Aniaha napisał/a:
a przytrafilo, przytrafilo. Przy pobieraniu krwi z pachwiny (brrr, bo nigdzie indziej sie nie dalo), pielegniarce sie omsklo i trzasnela obok. I bolalo tez kolo pol roku. ;)
I tez wyczytalam w necie, ze moze byc to cos powaznego (co, juz nie pamietam) i lekarz tez uspokajal.

Nawet nie mialam ptretensji do pielegniarki, nie watpilam w jej umiejetnosci. No bo statystycznie - raz na ....... (no wlasnie, ile razy mnie kluli? ze 250?) mialo prawo sie nie udac. :mrgreen:

Moja pachwina to nie Twoja reka, oczywiscie. Poprawe zaczelam odczuwac dopiero po dwoch, trzech miesiacach.


dziękuję za odpowiedź..:-)
nie sądziłam, że na sam koniec przytrafi mi się coś takiego....
za tydzień jadę na radioterapię....oby mi psycha nie siadła przez ten ból, skoro ma to potrwać 2-3 miesiące....masakra, ehhh......
bałam się, że będę musiała się poddać operacji, chociaż kto wie....zależy jak to się "rozwinie" :-))
pozdrawiam
Monia
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #4  Wysłany: 2011-08-20, 23:16  


Moniu,

u mnie bylo dokladnie tak samo - jedno z ostatnich wkluc ;)

Obserwuj, mow lekarzowi jesli boli. Nie mysl o najgorszej opcji, ale jesli bol stanie sie nie do zniesienia, moze lepiej poprosic by reke ocenil neurolog.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group