1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz piersi
Autor Wiadomość
Elzbietax 


Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-09-25, 18:31  Guz piersi


Witam wszystkich serdecznie,
Mam na imię Elżbieta, mam 53 lata, do tej pory regularnie badałam się, ginekologicznie również gdyż uważałam że najważniejsza jest profilaktyka. Do ginekologa zgłaszałam się co pół roku. Od 10 lat wykonuje regularnie co 2 lata mammografię a co pół roku usg piersi.

W grudniu 2010r. badanie mammograficzne nie wykazywało żadnych zmian w piersiach. W marcu 2012r. usg piersi również było prawidłowe.
Dwa tygodnie temu zauważyłam zgrubienie w dolnej częsci lewej piersi i tak dziwny dołek wyżej.
Niczego złego nie podejrzewałam, myślałam że byłoby to niemożliwe aby tak szybko wyrósł tak duży guz.
Jednak po tygodniu zapisałam się na usg, które nic nie wykazało ale lekarz też wyczuwał guz wielkości 3-4 cm więc dostałam skierowanie ma mammografię.

Badanie mammograficzne wykazało: sutku lewym, w dolno-zewnętrznym kwadracie widoczny cień guza, dobrze wysycony wielkości 30x28mm, o nierównych zarysach, zawierający krótkie i dłuższe wypustki wnikające w otaczającą tkankę sutka lewego. Mikrozwapnień nie stwierdzono, zarysy skóry prawidłowe, Doły pachowe wolne. Birads 5.

Czy to możliwe aby tak szybko urósł guz na piersi? Dlaczego usg nic nie wykazuje? może ktoś z Państwa miał taki przypadek?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-25, 23:28  


Jest to możliwe, BIRADS 5 - trzeba bardzo szybko działać i to będzie teraz Twój priorytet. Pamiętaj, że to wciąż ~3cm zmiana a nie na przykład olbrzymi guz zajmujący całą pierś. Teraz czas na konsultację u bardzo dobrego chirurga onkologa i operacja.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Elzbietax 


Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-09-26, 09:18  


Jestem umówiona na piątek z chirurgiem onkologiem i to na wizytę prywatną (myślałam, że krócej się czeka), ale do tego czasu chyba zwariuję.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2012-09-26, 10:25  


Elzbietax napisał/a:
w dolno-zewnętrznym kwadracie widoczny cień guza, dobrze wysycony wielkości 30x28mm, o nierównych zarysach, zawierający krótkie i dłuższe wypustki wnikające w otaczającą tkankę sutka lewego.

To jest bardzo charakterystyczny i typowy obraz dla raka.
Trudno powiedzieć, dlaczego nie został wykryty wcześniej w USG, nie ma to zresztą teraz większego znaczenia.
Termin wizyty w piątek jest bardzo dobry; ważne by termin operacji (ewentualnie rozpoczęcia chemioterapii przedoperacyjnej)
został ustalony jak najszybciej - byłoby bardzo dobrze w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Elzbietax 


Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-09-26, 12:45  


Na usg dalej go nie widać, mimo że został wykryty taki spory na mammografii. Nie rozumiem tego. Kiedyś lekarz tłumaczył mi, że jeśli wyczuwam guz palcami to na usg będzie zmiana. Powiedział też, że jeśli będę robiła co 2 lata mammografię a co pół roku usg to z pewnością wychwyci się najmniejszą zmianę. Ale to chyba nie dotyczy mojego przypadku bo postępowałam zgodnie ze wskazówkami lekarza i co z tego. Urósł taki duży guz mimo tych wszystkich badań.
 
Myśka 


Dołączyła: 18 Sty 2011
Posty: 34
Pomogła: 5 razy

 #6  Wysłany: 2012-09-26, 14:20  


Jeżeli popatrzysz na fora dla amazonek znajdziesz dziesiątki takich które regularnie się badały a usg/mammografia nic nie wykazywały albo coś wykazywały ale lekarze źle zinterpretowali wyniki.
Trzymaj się! To się leczy!a w większości wypadków można WYleczyć :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group