1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tomografia jamy brzusznej
Autor Wiadomość
maska 


Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź

 #1  Wysłany: 2013-01-13, 15:45  Tomografia jamy brzusznej


Witam Was.
Odebrałam opis TK i jest tam coś niepokojącego.
Zacznę od początku.

Mam celiakię (zdiagnozowaną 9 mies. temu). Przez 2 lata przed diagnozą cierpiałam na biegunki, bóle brzucha, anemię, zespół złego wchłaniania, miałam leukopenię. Schudłam 17 kg.
Po odstawieniu glutenu, przytyłam już 14 kg. I czułam się coraz lepiej.

3 mies temu zaczęłam mieć stany podgorączkowe 37,2-37,6, bardzo silne osłabienie, zlewam się czasem potem przy zwykłych czynnościach. Okresowo bóle stawów, zawroty głowy. Zaczął mnie boleć brzuch po prawej stronie. I tak jest do dziś. Zrobiłam USG (2 razy), gastroskopię, kolonoskopię - są ok.

Tomografia jamy brzusznej:
Wątroba z obecnością drobnych ognisk hypodensyjnych o śr. do 1 cm. o charakterze torbieli. Pozostałe narządy miąższowe jamy brzusznej prawidłowe. W lokalizacji prawobocznej części VCI w okolicy dwunastnicy obecna jest nie wypełniająca się środkiem kontrastowym pęta jelitowa? obraz niejednoznaczny. Ma wymiary 2,7 cm x 3 cm i widoczna jest na długości 7 cm. Widoczne węzły otrzewnowe dochodzą w wymiarze poprzecznym do 1,5 cm.
Części kostne bez cech patologii. W obszarze płuc patologicznych zmian nie wykazano. Narządy rodne bez cech patologii.
R. Obraz narządów miąższowych jamy brzusznej i miednicy małej prawidłowy. Wskazane monitorowanie okolicy dwunastnicy, dalsza diagnostyka.

Zrobiłam badania: krwi w kale nie ma, morfologia w miarę przyzwoita (ale hemoglobina 11,2, MCH 25, MCHC 30,5, RDW 17,3), zaś CRP, ASO, CREA, UA, RF w normie. Wcześniej leukocyty były poniżej normy, teraz dolna granica normy.

Onkolog na razie kazał zrobić pilnie rezonans. Nic nie chciał konkretnie powiedzieć, trzeba dalej diagnozować.
Bardzo proszę, czy ktoś z was spotkał się z podobnym opisem i taką "pętlą jelitową?" Czy chłoniak jelita może dawać taki właśnie obraz? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i opinię. Chciałabym jeszcze szybko zrobić jakieś badania. Może markery? Szybko zadziałać.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-13, 15:47  


W tej chwili najlepiej faktycznie byłoby zrobić rezonans, tak jak sugeruje zresztą lekarz.
_________________
 
maska 


Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź

 #3  Wysłany: 2013-01-13, 15:51  


Najkrótszy termin na rezonans to ok. miesiąca. Boję się. Przez całe życie jadłam gluten i nic mi nie było. A nietrzymanie diety (u mnie nieświadome) zwiększa ryzyko chłoniaka. On podobno jest długo bezobjawowy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-13, 15:54  


maska napisał/a:
Najkrótszy termin na rezonans to ok. miesiąca.

Możesz spróbować podzwonić i popytać po różnych ośrodkach, do których jesteś w stanie dojechać, czy nie mają wolnego terminu w krótszym okresie czasu.
_________________
 
maska 


Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź

 #5  Wysłany: 2013-01-13, 15:58  


Już mam listę pracowni. Szukam nawet prywatnie, bo brzuch mnie boli, wczoraj byłam na ostrym dyżurze, dostałam zastrzyk i ból ustąpił. Boję się, żeby jednak nie doszło do niedrożności jelita. A wiem jak to może się skończyć.

[ Dodano: 2013-01-13, 19:32 ]
Czy wykonanie markera CEA pozwoli coś ustalić w przypadku podejrzenia chłoniaka jelita cienkiego?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group