1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza wizyta w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
Autor Wiadomość
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #1  Wysłany: 2018-04-29, 08:04  Pierwsza wizyta w Centrum Onkologii w Bydgoszczy


Cześć :) Witam się jako weteranka na tym forum i tak strasznie głupio mi zakładać taki temat, ale z "wrażenia" nie zdołałam zapytać, gdzie ja właściwie mam się udać (udam się chyba na rejestrację...). Otóż mam kartę DILO, poinformowano mnie telefonicznie, że przyjmą mnie od ręki i mam tylko konieczność zgłosić się do rejestracji. Ja sobie to wyobrażam tak, że jutro przyjmie mnie ktokolwiek (tzn. jakikolwiek onkolog) i a) zapisze mnie na wizytę do specjalisty od raka piersi lub b) zapisze mnie na biopsję/inne badanie, które ma pomóc w diagnostyce? Póki co mam tylko usg z opisem Birads 4c, tak więc dosyć poważnie, biorąc pod uwagę wielkość zmiany (powyżej 2 cm w obu wymiarach). Nie będę zakładała dedykowanego wątku, dopóki nie dostanę wyniku biopsji, który jednoznacznie sugeruje, że mam raka.
Ewentualnie czy ja mogę w ogóle zapisywać się w jakieś inne miejsca na NFZ (biorąc pod uwagę, że jutro 'świecę' moją kartą w Bydgoszczy i tam są jakieś informacje o 1 miejscu zgłoszenia + na infoliniach pytają mnie, czy gdzieś się zapisywałam)? Zależy mi na biopsji gruboigłowej, a na nią nawet prywatnie się czeka (robiłam małe poszukiwania i byłby to drugi tydzień maja). Czy znacie jakiś szpital, gdzie mogłabym się szybko udać i byłoby to ok. 300 km od Warszawy + robiłby to w miarę dobry specjalista? Dzwoniłam na Ursynów (czeka się ok 4 tygodnie), Szaserów (nie robią diagnostyki, trzeba mieć raka, żeby się zgłosić), Otwock (dwa tygodnie), Płock (dwa tygodnie). Bydgoszcz deklaruje wizytę od ręki, ale nie mam pojęcia, ile mogę czekać na badania? Byłam zapisana w czwartek na cienkoigłową, ale ze względu na duże ryzyko wyniku fałszywie ujemnego nie zgodziłam się na badanie i zrobiono tylko szybkie usg....
Ostatnio, z powodu innego schorzenia, robiłam badania od a do z, mam wszystko wziąć? Czy mam przygotować np. histpat raka piersi mojej mamy, czy w związku z tym, że raczej nie mam skłonności 'genetycznej' to nie ma żadnego znaczenia? Chyba nie pisałam o tym nigdy na forum, ale brat mojej mamy zmarł w wieku 6 lat (w 1975 r.) na raka mózgu, czy mam w ogóle o tym mówić czy się nie ośmieszać (brak jakiejkolwiek dokumentacji medycznej)? Chcę być dobrze przygotowana, więc dajcie znać, jak to teraz wygląda w CO, bo lekko wypadłam z obiegu, a chciałabym się nie stresować tym, że jestem takim leszczem i nic nie wiem.
Edytuję dla innych w przyszłości będących w podobnej sytuacji:
CO w Bydgoszczy gwarantuje przy rejestracji (przez tel. uprzedzono mnie, że rejestracja musi się odbyć między 7 a 9, w internecie jest informacja, że do 12) w konkretnym dniu w godzinach jak w nawiasie, zostaniemy przyjęci przez 'lekarza Polikliniki' (przypuszczalnie specjalistę w zakresie problemu, z jakim się zwracamy)
CO w Bydgoszczy 'gwarantuje' termin wstępnej diagnostyki między 7 a 10 dni. Zobaczymy, tyle wiem już w teorii.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #2  Wysłany: 2018-05-11, 18:53  


Może komuś się przyda: do poradni na wizytę u specjalisty dostaje się z DiLO tego samego dnia. W praktyce wygląda to tak, że kolejka tworzy się od ok. 6 rano, od 7 jest rejestracja. Lekarz musi nas przyjąć tego samego dnia, ale jeśli będziemy o 8 czy później to można się nieźle naczekać (nie ma żadnych numerków, jest klasyczna kolejka na kilkadziesiąt minut oczekiwania, jak wiadomo, dużo starszych osób stoi i jest mało miejsc siedzących, więc lepiej być wcześniej).
Przynajmniej do poradni chorób piersi były spore kolejki, chociaż widziałam, że do gastroenterologii jeszcze większe (powyżej 30 osób czekało). Pani z rejestracji mi mówiła, że lekarz przyjmuje każdego, ale miał być tylko do 13 (zaczynał od 8.30), a do 9.30 przyjętych było tylko 6 kobiet, 26 oczekujących i na pewno liczba ta rosła.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Lilianna 


Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 22
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2018-09-28, 12:00  


Jako ze ja z Bydgszczy dodam tylko ze szpital znajduje sie nieco za miastem, od strony Torunia. Dojazd jest latwy. Teraz jest linia tramwajowa jadaca z Dworca PKS (nr 3, 7) i dworac PKP (nr 5) do Cenrum Onkologii, przystanek Akademicka / Romanowskiej (dla tych co jada komunikacja publiczna)

Obok szpitala jest hotel. Jak na moja kieszen dosc drogi ale za to blisko. Mozna wynajac miesce w pensjonacie- ja znalazlam dwa bardzo blisko Centrum na ulicy Nieduszynskiego (latwo wygoglowac). Albo piechotka przez lasek jakies 10 min albo autobusem 2 przystanki.

Dodatkowym plusem Centrum jest bardzo dobre wyzywienie. Jest restauracja dla chorych, z ktorej moga korzystac takrze odwiedzajacy- obiad w formei bufetu - cena 17zl.
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #4  Wysłany: 2018-10-10, 19:58  


@Lilianna dziękuję w imieniu potencjalnie innych zainteresowanych za rady. Tak, dosyć wygodnie można się dostać tramwajem. Szpital położny na uboczu, ale dzięki temu warunki wydają się dużo bardziej ludzkie i przyjazne.
Sam personel bardzo empatyczny i rzeczowy. Na plus podejście całej obsługi (nie tylko lekarzy) do pacjenta - z kim się nie zetknęłam, ten chciał mi pomóc.
Co do badań - czeka się bardzo szybko, bez porównania w stosunku do COI w Warszawie. Jeśli ktoś się stresuje to warto wybrać Bydgoszcz - tutaj też leczą świetni specjaliści, a na konsultację w innych ośrodkach można się zawsze zapisać.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group