1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
szukam nadziei
Autor Wiadomość
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #1  Wysłany: 2014-10-25, 16:29  szukam nadziei


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=.


Witam, od kilku dni przeżywam horror bo żyje z diagnozą czerniak III, 4mm. Miałam wycinanego guzka na nodze, ale nawet nie raczyłam pójść po wyniki bo byłam pewna ,że to nic strasznego. Wyciełam go ze względów estetycznych i dlatego ,że tak mi polecił lekarz rodzinny. A spokojna byłam dlatego,że 3 lata temu byłam z tym u dermatologa i powiedział że to nic takiego,że to od mieszka włosowego i ,że to może się powiększać. Więc olałam. Pomóżcie mi bo żyć mi sie nie chce, mam małego synka i cudownego męża , całe życie przed nami a ja muszę umierać.... Dajcie mi nadzieję i powiedzcie czy ktoś z tego wyszedł... Miałam poszerzony margines i czekam na wyniki a z nim prosto do Krakowa na cały zestaw badań. 2 tyg temu miałam grypę i od tamtej pory mnie kaszle i dusi, nawet cały przełyk mnie już boli, a ja już o najgorszym myślę.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-25, 16:44  


Marcelina,
jakiej pomocy oczekujesz na forum? Jeśli merytorycznej - wstaw proszę wyniki wykonanych dotychczas badań, jeśli wyłącznie wsparcia emocjonalnego - poproś szefostwo o wydzielenie dla Ciebie wątku kciukowego.

Nie myśl teraz o umieraniu, tylko o ew. leczeniu. Mogę Ci podpowiedzieć, że nie zaszkodzi skonsultować wyników (jak już będziesz je wszystkie miała) z profesorem Rutkowskim (choćby mailowo).
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #3  Wysłany: 2014-10-25, 16:51  


Ja nawet nie wiem kto to profesor Rutkowski, ja nic nie wiem, ja dopiero jestem po diagnozie i chciała bym wiedzieć czy jest jakaś nadzieja, czy się z tego wychodzi... tak się boję, że chyba zwariuję. :cry:
 
tokanin 


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 36
Pomógł: 6 razy

 #4  Wysłany: 2014-10-25, 17:06  


Wychodzi się. Ale, żeby powiedzieć coś więcej, przepis/skopiuj/zeskanuj wyniki jakie już masz. Wtedy ktoś mądrzejszy w tym temacie ode mnie powie Ci coś więcej.

To jeszcze nie koniec, głowa do góry. Mój tata z tego co piszesz, ma dużo bardziej zaawansowaną chorobę, ale dzięki leczeniu na razie na szczęście wszystko jest dobrze.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #5  Wysłany: 2014-10-25, 17:07  


Mialas badanie wezla wartowniczego? A prof. Rutkowski to jeden z najlepszych lekarzy od czerniaka. Oczywiscie mozesz napisac maila do profesora z prosba o jak najszybsza konsultacje.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #6  Wysłany: 2014-10-25, 17:12  


Marcelina,
jesteś w szoku i nic w tym dziwnego - musisz oswoić nową sytuację. Im szybciej przyswoisz wiedzę o tej chorobie i sposobach leczenia, tym spokojniej podejdziesz do całej sprawy. Na forum znajdziesz wszystkie przydatne informacje i wskazówki.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2014-10-25, 17:35  


W przyszłym tygodniu mam odebrać wyniki hist pat z wyciętej blizny, a potem do Krakowa i tam zrobią mi podobno zestaw badań. Dam znać co i jak. Ale interesuje mnie jeszcze temat "cudownej szczepionki" jak to z tym jest....wie ktoś może?
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #8  Wysłany: 2014-10-25, 17:41  


Szczepionki wg mojej wiedzy nie są już dostępne.
Może ktoś ma jakieś info na ten temat?
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #9  Wysłany: 2014-10-25, 17:41  


Nie miałam jeszcze badanego węzła wartowniczego ... nawet nie wiem co to jest. Tylko byłam z tym kaszlem u rodzinnego i sprawdzał czy mam powiększone węzły w dole brzucha ( nie wiem jak to miejsce jest określane medycznie:) i stwierdził, że nie. Dostałam skierowanie na rtg klatki, ale co z tego jak opis będzie dopiero w czwartek. I żyje ze strachem, że już płuca mam zajęte.
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #10  Wysłany: 2014-10-25, 17:44  


Spokojnie! To nie dzieje się aż tak szybko!
Teraz jest sezon infekcji po prostu.

Badanie węzła to operacja- wycina się tzw węzeł wartowniczy i bada czy są w nim przerzuty. Całość w Warszawie trwa 3 dni. Przy Twoich parametrach czerniaka powinnaś mieć to zrobione.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #11  Wysłany: 2014-10-25, 18:03  


Napisalas ,ze mialas poszerzony margines.Czy ja dobrze rozumie,ze po wycieciu zmiany mialas poszerzony margines?Jesli tak to blad.Poszerzenie marginesu robi sie jednoznacznie z wycieciem wezla wartowniczego.Jesli mozesz to wstaw wszystkie wyniki jakie masz,aby nie wkradla sie jakas niescislosc.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #12  Wysłany: 2014-10-25, 18:33  


Było to tak, w środe poszłam po wynik bo chirurg do mnie zadzwonił dał wynik: melanoma malignum cutis/ clark III, breslow 4mm/ marginesy boczne 1mm, 2mm, 6mm, 7mm, margines głęboki 6mm.... i odrazu wzioł na stół i wycioł blizne i kazał zawieść do badania hist pat
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #13  Wysłany: 2014-10-25, 18:43  


Czy gdzieś w standardach jest napisane że oznaczanie warownika musi być razem z poszerzaniem?

Czy to opinia z forum?

Moja mama miała podobnie. ..w amoku przeczytała ze poszerzyc no to poszła i poszerzyła... w Warszawie poprawiono bo chirurg nie był onkolog em i zrobił to nie tak jak trzeba.

[ Dodano: 2014-10-25, 19:45 ]
Marcelina od teraz tylko chirurg onkolog! I opieka onkologa!

Dobrze będzie! Głowa do góry!
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #14  Wysłany: 2014-10-25, 19:04  


ten chirurg mówił ,że długie lata pracował w Krakowie w centrum onkologi ... to może wie co robi.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #15  Wysłany: 2014-10-25, 19:33  


Aleksandra_A napisał/a:
Czy gdzieś w standardach jest napisane że oznaczanie warownika musi być razem z poszerzaniem?

Tak, na str. 426:
Cytat:
Biopsję węzłów wartowniczych należy wykonywać po biopsji wycinającej czerniaka, jednoczasowo z radykalnym wycięciem blizny po biopsji wycinającej czerniaka.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group