1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Surowiczy graniczny guz jajnika, guzki piersi do diagnostyki
Autor Wiadomość
stokrotka01 



Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: lubuskie 41 lat

 #1  Wysłany: 2010-07-25, 20:02  Surowiczy graniczny guz jajnika, guzki piersi do diagnostyki


Witam wszystkich tu obecnych

Prosze podpowiedzcie mi gdzie mam sie udac w Szczecinie do lekarza a mianowicie poradni
w mojej malej miejscowosci nie ma mammotomu i rzetelnych badan sie nie wykonuje

mam zrobine USG PIERSI wyszly mi cztery guzy na prawej oraz jeden guz i dwie torbielki na prawej moj lekarz kieruje mnie do Poznania do kliniki onk. ja jednak mam blizej do SZCZECINA
czy na Pomorzanach tez wykonują biopsje i inne szczegolowe badania ?

pozdrawiam Renia

[ Dodano: 2010-07-25, 20:36 ]
Sutki o utkaniu gruczolowo-tluszczowym w obu sutkach widoczne sa hipoechogeniczne dobrze ograniczone lite zmiany (gruczolakowlokniaki?)

nie stwierdza sie patologicznych wezlow chlonnych w obrebie dolow pachowych .

[ Dodano: 2010-07-26, 11:56 ]
umowilam sie dzisiaj na środe do Szczecina na Pomorzany na wizyte i badania

MAM PYTANIE
jestem po histerektomi rozpoznanie histop. (guz jajnika lewego 4,5cm ) -guz graniczny borderline maligancy -trudno jednoznacznie wykluczyc wysokodojrzalego torbielogruczolakoraka surowiczego
zalecenia komisji chemia PCx3 z powodu podejrzenia raka surowiczego

wiec wyslalam do konsultacji bloczek reprez. oraz szkielka do PROF. KUPRYJANCZYK po ponownym zbadaniu
SUROWICZY GUZ GRANICZNY jajnika z pojedynczym ogniskiem mikroinwazji
Pani prof. zaznaczyla -nie ma wskazan do chemioterapii na tym etapie wrecz kategorycznie powiedziala ze przy granicznych chemi sie nie podaje i mam jej nie brac ! bo wiecej zrobi szkody niz pozytku

DO CHWILI OBECNEJ nie pojechalam na chemie do Sczecina na Pomorzany bo tam powiedzieli lekarze ze oni na graniczny daja chemie !
co mam robic dalej konsultowac z innym lekarzem ?

W srode jade do Szczecina z piersiami az sie boje zajsc do ginek-onkol. poradni

DODAM ze w calej reszcie po operacji wynik histop. dobry nigdzie nie wykryto zmian
pa

moze ktos ma doswiadczenia z granicznym ?
_________________
Renia
 
 
stokrotka01 



Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: lubuskie 41 lat

 #2  Wysłany: 2011-04-27, 19:16  


witam
25 maja ide na wizyte w Szczecinie na PAM prosze powiedzcie czego mam sie spodziewac poniewaz jestem po mammografi i biopsji guzy niezlosliwe jednak az 7 co zaleci lekarz / usuniecie ? jaką metodą ?
pozdrawiam Renia
_________________
Renia
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2011-04-27, 19:38  


Trudno zgadywać, co lekarz może uznać za najodpowiedniejsze / jakie dalsze postępowanie zalecić.

Jeśli guzy na podstawie obrazu MMG oraz biopsji (pamiętając o możliwości wyniku fałszywie ujemnego)
nie wykazały (ściślej: nie stwierdzono) charakteru złośliwego, lekarz może zalecić obserwację i np. kontrolę za pół roku.
Może też jednak mając na uwadze ich liczbę (aż siedem) zalecić usunięcie i przebadanie histopatologiczne np. największego z nich / najbardziej "podejrzanego" albo wszystkich - zależnie od ich położenia i dogodności do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.
To wszystko zależy od wielu czynników, o których lekarz dysponując wynikami badań obrazowych powinien wiedzieć więcej niż my tutaj na forum, więc to do niego ostatecznie należy głos doradczy jaką decyzję powinnaś podjąć w sprawie dalszego postępowania.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group