1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Strach i kilka pytan.
Autor Wiadomość
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #16  Wysłany: 2014-10-28, 19:57  


ja też nie moge się pogodzić z tym ,że byłam z tym wcześnierj i dermatolog powiedział ,że to nic takiego i ,że nawet może rosnąć ... a teraz łzy mi ciekną nad moim synkiem.
 
karolinainka 


Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2014-10-28, 19:58  


Mam jeszcze zmiany dysplastyczne na plecach i brzuchu niesymetryczne, z globulami (chyba nie przekręciłam) , dwukolorowe, niektóre czarne, inne brązowe, jednak tym lekarka była bardziej zainteresowana, ze względu na ten peppering.

Dziękuję za wsparcie i trzymam kciuki za Wszystkich też :)
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #18  Wysłany: 2014-11-24, 10:08  


Karolinka i jak?

Wierze i mocno trzymam kciuki ze u Ciebie wszystko dobrze, a wynik pozytywny :)
 
karolinainka 


Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2014-12-08, 21:48  


Tak. Zmiany okazały się zmianami dysplastycznymi. A jedna z nich zmianą brzezna, cokolwiek to znaczy?

Przepraszam, że dopiero teraz, wyniki mam od 2 tygodni. Dziękuję za pamięc ;)

Niestety zmagamy sie z choroba ojca i mam tutaj pytanie , ponieważ z powodu braku dokumentacji nie chcę narazie zakładać nowego wątku. W sierpniu dowiedzielismy się , że ma guza na nerce. Badanie wykazało również zmiany na płucach. Tata przeszedł operację wycięcia nerki w Poznaniu, wynik : rak jasnokomórkowy. Z płucami trafiliśmy dalej do Poznania, gdzie onkolog chemioterapeuta wysłał tate na oddział torakochirurgii, w celu oczyszczenia płuc ze zmian. Zmiany były praktycznie na kazdym płacie w obu płucach ok. 11 na prawym i 7 na lewym, z czego większa częśc była zmianami meta. Hispat z prawego płuca był bardzo skąpy i zostalo na nim napisane , że to gruczolorak, teraz czekamy na hispat z płuca lewego. Tata w grudniu miał miec podaną chemie, jednak lekarz stwierdzil , że jest niepotrzebna i kontrola 7 stycznia. Wydaje mi się to dziwne, skoro były przerzuty , tzn ze choroba jest w organizmie, dlaczego więc nie dostanie chemii?
Poza tym 3 dni temu tacie wyrosło coś na języku, jest duże i odstające, koloru żółto-białawego, naprawdę spore nie mam pojecia co to może być już mam głupie myśli ze to znowu jakiś gad, narazie tata jest osłabiony , zapisaliśmy go do laryngologa na przyszły tydzien. To "Coś" umiejscowione jest z boku bardzo głęboko, miękkie raczej, niebolesne, nie przeszkadza tacie.

[ Dodano: 2014-12-08, 21:53 ]
może ktoś mógłby mi udzielić chociaż jakichkolwiek informacji, co dalej? czy domagac się tej chemii czy nie? i co z tym językiem.. dodam, że tata ma niski poziom żelaza, w ogole jest osłabiony ponieważ od sierpnia przeszedł aż 3 operacje, czy to może mieć wpływ?
 
Aleksandra_A 


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 227
Pomogła: 58 razy

 #20  Wysłany: 2014-12-09, 00:11  


Karolina bardzo się ciesze!
Kamień z serca ! :)

Co do Taty to moderatorzy może przeniosą ta wiadomość do odpowiedniego działu.

Tutaj większość służy pomocą przy tematyce działu.


Trzymam kciuki za Tate.
Pozdrawiam
Ola
 
magdalenka25
[konto usunięte]



Posty: 0

 #21  Wysłany: 2015-10-12, 11:28  


Moim zdaniem (...) jest bardzo dobra i jest warta swojej ceny.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2015-10-12, 11:53 ]
Część posta ukryta.
 
karolinainka 


Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2016-08-12, 11:01  


Witam . To znowu ja . Odebrałam wyniki i mam pytanie co oznacza wynik nr 2? Wynik podbity jest przez dwóch patomorfolog tzn ze obydwoje badali moje znamiona ? Czy powinnam jeszcze raz przebadać próbki czy nie ma takiej potrzeby ? Onkolog sam nie wiedział czy ma poszerzać margines . Po telefonie do patomorfologów kazał obserwować to miejsce i inne znamiona. Jestem oczywiście pod opieka dermatologa. Dziękuje i pozdrawiam .



image.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 2041 raz(y) 2,04 MB

 
karolinainka 


Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2016-08-17, 01:00  


Witam ponownie . Wiem, ze na tym forum sa osoby, ktore bardziej niż ja potrzebują pomocy, ale czy jest możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?
Czy określone w wyzej załączonym wyniki nacieki i ta regresja występują w "normalnych" znamionach ? Pytam ponieważ często na forum czytam o nacieku oraz regresji przy rozpoznaniu czerniaka . Wiem , pewnie panikuje ale tak juz mam i przepraszam :) ciagle mam cos do "wyciachania" i pewnie juz z nadmiaru informacji, na których w zasadzie sie nie znam ani troche wymyślam . PozdrAwiam
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #24  Wysłany: 2016-08-18, 11:48  


Karolinka
Czegoś tu nie rozumiem.
Pisałaś, ze wycinasz jedna zmianę, podejrzaną z "kropkami".

Wynik histopatologiczny masz trzech zmian?

Naciek zapalny może być na łagodnym znamieniu również.

Jednak myślę, ze wato przebadać preparat jeszcze raz.

Pobierz bloczki i szkiełka tego znamienia w miejscu gdzie było badane i przebadaj najlepiej u krajowego konsultanta Prof.Korka z CO w Łodzi.
Można to zrobić prywatnie w przyszpitalnej przychodni Synevo.

Zadzwoń, zapytaj jak możesz przesłąć preparaty, bo nie wiem gdzie mieszkasz.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group