1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SILNY NIEUSTAJĄCY KASZEL, JAKNIE BADANIA?
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2013-12-20, 17:45  


Najlepiej do pulmonologa.
_________________
 
martoszka 


Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 19

 #17  Wysłany: 2014-02-01, 06:55  WYNIKI TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ PLUC-POTRZEBNA POMOC


Witam serdecznie, wczoraj tato mial robione badanie tk pluc. Badzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku i wskazowke w jakim kierunku dalej podarzac (chodzi mi o lekarzy i badania)

Badanie TK klatki piersiowej wykonano przed i po- dozylnym podaniu niejonowego srodka kontrastowego metoda dynamiczną. Badanie dwufazowe. Grubosc wartstw 2,5 mm. Wtornie wykonano rekonstrukcje wieloplaszczyznowe.
W czesci podoplucnowej segmentu 3 pluca prawego uwidoczniono drobny guzek o srednicy 5 mm. W segmencie 4 pluca prawego w tej samej lokalizacji drobny guzek o sr. 3-4 mm.
Zmiana o podobnej wielkosci oraz morfologii i lokalizacji w plucu lewym w segmencie 9.
Poza tym miazdz obu pluc o prawidlowej objetosci i powietrznosci, bez zmian ogniskowych oraz cech TK nasilonej patologii srodmiazszowej.
Nie uwidoczniono wolnego plynu w obu jamach oplucnowych. Srodpiersie nieprzemieszczone. Serce niepowiekszone. Brak cech nadcisnienia plucnego oraz zatorowosci plucnej w jakiejkolwiek fazie ewolucji. Aorta piersiowa bez patologii.
W obrebie obu wnek, w lokalizacji podostrogowej i w oknie aortalno-plucnym uwidoczniono kilka powiekszonych wezlow chlonnych o srednicy do ok. 15 mm (pomiar w osi krotkiej).
Segment piersiowy przelyku bez patologii
W obu okolicach pachowych uwidoczniono kilka powiekszonych wezlow chlonnych o srednicy do ok. 15 mm (pomiar w osi krotkiej)o morfologii odczynowej.
W srodpiersiu przednim, na wysokosci pnia plucnego, uwidoczniono pojedyncze trojkatne jednorodne ognisko, o niecharakterystycznych gestosciach (w przewadze miekkotkanowych) o wymiarach przekroju 28 mm x 18 mm, bez cech nacieku aorty wstepujacj oraz pnia plucnego.
Sasiadujaca z opisywanym ogniskiem tkanka tluszczowa srodpiersia przedniego o nieregularnie podwyzszonych gestosciach.
Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze w odcinku piersiowym kregoslupa.
Zobrazowane fragmentarycznie w fazie natywnej oraz tetniczej narzady jamy brzusznej bez uchwytynych patolgii.
Wnioski: Drobne guzki obu pluc, najprawdopodobniej o charakterze utrwalonym-wloknistym. Niewielka limfadenopatia srodpiersiowa. Niewielka limfadenopatia pachowa obustronna (szczegoly jw.). Zmiana ogniskowa w topografii srodpiersia przedniego o wyzszej opisanej wielkosci, morfologii i lokalizacji (szczegoly jw.). Cechy rozpoczynajacej sie spondylozy piersiowej. W przypadku wskazan klinicznych wskazane wykluczenie grasiczaka.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-02-01, 09:13 ]
Masz już swój wątek dot. Taty - nie ma potrzeby zakładać nowego.
Wątki scalone.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2014-02-01, 09:15  


A lekarz kierujący widział już wynik i nie poinformował co dalej?
_________________
 
martoszka 


Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 19

 #19  Wysłany: 2014-02-01, 19:32  


żaden z lekarzy nas nie kierowal na to badanie, poniewaz tato wykonal je prywatnie. Ale oczywiscie bylismy skonsultowac wynik z lekarzem pulmonologiem, ktory stwierdzil ze guzki nie sa grozne, aczkolwiek niepokoja go powiekszone wezly chlonne-ktore tak jak stwierdzil mga byc objawem bialaczki (?!) i w celu dalszej profilaktyki skierowal nas do chirurga onkologa.... dzisiaj tato udal sie do jeszcze jednego lekarza onkloga, ktory nie wspomnial nic na temat powiekszonych wezlow chlonnych, skupil sie natomiast na zmianie ogniskowej w srodpiersiu.

Bardzo sie boje, nie moge przestac o tym myslec, czytalam o grasiczakach mam nadzieje, ze to nie nowotwor. :( to bylby dla mnie i dla taty najgorszy scenariusz

[ Dodano: 2014-02-01, 19:33 ]
dodam jeszcze ze lekarz z ktorym tato dzisiaj konsultowal wynik dal mu namiary na lekarza terakochirurga ktory stwierdzi co dalej zrobic, absenteeism, jak Pani zdaniem wyglada sytuacja mojego taty?
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #20  Wysłany: 2014-02-01, 23:59  


Mogę podpowiedzieć coś odnośnie strachu taty przed kolonoskopią.... warto zrobić badanie kału na krew utajoną, CRP - podniesione może wskazywać na stan zapalny w jelitach. Innym sposobem jest badanie poziomu kalprotektyny Przyszło mi jeszcze coś innego do głowy..... co ma związek z kaszlem. Otóż u mnie przyczyną napadowego kaszlu, takiego, że aż się nieraz dusiłam była infekcja grzybicza w jamie ustnej, gardle - więc i pewnie w cały układzie pokarmowym. Może u Twojego taty jest podobny problem?
Palacze mają ataki kaszlu rano, tuż po przebudzeniu i w sytuacjach gdy z konieczności palą mniej....
 
martoszka 


Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 19

 #21  Wysłany: 2014-02-02, 17:57  


Żabusia, masz racje, jutro idziemy zrobic badanie na krew utajona w kale, oraz badanie krwi i w pozniejszym terminie usg brzucha, poniewaz tato ostatnimi czasu skarzy sie na bardzo powiekszony obwod brzucha, co z reszta widac golym okiem. Czy otrzymam informacje dotyczaca wynikow tomografii komputerowej, ktore tutaj zamiescilam? umieram z niepewnosci... :-(
 
martoszka 


Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 19

 #22  Wysłany: 2014-02-10, 15:30  


halo? czy moge liczyc na jakas odpowiedz odnosnie wynikow badan, ktore tutaj zamiescilam... ?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #23  Wysłany: 2014-02-11, 00:56  


Cóż... wyniki nie świadczą o zmianach nowotworowych, więc trudno nam cokolwiek powiedzieć. Wskazana jest dalsza diagnostyka, prawdopodobnie albo w kierunku obserwacji zmian w TK, albo pobrania zmiany i jej przebadania. To lekarz musi zaproponować rozwiązanie problemu...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
martoszka 


Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 19

 #24  Wysłany: 2014-02-25, 17:09  


Gazda, dziekuje za odpowiedz, oraz nie ukrywam ze troche mnie ona uspokoila... prosze mi powiedziec na jakiej podstawie wynik nie wskazuje zmian nowotorowych? czym moze byc zmiana ogniskowa w srodpiersiu? niepokoja mnie rowniez powiekszone wezly chlonne:( pojutrze jestesmy umowieni z lekarzem pulmonologiem, mam przyjsc z wynikiem badan i dolaczoną do nich plytką. Ide w imieniu taty, poniewaz tato pracuje za granica i niestety nie ma mozliwosci. Jestem pewna ze lekarz zleci dalsze badania...

[ Dodano: 2014-02-25, 17:10 ]
przepraszam, pomylilam sie odnosnie lekarza, nie chodzilo mi o lekarza pulmonologa, tylko specjaliste lekarza TERAKOCHIRURGA
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group