1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
zoi

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 23539

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-21, 06:52   Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
Mdłościom i wymiotom zapobiegają leki, które - mam nadzieję twój tato otrzyma, a jak nie, to o nie poproście. Ja przez dwie doby po każdej chemioterapii brałam ondensetron, po jednej tabletce rano i wieczorem. Występuje on pod rożnymi nazwami handlowymi. Dostawałam też zastrzyki na pobudzenie produkcji białych ciałek krwi, bo chemia powoduje ich spadek. Warto, żebyście i o to zapytali lekarza. Zawroty głowy niestety miałam i to bardzo silne, ale nie wiem czy z powodu cis-platyny, erbituxu czy może radioterapii. Może wystąpić jeszcze ewentualnie biegunka lub zaparcie. Mnie akurat męczyło to drugie, ale i na to są środki.
  Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
zoi

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 23539

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-20, 20:16   Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
Ja brałam cis-platynę co dwa tygodnie przez pół roku, w sumie 14 razy. Też się panicznie bałam, jak poczytałam w necie o "strasznych skutkach ubocznych" z głuchotą i ślepotą włącznie, ale zupełnie nic mi się po tym nie działo :) Nic, żadnych skutków ubocznych. Nawet nie straciłam włosów. Straciłam miesiączkę, ale tacie to raczej nie grozi. Znacznie gorszy, wręcz paskudny był w skutkach ubocznych erbitux. Dostawałam i to i to jednocześnie, no i jeszcze radio na dokładkę. Spokojnie. Wszystko będzie dobrze. Wiele zależy od wewnętrznego nastawienia. Podczas pierwszej chemioterapii, pierwszej pełnej, bo najpierw miałam taką "testową" dostałam wypieków, zawrotów głowy, kołatania serca nie od cytostatyków, ale ze strachu, z emocji. Potem zabierałam zawsze ze sobą książkę, krzyżówki albo jakieś ciekawe ilustrowane czasopismo i nie zwracałam uwagi na otoczenie ani nie myślałam o kroplówkach, do których podłączano mnie na 6-8 godzin. Nie taki diabeł straszny, jak go malują w internecie ;) Wiele informacji jest przesadzonych i nieaktualnych, dotyczących leczenia sprzed kilku dekad. Trzymam kciuki.
  Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
zoi

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 23539

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-25, 22:54   Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
7 tygodni naświetlań to norma 8-) , ale chemioterapia najprawdopodobniej potrwa znacznie dłużej. U mnie trwała ponad pół roku. To znaczy kontynuowałam ją jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu radioterapii. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na to, że nie będzie lekko, ale człowiek wiele potrafi znieść i potrafi się zregenerować.
A wiesz już może co tato będzie brać?
  Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
zoi

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 23539

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-19, 13:44   Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
O ewentualne skutki uboczne zapytajcie od razu onkologa i radiologa. O to czy dziadek w trakcie radioterapii może przebywać z niemowlakiem też :) Po co snuć jakiekolwiek domysły. Lepiej mieć całkowitą pewność. Nie słyszałam o jakichś przeciwwskazaniach, ale przy drugim PET SCAN na przykład dostałam od lekarza taki "rozkład jazdy" dla pacjentów i stało tam czarno na białym, że przez osiem godzin po badaniu nie wolno mi zbliżać się do ciężarnych kobiet ani brać na ręce małych dzieci :<: Byłam mocno zdumiona. Ale to pewnie z powodu tego radioaktywnego kontrastu :mrgreen:
Kto pyta, nie błądzi, więc pytaj o wszystko. No i daj znać co dalej po tej wtorkowej wizycie. Dobrze, że wierzycie w powodzenie terapii. Wiara potrafi czynić cuda ;)
  Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
zoi

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 23539

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-18, 21:41   Temat: Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
To zależy jaka ta chemia ma być i od organizmu też chyba sporo zależy. Jedni odczuwają wszystkie z możliwych skutków ubocznych, a inni prawie żadnych. Generalnie to takie łączone leczenie bardzo osłabia, a im dalej w las, tym więcej drzew. Napisz może ciut więcej, co masz brać, jak długo i w jakich dawkach. Twój przypadek wydaje się taki sam jak mój, a w każdym razie bardzo podobny. Jeśli i leczenie będzie identyczne bądź zbliżone, to powiem ci czego można się po nim spodziewać i jak sobie z tym radzić. Kiedy zaczynasz?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group