1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-06, 18:44   Temat: Czy to może być nowotwór?
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi na najbardziej nurtujące mnie pytania. :)
Czy jakby Andrzej spotkał się z swoim lekarzem 15 stycznia i od razu dostałby skierowanie na chemię to ile będziemy musieli czekać w kolejce, aby dostał swój pierwszy wlew?
No i co zrobić jak jego chirurg nie zaproponuje mu terapii radioterapią?
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-05, 19:02   Temat: Czy to może być nowotwór?
Dziękuje za odpowiedzi. :)
Z tego co wiemy, to chemioterapię będzie miał Andrzej napewno, jego lekarz nie wspominał nic o radioterapii, ale jeśli miałoby to Jemu bardziej pomóc, a lekarz by tego nie zaproponował, to co mamy zrobić?
No i sytuacja wygląda też tak, że Andrzeja lekarz wraca z urlopu dopiero 15 stycznia. Do tej pory nie będziemy mieć żadnej konsultacji, a w tym czasie już by pewnie udało się załatwić jakieś skierowanie na chemioterapię.
Czy to nie jest za dużo czasu?
No i kurczę.. Stopień zaawansowania IIIA pokazuje, że mój Andrzej ma 19.8% szans na pięcioletnie przeżycie. Czy sugerować się takimi statystykami?
W tej chwilii, po operacji on czuje się tak dobrze, że aż nie mogę uwierzyć w to co mówią te statystyki.. :(
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-05, 11:38   Temat: Czy to może być nowotwór?
Wklejam Wam wynik histo-pato.
Co o tym myślicie?



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-01-05, 12:29 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy i pacjenta.

  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-14, 17:14   Temat: Czy to może być nowotwór?
Kurczę, o to zapomniałam zapytać.
Ale lekarz co do tych węzłów powiedział mi tak: Musieluśmy również usunąć węzły okołoaortalne, jeśli na tych węzłach nie będzie przerzutów to rokowania będą lepsze.
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-14, 16:57   Temat: Czy to może być nowotwór?
Kochani. :)
Lekarz do mnie dzwonił, powiedział, że udało się usunąć cały żołądek, okoliczne węzły i dodatkowo węzły aortalne. Musieli usunąć mu również maleńki kawałek przełyku. Śledziony nie trzeba było usuwać, nie było rownież przerzutów na narządy odległe.
Tylko najgorsze jest to, że lekarz mówił, że guz ten jak na nowotwór wpustu żołądka był bardzo duży, ponieważ był wielkości pięści. No i lekarz powiedział, że na spokojnie mógł chodzić z tym od dwóch lat. :(
No i ze względu na to, że guz był tak duży konieczna będzie chemioterapia.
Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej. :)
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-06, 17:02   Temat: Czy to może być nowotwór?
Dzisiaj byliśmy na konsultacji u chirurga w Bydgoszczy.
Andrzej będzie operowany za tydzień w czwartek, we wtorek będzie przyjęty na oddział.
Czeka Go operacja całkowitego usunięcia żołądka wraz z otaczającymi węzłami.
Po operacji najprawdopodobniej konieczna będzie uzupełniająca chemioterapia.
Trzymajcie za nas kciuki, my jesteśmy dobrej myśli:)
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-05, 14:25   Temat: Czy to może być nowotwór?
Oczywiście, skąd to pytanie?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-12-05, 14:46 ]
Przepraszam, coś mnie "zamuliło".

  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-05, 13:46   Temat: Czy to może być nowotwór?
Przesyłam Wam wynik tomografii mojego chłopaka..
Co możecie powiedzieć?
Chyba nie jest najgorzej, co?



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-12-05, 14:04 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy i pacjenta.

  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-24, 18:14   Temat: Czy to może być nowotwór?
Myślicie, że jest w ogóle jakakolwiek szansa, aby to wyleczyć?
Gdzie najlepiej leczy się nowotwory żołądka?
Nam wczoraj lekarz rodzinny, który kierował Andrzeja na gadtroskopię powiedział, że jest to rak, który dobrze się leczy, a stadium zaawansowania G3 wcale nie musi o niczym świadczyć..
Nie wiem co mam o tym myśleć?
Od zawsze byłam osobą, która panicznie bała się zachorowania na nowotwór. Nie życzyłam tej choroby nawet swojemu najgorszemu wrogowi. Teraz spotyka to moją Ukochaną osobę, co chwilę wpadam w płacz i histerię, w tej chwilii to on bardziej pociesza mnie niż ja Jego..
No i mam jeszcze jedno pytanie. Czy to, że HER-2 wyszedł ujemny może dawać nam jakąkolwiek nadzieję na coś nie najgorszego? W internecie właśnie przeczytałam, iż świadczy to o tym, że guz nie ma szybkiej tendencji do wzrostu..
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-23, 14:00   Temat: Czy to może być nowotwór?
Andrzej ma 36 lat..
Lekarz, który przekazywał mu tą wiadomość powiedział, że jest umówiony na wizytę u chirurga we wtorek tj. 28 listopada i tam on powie kiedy ma mieć robione TK jamy brzusznej i inne badania..
O tym czy jest możliwa jakaś operacja nikt jeszcze nie wspomniał..
  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-23, 11:04   Temat: Czy to może być nowotwór?
Jestem załamana.....

  Temat: Czy to może być nowotwór?
zmartwiona96

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14236

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-11, 00:55   Temat: Czy to może być nowotwór?
Dobry wieczór.
Mój chłopak, który od dłuższego czasu zmaga się z silnymi bólami żołądka, ostatnio tj. 7 listopada miał wykonywaną gastroskopię. Jego bóle na początku były znośne, ale od dwóch miesięcy stały się one nie do wytrzymania. Wcześniej bolało go może raz na tydzień, teraz boli go niemalże non stop, a ból ten jest tak silny, iż mój Ukochany zwija się z bólu i nie może wytrzymać. Ważył on zawsze około 90-92 kilo, a teraz jego waga wynosi 85 kilo i to jeszcze po całym dniu jedzenia. Jakiś czas temu zauważył, że jego stolce są czarne. Z tych wszystkich powodów lekarz na skierowaniu na gastroskopię dał mu pilne i wykonywaną ją miał właśnie 7 listopada.
Lekarz opisał, że u mojego chłopaka u wpustu żołądka znajduje się kruchy, krwawiący naciek. Byliśmy dwa dni po tym na pogotowiu, ponieważ nie mógł wytrzymać z bólu i tam jedna Pani doktor powiedziała, że lekarz, który wykonywał gastroskopię opisał ten naciek jako coś bardzo złego i powinniśmy myśleć również o tym, że to może być rak?
Nie wiem już co mam o tym myśleć. Czekamy na wynik histopatologiczny, ponieważ został mu pobrany wycinek z tego nacieku. Ale wyniki te będą dopiero w następnym tygodniu, do tego czasu chyba oszalejemy ze strachu..
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy opis tego nacieku odpowiada naciekowi nowotworowemu? Czy to może być zwykły wrzód?
Tak strasznie się boję.. Zwłaszcza, że w jego rodzinie jego kuzyn zmarł na raka żołądka. Zresztą, w jego bliskiej rodzinie (2 siostry mamy, babcia, dziadek, kuzynka) zmarli na nowotwory..
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.. :(

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group