1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nie potrafię tego zrozumieć.
zelka192

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 13930

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-03, 14:12   Temat: Nie potrafię tego zrozumieć.
Rozumiem Cie. Jednak czlowiek ma wolny wybor i siegajac po tego papierosa wie za on moze spowodowac raka i inne choroby , jednak uwaza ze to nie dotyczy jego. Ale los bywa przewrotny i po kilku, kilkunastu latach czlowiek dosiegniety ta choroba zaczyna zalowac... jednak niestety jest w tedy za pozno...Nie popieram palenia, ale czlowiek urodzil sie z wolną wola i ma prawo wybierac. Solaria tez w duzym stopniu powoduja raka i wiele, wiele rzeczy. Trzeba pamietac ze przeszlosc ma wplyw na przyszlosc...
  Temat: nowotwór opłucnej prawej
zelka192

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47146

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-27, 14:23   Temat: nowotwór opłucnej prawej
emi*** napisał/a:
Wczoraj odebraliśmy wynik immunopatomorfologiczny:
Infiltratio carcinomatosa (carcinoma non microcellulare)


Jest to rak niedrobnokomorkowy. Niestety z reszta nie pomoge. Pozdrawiam i trzymaj sie :)
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-26, 23:52   Temat: rak pluc z przezutami
Witam!!! nie pisalam tu troche ale moja sytuacja wcale sie nie zmienila dziadek w szpitalu , tylko znow w innym. powoli zaczyna mowic , ale dalej nie chodzi , chociaz wczoraj chcial juz probowac, tylko ze pielegniarki go sila zatrzymalz bo baly sie ze moze sobie krzywde zrobic. Dziadek popadl w straszna depresje codziennie po pare razy placze. Lekarka zalecila leki anty depresyjne. Jednak nie tracimy nadzieji. Najgorsze jest to ze nie mozemy zajac sie guzem na plucach w stanie dziadka. Czym jest ten guz??? nie daje on zadnych objawow nic??? w srode jade do polski na swieta mam zamiar spedzic troche czasu z dziadkiem a przy okazji bede miala wszystkie wyniki badan wiec je przedstawie . pozdrawiam
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-16, 22:30   Temat: rak pluc z przezutami
teraz nie chce ich o to prosic gdyz moja kuzynka tez teraz zachorowala i moja ciotka jest z nia w szpitalu , babcia nie zna sie na komp. a mama jest bardzo tym wszystkim zalamana , bieze leki uspokajajace i nie chce ja o to prosic. Przezywa teraz bardzo trudny okres dziadek i jeszcze inne problemy boje sie ze sie rozchoruje . Za niedlugo przyjezdzam do polski wiec wszystkie wyniki podam.
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-16, 21:17   Temat: rak pluc z przezutami
nie mam tych wszystkich wynikow badan przy sobie gdyz mieszkam 1000 km od mojej rodziny mam tylko wyniki histo..Przepraszam za moje zachowanie ale juz mam tego dosyc kazdy mowi co innego. Dziadek przed operacja czul sie znakomicie a teraz to jest jakis koszmar caly czas placze nie ma ochoty na nic nawet nie chce rehabilitacji. jeszcze raz przeraszam . Tylko nie wiem co bedzie dalej .... pozdrawiam
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-16, 20:24   Temat: rak pluc z przezutami
Ja wiem jaki jest stan zdrowis dziadka po co mam ci podac te wypisy skoro to sa dwa sprzeczne. w pierwszym szpitalu : zrobiono biopsje, bronchoskopie, cytologie popluczyn wszystkie wyniki wyszly ujemne, drugi szpital : te same wyniki plus rezonans magnetyczny. Cytologia popluczyn wskazuje na raka drobnokomorkowego a rezonans na ropniaka i w obrebie jego zmiany przezutowe. Trzeci szpital zrobil operacje i nic nie znalezli w glowie . I jeszcze raz powtarzam w glowie nie bylo przezutu wskazuja na to dwa wyniki his. ( przy tej operacji byla pobrana tkanka z obreczy wczesniejszego guza) Szpital ktory robil rezonans przekreslil zdrowego czlowieka , zrobili z niego kaleke . Przez nich nie mowi , nie chodzi. Strasznie skrzywdzili jego i nas. Jak mamy mu wytlumaczyc ze przez zla diagnoze moze byc kaleka do konca zycia. Jak wiezyc lekaza ktozy po operacji potrafili stwierdzic ze nastapila pomylka. Wiec co mam tu przedstawic!? Wypis ktory jest pomylka lekarzy.
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-15, 20:03   Temat: rak pluc z przezutami
dziekuje bardzo
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-15, 19:58   Temat: rak pluc z przezutami
Hej! chcialabym sie spytac co oznacza cellulae carcinomatosae non rapertae.

pozdrawiam
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-14, 13:41   Temat: rak pluc z przezutami
Mam pytanie po operacji mozgu u dziadka wystapila goraczka ok 38 i opuchlizna twarzy czy jest to normalne po takim zabiegu czy mamy sie czym martwic ?
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-13, 14:40   Temat: rak pluc z przezutami
Pani ordynator z wroclawia nie chce ze mna rozmawiac . Tylko z lekarzem dziadka z Polanicy ktory oznajmil ze dzwonila i ze dziadek nie ma raka gdyz wystapila pomylka. Bede do niej dzwonic w poniedziale moze wtedy cos zdzialam. Lekarz ktory operowal dziadka powiedzial ze nie moze tego zlekcewazyc gdyz moze dojsc do infekcji mozgu. Nie wiem co mam myslec . Lekarz nas zapewnia ze glowa jest czysta i zeby sie juz nie martwic. Inny lekarz stwierdzil przed operacja ze watpi w istnienie tych guzow . Ja wiem ze rak nie daje objawow. Ale dziadek przed operacja czul sie swietnie nie kaszlal no nic co by moglo nas nie pokojic. Nie wiemy nawet do jakiego szpitala go wyslac. Dziadek w trzech szpitalach mial robione dokladne badania i tylko ta cytologia wyszla dodatnia i wtedy stwierdzili ze ma raka , a teraz dzwonia i mowia ze nie ma. Lekarze do bledu nie chca sie przyznac i nie wytlumaczyli na czym on polegal tylko ze go nie ma . Wiec ja juz jestem glupia.
  Temat: szukam dobrego szpitala chorob pluc !? (D.Śląsk)
zelka192

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11122

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2010-03-13, 09:43   Temat: szukam dobrego szpitala chorob pluc !? (D.Śląsk)
Ja nie chce nikogo oceniac . Kazdemy zdazaja sie pomylki historie dziadka opisuje w watku ktorym podala DSS . Tez slyszalam pochlebne opinie o tym szpitalu , dlatego sie dziwie ze zrobili taka pomylke. Pozdrawiam
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-13, 09:36   Temat: rak pluc z przezutami
W szpitalu sokolowsku stwierdzili ze w plucach jest guz jednak wszystkie wyniki daly wynik ujemny. Jadnak dalismy dziadka do szpitala we wroclawiu na ul grabiszynskiej gdzie postawili diagnoze ze to rak niedrobnokomorkowy ( jedynie na podstawie badan popluczyn inne wyniki ujemne) jak rowniez cytuje : sa nie wielkie guzy ktore stanowia najpewniej przezuty do opon mozgowo-rdzeniowych lokalizuja sie obwodowo nie powoduja znacznego efektu masy ogniska w okolicy potyliczno-skroniowej, lewej okolicy skroniowej, w prawej okolicy czolowej i prawej polkuli mozdzku. Najwieksze zmiany o wymiarze 1,3 w okolicy operowanej ( wszesniejszy guz mozgu ktory robil ucisk na nerwy i powodowal padaczke. Badanie hist. dal wyniki ujemny ) ku przodowi od niego widoczna jest zmiana ogniskowa sr . 2,0 cmo brzeznym wzmocnieniu. zwezone sa bruzdy mozgu. Stwierdzono . ogniska metastatyczne CUN oraz zmiane ropnia w lewej okolicy ciemieniowej. Przewiezli dziadka do polanic na operacje. Lekarz po operacji stwierdzil ze byla ona nie potrzebna . wczoraj zawolal moja babcie i powiedzial ze dziadka glowa jest czysta i nie ma zadnych guzow , jak rowiez oznajmil ze dzwonila do niego pani ordynazor szpitala we wroclawiu ze nastapil blad i dziadek nie ma raka.Wiem ze to pokrecone , ze to wyglada jak bym byla wariatka ale tak nam powiedziali. Na plucu jednak jest guz i jak dziadek dojdzie do siiebie gdyz nie mowi ani nie chodz, to sprawdzimy to . Tylko do ktorego wyslac go szpitala. Co sadzicie o szpitalu wojskowym we wroclawiu. Co to moze byc ten tajemnicz guz , ze wyniki sa ujemne (3 szpitale , gdyz dziadek byl jeszcze w walbrzychu na badaniach). pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-13, 09:47 ]
Chcialabym dodac ze lekarz w polanicy bardzo sie przejal ta sytuacja , jego zdaniem ( bylo to przed telef. pani ordynator z wroclawia) lekarze we wroclawiu pomylili blizny mozgu i obrzek po operacji z guzami . Bezradnie rozlozyl rece i stwierdzil ze nie wie o co chodzi , gdyz mozgu na 100% nie ma zadnych guzow
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-12, 22:02   Temat: rak pluc z przezutami
Oni nie wiedza czym jest guz . A wyniki poplucznej jak i rezonans byly pomylka , tylko tyle stwierdzili. To jest drugi szpital gdzie wszystkie wyniki wyszly ujemne. Jednak jak dziadek dojdzie do siebie to skontaktujemy sie dla pewnosc jeszcze z jakim lekarzem . Gdyz trzeba wyjasnic sprawe tajemniczego guza . Pozdrawiam
  Temat: szukam dobrego szpitala chorob pluc !? (D.Śląsk)
zelka192

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11122

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2010-03-12, 21:57   Temat: szukam dobrego szpitala chorob pluc !? (D.Śląsk)
Moj dziadek byl w tym szpitalu i stwierdzono u niego raka pluc z przezutami do mozgu jak rownier ropniaka w lewej polkuli mozgu , zostal on przewieziony do polanicy gdzie wykonano operacje jednak po operacji lekarz stwierdzil ze nie znalazl zadnego guza. Na drugi dzien zadzwonila do lekarza pani ordynator ze szpitala na grabiszynskiej i oznajmila ze nastapila pomylka i dziadek nie ma raka. nie stety po operacji nie mowi ani nie chodzi gdyz nastapil obrzek mozgu . Pozdrawiam
  Temat: rak pluc z przezutami
zelka192

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15487

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-12, 21:29   Temat: rak pluc z przezutami
Witam!!! dzisiaj zadzwonil lekarz gdzie stwierdzono udziadka raka i oznajmil ze nastapila pomylaka i dziadek nie ma raka a tym bardziej przezutow. Ma guza na plucach jednak nie jest on nowotworem . Jednak martwi nie to ze ich pomylka narazila zycie dziadka. gdyz nie potrzebnie otworzyli mu glowe aby usunac guza ktorego nie bylo. Kazdemu sie zdarzaja pomylki tylko ze przez nich dziadek teraz nie moze mowic ani chodzic ( obrzek mozgu) musi byc rechabilitowany i kilka tygodni minie jak dojdzie do siebie . Gdzie moge zglosic takie zaniedbanie lekarzy? pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group