1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-09, 02:59   Temat: czy to naprawdę już koniec?
[*]
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-07, 22:29   Temat: czy to naprawdę już koniec?
dzisiaj było bardzo mało moczu, cały dzień w jednej pielusze. miałam zaobserwować kolor wydzieliny ktoórą wypluwa, ale przestała pluć, to dobrze czy źle? cały czas charczy oddychając.
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-07, 13:35   Temat: czy to naprawdę już koniec?
dziękuję wm wszystkim za obecność, jesteście wspaniali.
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-07, 12:45   Temat: czy to naprawdę już koniec?
dzieki amberka, ja już nie mogę na to patrzeć. dzisiaj mama boi sie ze zostawimy ja sama w domu, ze podajemy zle leki i myslala ze w jej łóżku jest pożar.
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-06, 23:07   Temat: czy to naprawdę już koniec?
raczej myślałam, że to na skutek niedotlenienia. potrwac długo? boze co to znaczy długo jak myslisz, tu raczej lekarze nastawili mnie na kilka dni. już nie chce zeby sie meczyła.
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-06, 22:48   Temat: czy to naprawdę już koniec?
z moja mama kiepsko,dzisiaj po 4 dniach głodówki zjadła 5 łyżek rosołu. od tych zasranych kroplówek zebrało się dużo wody w płucach, strasznie charczy przy oddychaniu. ostatnie 2 doby cały czas spała, budziła sie tylko na chwile majacząc coś szeptem. dzisiaj była p.doktor i mówi ze mama b. długo sie utrzymuje,mówi że już 3 razy myslała ze więcej sie nie zobaczymy, ale teraz tez mysli ze to ostatnia jej wizyta u nas. tylko ze dzisiaj bylo bardzo dziwnie z mamą. nie spała cały dzień i jest nad wyraz pobudzona, co chwilę prosi, zeby ją posadzić połozyc i tak na przemian. widziała swoją zmarłą20lat temu siostrę. słyszałam jak do niej mówi, do mnie mówiła i myslala, ze to ona. jest nerwowa i cały czas mówi, rzeczy których nie można spleść w całość. teraz jestem w pracy do rana boje sie ze umrze gdy mnie nie będzie w domu, chce przy tym być, kocham ją...
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-04, 16:57   Temat: czy to naprawdę już koniec?
Własnie nie wiem co z tymi kroplówkami. bo mama juz raz też była w takim stanie i wtedy mi powiedziano, ze kroplówki w takim stanie są wykluczone , ze tylko wydłuza cierpienie mamy. A teraz nie wiem dlaczego podłączaja kroplówki ze wzgledu na odwodnienie. I co raz mówia tak a raz inaczej. cisnieine cały czas jest dobre, puls szybki. ten spadek cisnienia był taki jednarazowy, jakos mysle ze to jeszcze nie jest ten ostani etap. bo juz raz tez mi tak powiedziano a póxniej mamie sie poprawiło.
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-03, 23:09   Temat: czy to naprawdę już koniec?
od wczoraj mama nie je i mało pije,odwodniła się, prawie cały czas śpi. ciśnienie miała wiecczorem 106/66 a puls 135. podałam dexawen, cisnienie wróciło do normy ale puls 145!
spotkaliscie się z czymś takim?
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-26, 00:54   Temat: czy to naprawdę już koniec?
sama już nie wiem co tym myśleć, jakieś mam huśtawki depresyjno euforyczne. mama mówi, że czuje sie lepiej i wydaje jej się jeszcze będzie chodzić i ja jej wierze, a zachwile muszę ją nakarmić bo nie ma siły machać widelcem. kur.......... niech to juz sie ruszy w jaką kolwiek stronę bo wkur...............ia mnie to nic nie robienie, i patrzenie na tą mękę. dzień lepszy dzień gorszy i tak cały czas. ale co nam po tych lepszych dniach jak i tak lekarze nie podejmuja żadnych kroków. i tu niby masz nadzieje i cieszy cie pozytywne nastawienie chorego a to i tak jest wszystko takie, ze nie mogę tego pojąc. napiszcie mi proszę co wy myslicie o takiej sytuacji, bo ja juz się gubię. mama cały czas mysli , że pojedzie nachemie jak nabierze sił..................doktor z hospicjum mówi inaczej, moze się myli przecież podswiadomie można zdziałać cuda, nie?
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-23, 22:18   Temat: czy to naprawdę już koniec?
wiecie co? może nie jest tak źle, co prawda nie ma już chemii bo wyniki słabe, ale mama ma coraz wiecej sił! może jeszcze coś z tego będzie...
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 20:49   Temat: czy to naprawdę już koniec?
dzięki aniu, znalazłam. u nas bez zmian, nie jest lekko ale też bywało gorzej. nie znam osób o które pytasz:(

[ Dodano: 2009-06-21, 07:13 ]
słychać głośne furczenia przy oddychaniu. zawsze pomagał scopolan a teraz nie...
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-20, 07:39   Temat: czy to naprawdę już koniec?
witaj aniu, pisałam do ciebie wiadomość, ale chyba nie dostałas. jesli możesz przeslij mi ten artykuł z hospicjum. to mój mail- wesolowska_jolanta@wp.pl
dziekuje, ze jako jedyna odpowiedziałaś na mój post
  Temat: czy to naprawdę już koniec?
wylana

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 25672

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-18, 14:20   Temat: czy to naprawdę już koniec?
witam, 2 lata temu umojej mamy wykryto drobnokomorkowego na płucu. przeszła chemioterapie i profilaktycznie radioterapie głowy. leczenie powiodło sie guz zanikł. niestety w grudniu zaczeły mame boleć plecy w lutym okazało się ze guz się odnowił i ma juz rozmiary ok 10 cm. zastosowano chemię jako leczenie ostateczne. niestety przyjeła ja tylko raz a pózniej wyniki na to nie pozwalały. leczenie więc uznano za zakończone. 2 tygodnie temu stracilismy kontakt z mama, spała całe 2 doby wybudzała się tylko na chwilkę i mówiła od rzeczy. w tej chwili jest duzo lepiej, mama potrafi sama usiąśc i mowi logicznie, nie wie ,że była w takim stanie. znów jednak strasznie bolą ja plecy morfina już nie pomaga. nie ma juz leczenia czy to juz koniec, ile nam jeszcze zostało?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group