1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
trev

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-30, 00:46   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
Bardzo mi przykro. Przyjmij moje szczere kondolencje.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
trev

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-28, 02:12   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
streetplayer, zgodnie z klasyfikacją TNM jeśli w płynie są komórki nowotworowe podpada to pod M1a czyli jako przerzut w obrębie płuc. A to z kolei niestety automatycznie kwalifikuje chorobę pod najwyższy stopień IV.

Tu masz to rozpisane
http://www.forum-onkologi...-tnm-vt1121.htm
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
trev

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-27, 23:50   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
Jeśli to naprawdę okaże się iż jest to rak niedrobnokomórkowy, to twój tato będzie miał szansę na immunoterapię refundowaną przez NFZ już w pierwszym rzucie. Niestety, aby się upewnić czy immunoterapia (a konkretnie tutaj lek o nazwie pembrolizumab aka KEYNOTE) ma sens, będą konieczne dodatkowe badania komórek tego raka na ekspresję genu PD-L1. Ale i tak konieczna wpierw biopsja. Byłoby jednak dobrze, gdyby po biopsji te badania na PD-L1 były pchnięte do przodu możliwie jak najszybciej. Mówię tu z własnego, smutnego doświadczenia - badania były zrobione i wynik był negatywny. W ten sposób straciliśmy cenne 1,5 miesiąca czasu. Jeśli odpadnie immunoterapia pozostanie zapewne chemioterapia... albo uczestnictwo w jakimś programie klinicznych testów.

Wszystko to oczywiście pod warunkiem gdy nie będzie możliwe leczenie operacyjne. Bo jeśli ono będzie możliwe to trzeba do niego dążyć jak najszybciej i wszystkimi możliwymi siłami.

Co do wyboru lekarza/szpitala powtórzę ci coś, co też już tutaj usłyszałem a do czego też w sumie się z własnego doświadczenia przychylam: szukanie lepszych lekarzy, czy ośrodków gdzie stosuje się jakieś nowe metody ma oczywiście sens, ale... zważ też, że twój tato jest osobą chorą i to ciężko. Wyjazdy na drugi koniec Polski nie brzmią może jakoś strasznie, dopóki się nie weźmie pod uwagę że zazwyczaj nie będą one jednorazowe. A sił osobie chorej nie będzie przybywać. To co chcę powiedzieć to żebyś zawsze próbował szukać wpierw czegoś co jest zwyczajnie najbliżej. To nie jest żadnego wygodnictwo, to brutalna rzeczywistość - podróż jaka wygodna by nie była męczy, a i też wszyscy się będziecie dużo bardziej stresować jeśli np. będziesz musiał zostawić swojego tatę na drugim końcu kraju a samemu wrócić do domu na dłuższy czas.

Zapalenie płuc rzeczywiście fatalna wiadomość, ale przecież jeszcze nie wszystko stracone. Jeśli tylko wyzdrowieje a guz będzie operacyjny, za jakiś czas może wyjdziecie na prostą i pokonacie potwora. Czego wam serdecznie życzę.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
trev

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-13, 16:34   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
streetplayer napisał/a:
2. Czy guz 3 cm to duży?


Jeśli cię to jakoś pocieszy tu u mojego Taty guz miał już 7 cm, a mimo to dało się operować.
Co nie uchroniło go od jego późniejszego rozsiewu, niestety.
Sama wielkość nie jest tak ważna, co jego umiejscowienie oraz rodzaj. Oczywiście im mniejszy tym lepszy, ale jeśli coś już niestety się pojawiło to nie ma wielkiego sensu się zadręczać czy ma akurat 3 cm czy może 2 czy 4.

Cytat:
Dziękuje po stokroć, że jesteście tutaj. Jest mi strasznie ciężko.


Wiem co czujesz. Pamiętam jak to było u mnie gdy się tego dowiedziałem, choć wolałbym pewnie nie pamiętać. Nie mam też dla ciebie jakieś specjalnej recepty jak sobie z tym poradzić. Spróbuj skanalizować to wszystko co się w tobie teraz gotuje w bycie jak najlepszą podporą dla swojego ojca zwłaszcza w tych wszystkich procedurach biurokratyczno-medycznych. Których przed wami dużo. Trzymaj się.

ps. napisałem ci prywatną wiadomość. Nie musisz odpisywać, tak tylko upewniam się czy jej nie przeoczyłeś
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group