1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-05-01, 10:02   Temat: guz Pancosta
Dzięki Merosiu za słowa otuchy . Faktycznie poprawił się stan męża . Ma mniejsze dolegliwości bólowe.Obecnie skończył drugi cykl chemioterapii. Nie ma nudności , wymiotów ,ale dwukrotnie zasłabł ,z czego raz utracił na kilka sekund przytomność i miał drgawki. Jesteśmy w takiej sytuacji ,że naświetlania były w innym mieście ,a chemia w innym . Obecnie w czsie kontroli po upływie ponad miesiąca po zakończeniu naświetlań paliatywnych ,lekarz zalecił następny cykl pięciu naświetlań . Martwi mnie brak koordynacji między lekarzami i czy jednoczesna chemio i radioterapia nie pogorszą stanu męża .Czy prosić o dodatkowe badania ? Przed planowanymi następnymi naświetlaniami ma mieć tomografię w celu określenia miejsca naświetleń . Czy taka tomografia daje obraz tylko guza ,czy całej klatki piersiowej i czy po niej wiadomo będzie czy guz ewentualnie zmalał ? Czy będie opis z takiej tomgrafii? Jeżeli tak to planuję zanieść go do onkolga tam ,gdzie mąż ma chemię? Moje pytania są być może głupie i naiwne .ale wynikają ze stachu o męża i pewnego zagubienia w możliwościach leczenia .Boję się bym czegoś nie przeoczyła .
  Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
teresa551

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 39217

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-10, 17:40   Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
Mnie wydaje się ,że trzeba próbować przepisanie silniejszego plastra i wcześniejszą wizytę jeszcze przed świętami Próbuj jescze gdzieś się dostać bo święta będą nieprzyjemne Silniejszy plaster może przepisać nawet lekarz rodzinny ,jeśli ma różowe recepty Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki ,by ból zelżał
  Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
teresa551

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 39217

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-10, 16:53   Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
Przeczytaj w moim temacie "guz pancoasta " Mąż brał i paracetamol i tramal i plastry jak nie ustawało ,a nawet przestawało go boleć po zażyciu olfenu Plastry najlepiej działają mu w drugiej dobie Póżniej musi dojadać inne środki przeciwbólwe ,bo ból straszny.
  Temat: niedrobnokomórkowy płuc
teresa551

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 21040

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-10, 16:41   Temat: niedrobnokomórkowy płuc
Agusiu
Ja również jestem z krakowa i wiem jaka jest sytuacja w CO w naszym mieście Chcąc przyśpieszyć naświetlania spróbuj w szpitalu w Tarnowie Tam nie ma kolejek Myśmy codziennie dojeżdżali, ale można również zostać przyjętym na oddział
Pozdrawiam
  Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
teresa551

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 39217

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-10, 16:31   Temat: rak płaskonabłonkowy c.d
Witaj
Mój mąż również miał okropne bóle kości. Właściwie od początku plastry 50 nie pomagały W tej chwili nakleja100mg Przy dużych bólach prócz plastrów brał ketonal lub tramal. Plastry zmienia się co 25 mg . Dlatego spróbuj 75 mg .Za radą naszych adminów dłączyliśmy paracetamol Plastry zmieniam mężowi częściej niż co 72 godziny (co 2,5 doby) Tak naprawdę to pomogły dopiero naświetlania
Pozdrawiam
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-21, 18:56   Temat: guz Pancosta
Mąż zakończył radioterapię paliatywną Niestety nie złagodziła bólu Wziął napromieniowanie fotonami 6MV Podano dawkę 20Gy w 5 frakcjach Lekarz dopisał jeszcze więcej środków przeciwbólowych Czy efekt przeciwbólowy może nastąpić póżniej ?Teraz pozostała chemia i nadzieja ,że może pomoże Czy może być zastosowana zaraz po naświetlaniach ? Czy zrobić jakieś badania? Mąż w ciągu miesiąca przytył ponad 2 kilogramy Jest silniejszy i gdyby nie ból ...Miał nawet problem z ułożeniem przy naświetlaniu,gdyż barzdo bolała go szyja W prawej ręce ma brak czucia i nie może w niej nic utrzymać Zaczyna odpluwać krew w prawdzie nie za każdym razem Nie kaszle ,nie ma duszności Tak liczył na remisję dolegliwości bólowych ,a tu nic
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-06, 14:48   Temat: guz Pancosta
Mamy termin naświetlań 17 marca Niestety musimy zrezygnować z chemii , która miała być w tym samym czasie Kieruje mną intuicja ,że bardziej potrzebne są naświetlania ,gdyż dolegliwości bólowe nasiliły się znacznie i trzeba było zwiększyć moc plastru do 100 Nie wiem po jakim czasie można stosowć chemię ? Mąż naświetlania będzie miał kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania , chemię natomiast mógłby mieć w pobliżu
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-04, 14:51   Temat: guz Pancosta
Serdeczne dzięki za słowa otuchy to pobudza do działania Próbowałam przyśpieszyć termin w CO lecz bez rezultatu Przejrzano historię choroby i lekarz stwierdził ,że stan chorego nie wymaga szybkiego przyjęcia Stwierdził też ,że nie stosuje radioterapii paliatywnej bo guz może zropieć Załatwiłam wcześniejsze przyjęcie na chemię na 16 marca w innym szpitalu (zawsze to 10 dni wcześniej) i dostałam skierowanie na radioterapię paliatywną kilkadziesiąt kilometrów dalejNie wiem jednak czy faktycznie mogą być tak złe skutki naświetlania i czym to grozi ? Męża boli chociaż ból już nie tak ostry syrop na apetyt trochę pomógł ,ale boli go i piecze przełyk i żołądek Czy to działanie leków ,a może przerzuty?
Leki ,które zażywa to: wziewy difflumax easyhaler,neplit easyhaler ,atrovent oraz anesteloc ,durogesic 75 ,paracetamol 500 -3*dziennie ,pabi-dexanetason 3*1,amizepin 2*1 megalia 20 ml Przez pewien czas zażywał amitryptylinę 50 ,ale przestał bo miał zaburzenia widzenia i świadomości i po odstawieniu uspokoiło się Wiem , że ten lek wzmaga działanie leków przeciw bólowych ,ale musiałam coś wybrać Jutro jedziemy uzgodnić termin naświetlań ,chociaż bardzo się boję
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-28, 13:26   Temat: guz Pancosta
Już po wizycie w CO Męża skierowano na chemię Termin przyjęcia do szpitala 26 marca koszmar Jedyne słowa lekarza byly czy mąż godzi sie na chemię Gdy zapytałam o naświetlania ,które byłyby potrzebne w walce z bólem ,gdyż tak sugerowali pulmonolodzy lekarz- onkolog pominął te słowa milczeniem. Mąż znów załamał się ,stwierdził że nie leczą go bo to już koniec . Nawet jeżeli to leczenie paliatywne to chory powinien wiedzieć ,,ze próbuje się wszystkiego Mąż nie chce jeść coraz słabszy ,zapisano mu syrop magnolia -może to wzmoże apetyt? W poniedziałek popróbuję szukać w innych szpitalach ,może uda się wyżebrać wcześniejszy termin na chemię.Byliśmy prywatnie u pulmonologa i mąż dostał dodatkowo lek przeciw padaczkowy (działający na nerw trójdzielny) i faktycznie trochę ukoił ból Najgorsza w tym wszystkim nasza bezradność i zagubienie
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-23, 21:10   Temat: guz Pancosta
Serdecznie dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi . Paracetamol wydaje się być skuteczniejszy Dzisiejsza wizyta w Instytucie Onkologii oprócz koszmarnych kolejek i wizyty u dwóch onkolgów nie przyniosła nic Mąż ma zgłosić się za trzy dni , gdyż lekarze nie wiedzą co dalej i potrzebna jest konsultacja .Mąż jest załamany ,ja podnoszę go na duchu .Tak naprawdę od dwóch miesięcy jest badany i nie wiadomo czy będą naświetlania czy chemia ,bo i takie były sugestie lekarzy.Czekamy do czwartku Pozdrawiam serdecznie
  Temat: guz Pancosta
teresa551

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10429

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-22, 16:09   Temat: guz Pancosta
Witam . U mojego męża zdiagnozowano rak płaskonabłonkowy płuca prawego - guz Pancosta (carcinoma non microcellulare probabiliterplanoepitheliale(A.B)).Badanie tomografem wykazało w częściszczytowo-przykręgosłupowejsegmentu 1 płuca prawego nieregularny spikularny naciek wielkości57*35*50 o obrazie grubościennej jamy(rozpad w guzie?), część lita ulega istotnemu wzmocnieniu kontrastowemu.Zmianapowoduje naciekanie z destrukcją kostną części prawobocznej trzonuTh2 i głowy i szyji żebra2 prawego .Nie uwidoczniono ewidentnych cech naciekaniaokolicznych struktur i narządów W części grzbietowo-przypodstawowejsegmentu 10 płuca prawego guzek wielkości 7*6-meta?Płuco lewe bez zmiannaciekowych Jamy opłucnej wolne.Uwidoczniono w sąsiedztwie nacieku granicznej wielkości przytchawicze węzły chłonnewnęki prawej Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia Podprzeponowo bez patologii Wykonane USG jamy brzusznej w normie bez zmian Badanie bronchofiberoskopia wykazało struny głosowe ruchome Krtań thawica w normie Carina maior ostra Po prawej stronie w obrębie oskrzela szczytowego segment 1 zwężony segmenty 2i 3 drożne Pozostałe oskrzela w normie.Lekarz pumolog stwierdził że pozostaje tylko leczenie paliatywne Czy nie ma żadnych nadziei ???Nie możemy poradzić sobie też z ostrymi bólami . Plastrydurogesic 75 pomagają krócej niż na72 godziny ,czy można zmieniać częściej ?Dodatkowo 3* dzennie otrzymuje ketonal 100 oraz pabi-dexanetason3*2mgMoże Ktoś potrfi pomóc albo doradzić ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group