1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-08-27, 17:03   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Pracujemy nad zaktualizowaną i bardziej profesjonalną ulotką, ale póki co dysponujemy starą wersją do wydruku, którą załączam.
Pozdrawiam
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-10-15, 10:38   Temat: ulotka
Wydaje mi sie, że były jakieś ulepszone wersje, ale gdzieś je wcieło ;/
Załączam plik, który udało mi odkopac w swoim komputerze :)
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-09-25, 09:48   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
agakata napisał/a:
czy moglabym prosic o przeslanie na moj adres mail podany w kontaktach?

Wysłałam :)
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-07-06, 08:26   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Moim zdaniem wcześniejsze ustalenia, że ulotka powinna być jak najprostsza i czarno- biała- tak by każdy mógł ją wydrukować i przy jak najniższym koszcie powielić były zdecydowanie uzasadnione. Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego nie zostały w niej użyte fragmenty grafiki związane z forum, a wprowadzono nowe elementy w żaden sposób z nim nie związane. Po kolejne zgadzam sie całkowicie z Jusią,
jusia napisał/a:
Uważam ,że nad tą ulotką jest zbyt dużo rozmyślań
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-06-03, 08:16   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Mrakad napisał/a:
Tara, czy dostałąś dzisiaj mojego maila z wariacją na temat Twojego projektu?

Zajrzyj do poczty. Pisałem na adres, który proponowałaś na swojej wersji ulotki.


Właśnie odebrałam pocztę. Poprawiona wersja jest ok, tylko, że trzeba to zrobić tak by na stronie formatu A4 mieściły się 4 gotowe do wydruku ulotki, no i osobiście uważam, że jednak lepiej jeśli będzie zapisana w wordzie z możliwością ewentualnej edycji niż jako jpg (ja tego jpg za pioruna nie mogę wydrukować ;/ )

W każdym bądź razie jadę dzisiaj do CO w łodzi i biorę ze sobą ulotki w takiej formie w jakiej sa na chwile obecną :)

Lena - fajne pomysły :) Zgadzam się całkowicie, że z ulotką/folderem dla lekarzy będzie więcej pracy i w tym przypadku warto chyba bardziej zadbać o formę :)
Jak ustalimy ostateczna wersje ulotki dla pacjentów to przykleję ją na forum w widocznym miejscu :)
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-06-02, 14:05   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Załączam poprawioną wersję i jeśli konieczne będą kolejne przeróbki to niech ktoś je naniesie , bo ja już mam dosyć :mrgreen:

Jogi-końcowe założenie było takie, aby każdy chętny do dystrybucji ulotek mógł je samodzielnie wydrukować i powielić, dlatego forma jest oszczędnościowo- minimalistyczna :)
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-06-02, 12:02   Temat: propozycja ulotki do druku
W załączniku znajduje się propozycja ulotki do druku, zamiast nr telefonu podałam adres email, oczywiście proponuję by każdy chętny wpisał w miejsce mojego adresu, lub dodatkowo swój. Jeśli uważacie, że to dobry pomysł to można podać numer telefonu.
Nie jestem szczególnie uzdolniona "komputerowo" i nie jestem w stanie stworzyc niczego lepszego niż to co załączam :) , także wszelkie ulepszenia, przeróbki itd są mile widziane :)

O ile uznacie, że taka forma ulotki jest do zaakceptowania, a będziecie mieli kłopt z jej wydrukiem i powieleniem to jak wspomniałam wcześniej prosze o info na priva - ile i gdzie przesłać (i ewentualny adres email do wpisania w treści)
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-06-01, 11:00   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Nadzieja -mogę wydrukować i przesłać Ci ulotki(podaj mi adres na priva)
Jesli ktoś inny będzie miał problemy z wydrukiem to dajcie znać - chętnie wyśle :)

Podanie nr telefonu to dobry pomysł (tylko co w sytuacji jeśli staniemy się ofiarą własnego sukcesu i telefon będzie dzwonił nader :lol: często ?
Ja nie bardzo jestem w stanie prowadzić długie rozmowy w ciągu dnia :/ Jeśli jednak jest ktoś kto mógłby podjąć się odbierania ewentualnych telefonów i podawania instrukcji jak korzystać z forum to dajcie znać, ja mogę kupić kartę i przesłać.
A jeśli nikt się nie zgłosi, to co robimy? Zamieszczamy tą instrukcje na ulotce?
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-05-29, 15:20   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Kochani, jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję w imieniu swoim, DDS i Moderatorów za taki wspaniały odzew :*

Jesli chodzi o ulotkę to całkowicie zgadzam sie z Leną:
lena73 napisał/a:
Pewnie,
trzeba umiescic na portalu gotowa ulotke do druku. Wiekszosc z nas prawdopodobnie jest w stanie sobie je drukowac samemu, ja jestem. Trzeba tylko opracowac sensowna tresc, mysle, ze grafika nie jest az tak istotna przeciez nie reklamujemy zadnego produktu, ale trzeba polozyc nacisk na pomoc jaka daje forum.
Lena

Tak więc- bardzo prosta forma, czarno biała, którą będzie można wydrukować, powielić i dystrybuować, co do formatu to sądzę, że optymalnym rozwiązaniem będzie jesli na kartce A4 zmieszczą się 4 ulotki. Co do treści to moze cos w stylu:
Jeśli Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich dotknęła choroba nowotworowa, jeśli potrzebujesz:
· wsparcia informacyjnego i emocjonalnego
· pomocy w zrozumieniu diagnozy
· pomocy w zrozumieniu sensu wybranej przez lekarza prowadzącego formy leczenia
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem www.forum-onkologiczne.com.pl/forum
Na forum możesz liczyć na pomoc psychoonkologa, lekarzy, a przede wszystkim ludzi, którzy podobnie jak Ty walczą o zdrowie swoje lub swoich bliskich.


Myslę, ze warto pomyśleć o tych którzy nie korzystają na co dzien z internetu i napisać jeszcze cos w stylu:

Nie jesteś biegły o korzystaniu z internetu i nie wiesz jak wejść na forum?
- otwórz przeglądarkę internetową/internet explorer, mozilla, wpisz podany adres www.forum-onkologiczne.pl/forum w białym, górnym okienku przeglądarki, wciśnij klawisz enter. Otworzy się strona, a na niej znajdziesz prosty przewodnik, który pomoże Ci poruszać się po forum. Aby go otworzyć, najedź na tekst myszką, a kiedy na ekranie pokaże się "łapka" kliknij lewym klawiszem myszki).


No i trzeba by ten prostu przewodnik napisać, ale tym zapewne zajmie sie DDS :)

Czekam na Wasze propozycje, modyfikacje itd odnośnie treści ulotki - wazne by w końcu ją zrobic i zaczac działac.

Dzieki Waszym sugestiom doszliśmy także do wniosku, że przydałoby się nam logo, które byłoby znakiem firmowym forum - prace są w toku, ale oczywiście jeśli macie jakieś pomysły co do jego formy to piszcie.Chyba warto także zrobić drugą, bardziej profesjonalną wersje ulotki/folderu, która mógłby posłużyć do prezentacji naszego forum lekarzom itd - prace nad powyższym również trwają :)
Moim zdaniem na chwilę obecną najważniejsze jest by "uporać" się z ta ulotką" do wydruku i aby wszyscy chętni do jej dystrybucji mogli się wziąć do pracy :D
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-05-17, 17:44   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
Bardzo dziekujęmy za taki wspaniały odzew z Waszej strony. Jesteście kochani :* Cherrie - super! - moim zdaniem ulotka wygląda bardzo fajnie,musimy jeszcze popracować nad jej treścią. Będę na forum na dłużej dopiero jurto, bo miałam bardzo pracowity weekend i po prostu padam na twarz.
Linki na gg i nk to fajne pomysły :) No i może warto popracowac nad stworzeniem konta poratlu na nk- to takze niezły pomysł :)
Pozdrawiam
  Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)
tara

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 54403

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2009-05-15, 08:17   Temat: Możecie zrobić coś dla Forum! Kto pomoże? :-)

Drodzy Forumowicze -
ponieważ bez Was to forum byłoby jedynie adresem internetowym, szablonem, ciągiem niewiele znaczących znaków i obrazów jestem przekonana, że ten „apel” nie pozostanie bez odpowiedzi. Zakładam, że nam wszystkim zależy aby portal Dum Spiro Spero rozwijał się i udoskonalał formę, dlatego mam nadzieję, że zdecydujecie się włożyć nieco własnej energii w to by do tego rozwoju się przyczynić.
Wiadomo - co dwie głowy to nie jedna, zatem gdyby okazało się, że tych głów jest 5, 10, 20, 50 o ile łatwiej byłoby osiągać szczyty J
A więc do meritum: potrzebna jest Wasza pomoc –
Czekamy na wszelkie pomysły, propozycje, sugestie, które mogłyby przyczynić się do rozwoju i reklamy portalu. Wnoszone przez Was „cegiełki” mogą być naturalnie dowolnych rozmiarów i kształtów :) – czy to będzie polecenie forum znajomemu, umieszczenie linku na swojej prywatnej stronie, blogu, wsparcie techniczno - informatyczne czy też ogólnopolska kampania billbordowa ;) :D – każda forma zaangażowania to krok naprzód.

Ja myślałam ostatnio o przygotowaniu ulotek informacyjnych zapraszających na forum, które wspólnymi siłami moglibyśmy dystrybuować w CO, przychodniach itd - co sądzicie o tym pomyśle? Być może w ten sposób udałoby się dotrzeć do osób, które nie są biegłe w poruszaniu się po cyberprzestrzeni.
Jednocześnie o ile „akcja-ulotka” wyda się Wam sensowna - być może jest wśród grafik, który mógłby takie ulotki przygotować? ( efekty moich prób nie prezentują się szczególnie imponująco ;) ) – w ewentualny druk ulotek jestem w stanie zainwestować J.
Jeszcze krótkie wyjaśnienie dlaczego reklama forum jest tak ważna? – naturalnie celem nadrzędnym jest chęć dotarcia do tych, którzy sami nie potrafią tu trafić, poza tym im więcej użytkowników tym większa możliwość wymiany doświadczeń.

Po drugie zaś, ambicją założycieli portalu jest spełnienie wskazanych w ankiecie oczekiwań, a te jednoznacznie pokazują, że kwestie priorytetowe to:
- obecność na forum osoby, która posiada specjalistyczną wiedzę i konkretnie odpowie na moje pytania
- rzetelna merytoryczna informacja - chcę dokładnie wiedzieć na czym stoję
Nie muszę chyba pisać (ale napisze) jak trudnym zadaniem jest przekonanie specjalisty do włączenia się w życie forum oraz uzyskanie jego merytorycznego wsparcia. Szczególnie w sytuacji gdy środki finansowe umożliwiające funkcjonowanie portalu pochodzą z prywatnej kieszeni DSS, a możliwości garstki osób z grupy moderatorów są w naturalny sposób ograniczone. Nie stoi za nami żaden sponsor, stowarzyszenie czy instytucja, a to z kolei oznacza, że praca/pomoc fachowca na forum nie będzie wiązać się dla niego z jakąkolwiek gratyfikacją finansową. Możemy więc liczyć jedynie (aż!) na bezinteresowny akt dobrej woli w zamian oferując wdzięczność (nie brzmi jak oferta pracy wszech czasów, prawda ? ;) )
Nasza kochana DSS robi naprawdę wszystko co możliwe, by nawiązać kontakt z profesjonalistami, którzy zechcą nam pomóc i wszyscy widzimy, że Jej zaangażowanie i determinacja przynoszą efekty. Działają też moderatorzy, ale przecież można zrobić o wiele więcej jeśli Wy także zdecydujecie się pomóc.

Podsumowując – mimo, że portal Dum Spiro Spero istnieje od niedawna – to już należy do ścisłej czołówki serwisów o tematyce onkologicznej i jest to nasz niewątpliwy sukces (choć oczywiście nie o przodowanie w rankingach popularności chodzi, a w przypadku serwisów oferujących pomoc nie może być mowy o konkurencji).
Wszyscy na forum mamy wiadomy, wspólny fragment biografii, ale wydaje mi się, że nasza siła polega na tym, że udało się zebrać w jednym miejscu grupę ludzi, którym zależy i którym się chce.
Naprawdę wierzę, że to miejsce może stać się nową jakością w sieci, wierzę, że jeśli użytkownicy forum będą mieli świadomość, że ich wsparcie jest ważne - to bez jakiegoś gigantycznego wysiłku możemy zrobić wiele dobrego.
Piszę ten przydługi post także, a może przede wszystkim dlatego, że będąc użytkownikiem przeróżnych for nigdy nie przyszło mi do głowy ile energii, czasu i pracy potrzeba aby funkcjonowały one sprawnie (no i pieniędzy na pozycjonowanie, aby w ogóle ktokolwiek na forum trafił) Nie miałam świadomości, że „tym” wszystkim ktoś kieruje, że jeśli pojawia się np.: jakiś cenny dział informacyjny to nie spada on na forum z nieba lecz jest wynikiem czyjegoś zaangażowania, wysiłku i pracy. O dziwo nic nie robi się samo ;) !
A na sam koniec prosty wniosek - im bardziej znany i popularny będzie nasz portal tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zainteresować współpracą osoby profesjonalnie związane z onkologią – jeśli Dum Spiro Spero stanie się rozpoznawalną marką to być może prestiż bycia potężnym portalem będzie argumentem, który otworzy dotychczas zamknięte dla nas drzwi. Dlatego bardzo na Was liczymy.

To co moi drodzy...POMOŻECIE?

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group