1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-21, 11:58   Temat: Dla mnie wyrok
Andy... masz absolutna racje co do wezlow w przypadku cienkich czerniakow. Nie stwierdzono do tej pory korzysci z wycinania wezlow dla czerniakow do 1mm. (pt1a)

Co do szans na wyleczenie to chyba sie pomyliles... w przypadku cienkich czerniakow przezywalnosc wynosi 90-95% w ciagu 5 lat. Niestety 5 lat nie gwarantuje niczego. Czerniak moze wrocic po 10 a nawet 20 latach :( Z kazdym 'czystym' rokiem szanse nawrotu czerniaka minimalnie maleja.

W przypadku grubszych czerniakow rokowania sa zupelnie inne. Pierwsze lata to najwieksza szansa nawrotow.

Dla mnie wlasnie mija 4 rok odkad mialem wycietego 1 milimetrowca i jest mam nadzieje ok :)
Wycinanych wezlow nie mialem.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-06, 01:18   Temat: Dla mnie wyrok
Zgadzam sie z zaleceniami... nie zgadzam sie z tym co mowil lekarz. Mowmy sobie na 'ty' jesli to nie problem.
Pozdr
S
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-05, 14:13   Temat: Dla mnie wyrok
Zgadzam sie z tymi zaleceniami... jedyne o co mi chodzilo to ze lekarz Moniki powiedzial ze jak nie wytnie sobie wezla to skroci sobie zycie. Skad taka pewnosc?. Nie ma jak narazie dowodow na to ze biopsja jest skuteczna w leczeniu, jest raczej jedynie pomocna przy okreslaniu stopnia zaawansowania czerniaka.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-05, 12:26   Temat: Dla mnie wyrok
W tym samym dokumencie ktory podalas

należy dodać, że cienkie czerniaki (o grubości ≤ 1 mm wg Breslowa) nie tworzą wyczuwalnego
palpacyjnie zgrubienia w porównaniu z prawidłową skórą w otoczeniu zmiany.


Nikogo wblad nie wprowadzam. Stopien IA konczy sie na 1mm wlacznie stad 1mm mozna zaliczyc jeszcze do cienkich czerniakow.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-05, 11:43   Temat: Dla mnie wyrok
Cienkie czerniaki to 1mm lub mniej <=1mm.

Ale dobra ty tu jestes szefem bedzie jak powiesz.

Pzdr.


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2015-02-05, 11:56 ]
Proszę nie wprowadzać Forumowiczów w błąd. Administrator.

  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-05, 10:32   Temat: Dla mnie wyrok
Cytat:
W badaniu MSLT-1 nie wykazano poprawy czasu przeżycia do wystąpienia nawrotu choroby i czasu przeżycia całkowitego w całej analizowanej grupie chorych poddanych biopsji węzłów wartowniczych w porównaniu z grupą poddaną obserwacji. Jednak w podgrupie chorych z obecnymi przerzutami do węzłów chłonnych przeżycia 5-letnie były znamiennie większe wśród chorych, którzy zostali poddani natychmiastowej limfadenektomii w przypadku stwierdzanego przerzutu do węzła wartowniczego w porównaniu z chorymi poddanymi takiemu leczeniu później, z powodu wykrycia klinicznie jawnych przerzutów (72,3% wobec 52,4%).


To ciagle wcale nie jest 100% dowod. Jak sama widzisz pierwsze zdanie wyklucza reszte. Calkowita przezywalnosc pozostaje bez zmian. Byc moze wyciecie wezla opoznia chorobe. Nie wiadomo jaka to byla tez podgrupa, jak liczna i jakie wszyscy mieli parametry? To jest wszystko dosc zawile i nie ma wcale jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku cienkich czerniakow do 1mm wyciecie wezlow bedzie mialo nikly jesli jakikolwiek wplyw na przezywalnosc bo tylko 5-10% bedzie mialo przerzut do wezla w momencie wyciecia czerniaka.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-04, 21:05   Temat: Dla mnie wyrok
Cytat:
Ryzyko w Twoim wypadku uznałabym za niskie/średnie (to pierwsze ze względu na Breslow, to drugie ze względu na podwyższony indeks mitotyczny).


Uznalbym za niskie ze wzgledu na Breslow 1mm i indeks mitotyczny ponizej 1/1mm2? Klasyfikacja 1A ?

Cytat:
A aaaa dodał,że mam 80 % na całkowite wyleczenie.


Nie ma czegos takiego jak calkowite wylecznie po czerniaku. Co to oznacza? Bo czerniak moze 'wrocic' po 20 latach. Powiedzialbym ze jest 90% szans na to ze nie bedzie nawrotu w ciagu kolejnych 10 lat.

Cytat:
Dodał,że rezygnując z oznaczenia wartownika świadomie skracam sobie życie.


Nie ma do dzisiaj dowodow na to ze oznaczanie wartownika wydluza zycie w przypadku cienkich czerniakow do 1mm. W przypadku 1mm jest to kwestia wyboru jesli inne parametry nie sa zle. Pisanie o skracaniu zycia to mocno przesadzone stwierdzenie.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-03, 12:15   Temat: Dla mnie wyrok
Cytat:
Do tego nie zaszkodzi ogólna morfologia i wspomniane wcześniej ldh.


Niektorzy tez zalecaja kolonoskopie wiec tez mozesz dorzucic do swoich co 3 miesiecznych badan.

:mrgreen:
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-02, 18:41   Temat: Dla mnie wyrok
LDH przy czerniaku 1mm i bez zadnych przerzutow? Po co?

Ciesz sie zyciem dziewczyno i przestan zamartwiac badaniami. I tak az nadto ich zrobilas.

Zadne badania cie nie uchronia. Jak czerniak zechce wrocic to wroci. Na pewno bedzie dobrze!
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-04, 10:30   Temat: Dla mnie wyrok
Musi byc dobrze :) Mialas podobny wynik do mojego... Ja po 2 latach od wyciecia jeszcze zyje ;)
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-07-10, 22:05   Temat: Dla mnie wyrok
Nie moglo byc inaczej... 1mm bardzo rzadko daje przerzuty i jesli juz to nie koniecznie od razu. Dobre wyniki dzisiaj wcale nie oznaczaja ze choroba nie wroci :( Tak to juz niestety jest z czerniakiem.
  Temat: Dla mnie wyrok
stefanek

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 53674

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-18, 19:53   Temat: Dla mnie wyrok
1mm to jest 'dobry' wynik. Nie ma co panikowac aczkolwiek to ciagle czerniak.

Podejrzewam ze dociecie marginesow wystarczy + ewentualnie wyciecie wezla wartownika...

Wszelkie badania typu USG, RTG itd... oczywiscie mozna zrobic ale niczego nie gwarantuja. Jest to cienki czerniak i tego typu badania i panika z tym zwiazana nic nie wnosza.

Niestety czerniak moze dac przerzuty nawet po 5 albo 10 latach. Nawet jesli teraz wszystko wyjdzie ok to nic nie znaczy.

Statystycznie masz 95% szans na to ze juz to nigdy nie wroci wiec glowa do gory :) Moglo byc duzo gorzej!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group