1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ssisi2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299467

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-18, 08:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
viltob08 napisał/a:
Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w podobnym temacie.
Otóż mój tata miał nowotwór i z tego tytułu otrzymał stopień niepełnosprawności znaczny. Dokumenty do komisji orzekającej składaliśmy w lipcu, w sierpniu otrzymaliśmy decyzję a we wrześniu złożyliśmy wniosek o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego ( 153,00 ). W październiku tata otrzymał decyzję o przyznaniu zasiłku od lipca tego roku, z tym, że miał on być wypłacony pod koniec miesiąca. Tata odszedł od nas 17.10.... Dzisiaj byłam w urzędzie w sprawie zaległych wypłat i okazało się, że tata nie dostanie zaległego zasiłku ??? Rozumiem, że nie wypłacają bieżącego, ale zaległe? Pani w urzędzie powiedziała mi, że te pieniądze nie są dla mnie, tylko miały być dla mojego taty, ale myślę, że skoro mu sie należały, to chyba jednak powinien je dostać???
Tu nawet nie chodzi o te pieniądze, ale o zasadę. Proszę o jakieś podpowiedzi, człowiek ma głowę zajętą innymi myślami, a tu mamy takie wrażenie, jakby państwo niestety chciało żerować na zmarłym...
Dziękuję za każdą podpowiedź.

Urzędy różnie postępują w takiej kwestii. Powinniście otrzymać decyzję wstrzymujacą, od której macie prawo odwołać się do wyższej instancji. W uzasadnieniu można napisać, że podczas choroby taty ktoś "wspomagał" finansowo zakup środków pielęgnacyjnych, lekarstw itd. Zawsze można spróbować.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group