1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-19, 12:52   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Dziekuje wszystkim.
Tak, wiem że mojego Tate juz nie boli...a bolało go nawet delikatne dotknięcie.
  Temat: rak drobnokomorkowy pluc
smolard203

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-19, 12:50   Temat: rak drobnokomorkowy pluc
Wyrazy współczucia...niestety mój Tata nie miał tyle "szczęścia" co Twój i umierał w bólu i cierpieniu przez około 3 tygodnie. A najgorszą rzeczą jaka nas spotkała to patrzeć na jego olbrzymie cierpienie, nie mogąc mu pomóc.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
smolard203

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45001

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-11-18, 17:17   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Witaj
Wiem jak się czujesz ponieważ nie dawno przeżywałem podobną sytuację.Moja Tata(48 lat) niestety zmarł wierząc ostatniego dnia że z tego wyjdzie. W szpitalu w którym zmarł również nie chcieli żeby tam był. On pytał nas dlaczego nie przewiozą go do centrum Onkologii.
Tez mam 23 lata, jestem najstarszy i teraz muszę przejąć obowiązki Taty.
Brakuje mi go. Im dłuższy czas mija od jego odejścia tym bardziej.
Przy Tacie nigdy nie mówiliśmy o jego chorobie-zawsze staraliśmy się zając o innym tematem.
Musisz być silna, przezwyciężyć kryzys i być przy mamie jak najdłużej.
Pozdrawiam
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-18, 17:03   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Witam wszystkich
Niestety w niedziele miną 3 tygodnie od śmierci mojego Taty...
Nie udało sie. Przegraliśmy walkę-heroiczny bój z chorobą.Przegrała moja rodzina, przegrał mój Tata.Umierał w szpitalu w bardzo dużym bólu.
Czytając swoje wpisy na forum przypomniałem sobie jak to było od początku. Gdyby wtedy ktoś mi powiedział że te ostatnie pół roku to będzie dla nas koszmar-nie uwierzyłbym.
Godziny spędzone w Centrum Onkologii, w szpitalach..i opieka paliatywna w domu. I życie z dnia na dzień. Wzajemnie dawaliśmy sobie nadzieje że będzie lepiej. Ale i nadzieja umarła wraz z moim Tatą.
On do ostatniego dnia wierzył,bał się odejść..
Chciałbym skierować kilka słów do osób, których bliscy zaczynają walkę z nowotworem.
Musicie być silni jak nigdy dotąd.Wspierać swoich bliskich i być z przy nich jak najdłużej.
Nie będzie wam łatwo ale nadzieja pomoże przezwyciężyć kryzys.
Dopiero teraz słowa "Spieszmy się kochać...." nabrały znaczenia...
Życzę powodzenia i wytrwałości w walce z nowotworem.
Pozdrawiam
  Temat: smolard203
smolard203

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8227

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-26, 16:10   Temat: smolard203
Dla mnie to tylko tyle....
  Temat: smolard203
smolard203

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8227

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-25, 20:52   Temat: smolard203
Dziękuje Ci bardzo..
Niestety moje rozżalenie powiększa jeszcze jeden fakt. Pracuje w zawodzie który polega głownie na pomaganiu innym. Pomogłem wielu obcym dla siebie osobom, narażając niekiedy własne zdrowie lub życie.
A niestety osobie tak mi bliskiej pomoc nie mogę...nie mogę zrobić zupełnie nic...
Mam nadzieje że nie stracę motywacji do pracy po tym jak wydarzy się najgorsze...
Ostatni miesiąc to życie z dnia na dzień i radość z każdej chwili.
Bo jutra może nie być ..
  Temat: smolard203
smolard203

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8227

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-25, 08:58   Temat: smolard203
Dla mnie jest nieprawdopodobne żeby w dobie dzisiejszego rozwoju cywilizacyjnego nie było ratunku dla ludzi takich jak mój tata.Tyle sie mówi o rozwoju medycyny...a tu taka sytuacja..Nie mogę uwierzyć ze tak sie dzieje i ze nie można uratować człowieka..
:cry:
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-24, 17:41   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Moj tata od maja leczy sie na raka(chemioterapia oraz naświetlanie) a niestety walkę przegrywa i zbliża się do śmierci....Lekarze powiedzieli ze już nie wstanie z łózka..jest a slaby na to żeby chodzić.
Az nie mogę uwierzyć ze w przeciągu kilku miesięcy choroba tak go zniszczyła.Jeszce tydzień temu chodził,były plany na przyszłość a teraz taki ogromny kryzys z którego już nie wyjdzie.
Ciężko mnie, mojej rodzinie ze nic nie możemy zrobić...
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-03, 17:31   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Od tego tygodnia jesteśmy zapisani do tzw.hospicjum domowego.Tata ma założoną kartotekę, a lekarzem który się nim opiekuje w ramach hospicjum jest lekarz onkolog u którego się leczy. Czy to dobre rozwiązanie??????
Wiem że w przypadku taty tylko cud mógłby mu pomóc.Ja wierze ze będzie dobrze...nie wyobrażam sobie że mogłoby się stać coś złego...chciałbym mu jeszce jakoś pomóc i skonsultować jego wyniki z innym lekarzem. Czy znacie kogoś kto może takich konsultacji udzielić?????Adres e-meil: smolard203@o2.pl
nr tel 502047149
Czekam na kontakt
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-26, 13:03   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Dziekuje za odpowiedz.
Dziś rano konsultowałem sie z onkologiem i także mówił i możliwych przerzutach do mózgu.Kazał odstawić plastry, jeśli jednak to nie pomoże do środy to skieruje go na TK głowy.
Jeśli chodzi o hospicjum domowe to jeszcze w tym tygodniu postaram sie zapisać Tate i dowiedzieć w jaki sposób będą mogli nam pomóc.Do czwartku Tata normalnie funkcjonował, nie miał żadnych zawrotów głowy. Po ostatniej chemii stan uległ pogorszeniu.
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-23, 11:50   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
W ubiegły wtorek tata dostał trzeci cykl chemioterapii....niestety zamiast pomóc, chemia bardzo zaszkodziła. Znów powrócił silny ból a od wczoraj tata nie wstaje z łóżka nawet do łazienki(ma zawroty głowy i traci równowagę).Lekarz onkolog polecił konsultacje lekarzem zajmującym sie bólami.Ta ma nastąpić dopiero 3 sierpnia.
W środę po południu tata dostał plaster Transtec 35ug/h. Od czwartku od południa nie wstaje z łóżka.
Czy możliwe aby to była reakcja organizmu na plaster?????????
Tata dodatkowo bierze morfinę 2*90mg(dziś rano podaliśmy tylko 30g)oraz leki na uspokojenie.
W środę wizyta w CO i nie wiemy cz czekać na poprawę czy udać się do lekarza..
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-08, 09:46   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Kilka dni temu Tata wyszedl ze szpitala(po chemioterapii miał zakrzepicę).Lekarz przy wypisie powiedzial nam ze tata kwalifikuje sie do opieki paliatywnej.Caly czas wierzymy i przekonujemy go ze wyzdrowieje a takie rozwiazanie moglobygo zalamac.
Od kilku dni szukam lekarza-onkologa do ktorego moglbym sie udac gdyby było źle.
Chodzi tutaj o rozwiązanie chwilowe(do 20 lipca ,poniewaz wtedy nasz lekarz-onkolog wraca z urlopu).
A przy okazji chcialbym tez znac zdanie innego lekarza na temat choroby taty.
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-07, 17:52   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
od kilku dni tacie puchną nogi i czasami prawa ręka...chcialbym aby obejrzał go jakiś lekarz...wizyta w SCO dopiero pod koniec lipca

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-07-07, 18:29 ]
Scaliłam dwa tematy założone przez Ciebie w jeden, aby każdy miał wgląd w pełnię sytuacji Taty i mógł odpowiednio pomóc.
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-06, 20:16   Temat: Prosze o Pomoc
Potrzebuje namiar na lekarza onkologa z woj.świętokrzyskiego,łódzkiego,śląskiego,małopolskiego...chcialbym udac sie do niego na konsultację....
czekam na odp.
  Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
smolard203

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21385

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-07, 13:32   Temat: Prosze o tłumaczenie wyników biopsji
Proszę o pomoc.
W ubiegłym tygodniu tata trafił do szpitala chorób płuc z zakrzepica.Lekarz prowadzący go w tym szpitalu powiedział ze nie bedzie mogl przyjeac chemii(jutro ma wyznaczony termin).
Dzis udało mi sie dopchać do onkologa i ten z kolei jet za chemia...
Jestem zdezorientowany ponieważ kazdy mówi coś innego a zakrzepica znowu wraca (prawa ręka puchnie i duszności wracają)
Czy zna kots dobrego onkologa w u którego mógłbym skonslutwowac wyniki taty????????????????w grę wchodzi nawet prywatna wizyta-byle w miarę szybko
moj e-mail:smolard203@o2.pl
nr tel 502 047 149

[ Dodano: 2010-06-07, 18:53 ]
???
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group