1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
skowronka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299458

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-12, 22:27   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mark, bardzo dziękuję za zainteresowanie..... Nie wiem czy ja żyję w jakimś kosmosie ale w moim mieście polecono mi sprawy zacząć załatwiać od mops-u. Mama po całych "szpitalnych przygodach" poszła po dokumenty do zusu. tam uzyskała informację,że aby starać się o rentę musi mieć orzeczony stopień niepełnosprawności, O tym orzeka zespół przy mopsie. Dwa lata temu tenże zespół orzekł całkowitą niezdolność do pracy,później zus odmówił mamie renty z przyczyn jw. Z zusową odmową mama złożyła dokumenty do mopsu o zasiłęk pielęgnacyjny .....ten został jej przyznany na dwa lata,które włąśnie minęły.
powalczymy zobaczymy co z tego wyniknie
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
skowronka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299458

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-12, 21:50   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
dzięki za odp. nie wiem czy mojej mamie należy się dodatek z z zus-u skoro odmówili jej renty , bo zabrakło jej 4 miesięcy w ostatnim dziesięcioleciu skłądkowym. Z tego co wiem to dotatek nalezy się tylko uprawnionym do renty z zusu. Finansowo pomagam mamie jak mogę, z mopsu żadnych dodatków nie dostanie bo ja z mężem mam za duże dochody,a wiecie,że oni sprawdzają wszystko. Prawnie mam obowiązek pomagać mamie. Wkurza mnie jednak to,że nawet taką jałmużnę człowiekowi odbierają, Przecież rak drobnokomórkowy jest nieuleczalny...Utrzymuje się teraz remisja i oni uznają że mama jest zdolna do pracy,dlatego zastanawiam sie jak umotywować odwołanie
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
skowronka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299458

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-11, 21:25   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
teraz przeczytałam co napsałam i trochę głupio zabrzmiało "przebyta choroba". Miałam na myśli cały ten koszmar:chemia,radioterapia itd...
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
skowronka

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299458

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-11, 21:22   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Proszę o poradę.
Moja mama w 2011 po przebytej chorobie(rak drobnokomórkowy płuc) otrzymała z mops-u zasiłek pielęgnacyjny. Dwa tygodnie temu stanęła na ponowną komisję, która orzekła umiarkowany stopień niepełnosprawności(wcześniej była tzw I grupa) co dyskwalifikuje mamę do pobierania zasiłku. Proszę o radę czy warto odwoływać się od tej decyzji,czy z nimi można coś zdziałąć?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group