1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
skiper

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-02-05, 21:53   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
:) miło czytać dobre wiadomości :)
Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
skiper

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-28, 00:15   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
To było bardzo wartościowe 5 groszy :-D :brav:
Mamy podobne poglądy.

Dodam jeszcze, że dziwi mnie podejście niektórych lekarzy (nie wszystkich
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
skiper

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-28, 17:47   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
Cytat:
Dodadkowo nalezy podkreślić,że regularne badnia w żaden sposób nie uchronią nie złgodzą i nie przedłużą życia w przypadku rozsianego czerniaka. Metastatyczna melanoma jest chorobą śmiertelną i nie uleczalną a wczesne wykrycie zmian meta (odległych) nie wplywa na rokowanie w zaden sposób tez nie odwróci biegu choroby....Ponadto w wielu publikacjach autorzy podkreślaja ,że w 80% pacjent sam zgłasza sie z objawami wskazującymi na rozsianie a RTG wykrywa zmiany tylko w 2 %.Wiem ,że brzmi to okrutnie i nie do zakceptowania sama potrzebowalam czasu i wielu dyskusji z onkologiem ,żeby zaakceptować ten fakt.


Biofanka, mocno powiedziane...ale czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Masz w 100% rację. Z czerniakiem walczy się "powstrzymując" go , potem ... cóż, prawie nie reaguje na chemię, promieniowanie. Dlatego masz rację, badać się trzeba regularnie, ale bez przesady- nadgorliwość nigdy nie wyszła nikomu na dobre.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
skiper

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-21, 21:30   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
Gontha fakt, masz rację, tego nie wziąłem pod uwagę, sorry, cóż człowiek się całe życie uczy.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
skiper

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 25438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-21, 21:19   Temat: Czerniak złośliwy, Clark IV, Breslow 0,8 mm
gontcha napisał/a:
Linia cięcia zdecydowanie za mała -> tu słuszne jest poszerzenie marginesu.

pT1bNxMx - to oznaczenie stopnia zaawansowana - pT1b - IV Clark bez owrzodzenia, Breslow pon. 1 mm, Nx - to o węzłach, x oznacza że nie wiadomo, czy są w nich przerzuty, cecha M to przerzuty odległe (do innych narządów)

Jak pisałam -> uparłabym się przy ocenie węzła wartowniczego.
Można jeszcze (a nawet trzeba) zrobić badania: RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej.




Witam. Te wyniki sobie przeczą, teraz to zauważyłem. W klasyfikacji TNM - b oznacza: "z owrzodzeniem" ( tu Gontha się pomyliłas albo zasugerowałaś początkowym opisem- przyznam , ze teraz to wyłapałem, a czytałem ten post kilka razy), na początku Michalina pisałaś , że "bez owrzodzenia" ale podana klasyfikacja TNM temu przeczy, albo się ktoś pomylił.
Co do RTG - nie wiem, nie znam się na tym.
Trzymam mocno kciuki żeby było dobrze.
Pozdrawiam Serdecznie
Sławek
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group